Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Az apám alkoholista. Mit kéne...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az apám alkoholista. Mit kéne tennem? 16/L

Figyelt kérdés
Az egész család vallásos. Én és a testvérem gyűlöljük az apánkat. Most legalább dolgozik, de ezelőtt fél évvelig 5 évig volt munkanélküli. Nem látok más lehetőséget mint a válás, de 1, azt anyum nem akarja 2, nincs még arra sem pénzünk hogy biztosítsuk egy házat a kezdetekben az apámnak. Elvonón már volt, de most sehogy sem tudom rávenni, azzal védekezik hogy "de most van munkája". Ha tudnátok valami megoldást, írjatok. köszönöm
2014. márc. 1. 20:23
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
El kell válni! Ez senkinek nem jó. Anyud miért nem akar válni? Apád lakását meg nem nektek kéne kifizetni, tudom, hogy nehéz, mert jó szándékú ember vagy. Mond meg neki, hogy vagy nem iszik, vagy nem marad többet nálatok. Mentegetőzzön! Ha azt mondj, mond neki, hogy " igen ez csoda, és eddig miért nem volt???" A pénzt amit keres piára költi?
2014. márc. 1. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Miért kéne apádnak NEKTEK egy házat biztosítani?

Győzd meg anyukádat, hogy féltek apádtól és boldogtalanok vagytok így.

Az alkoholisták többségének nem lehet segíteni, ha pl. erőszakos, bánt akkor van több szervezet akikhez fordulhatsz.

Tesód hány éves, Te lassan nagykorú leszel, talán az a megoldás, hogy elmész otthonról.

Az, hogy vallásosakat vagytok miért fontos?

2014. márc. 1. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én apám alkoholista volt. Elhunyt 7(8 lesz nyáron). Anyum nem vált el tole, pedig megtehette volna. Szerintem minnel hamarabb elkell valni, mert az nem megoldás hogy van munka. Nagyon hiányzik az apukám, hiszha nem itt volna, akkor nemalszik telen valahol az utcan reszegen, nemfázik meg, es nemkap tudogyullast. És nem hal meg. Eddig nem igazán fogtam fel, kelett hozza 5-6 év hogy megertsem mi apa nelkul felnoni. Vigyázzatok rá. 17F
2014. márc. 1. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Anyum a vallásosság miatt nem akar elválni. A testvérem most lett 18. Szerencsére apa fizetése anyám bankszámlájára megy, de így is mindig talál pénzt hogy vegyen piát. Az ékszereinket eladta, amiből vagy 40.000 gyűlt neki összesen össze. Azóta zárjuk a szobánk ajtajait. Nagyon kényelmetlen már ez az életmód...
2014. márc. 1. 20:59
 5/7 anonim ***** válasza:

Az alkoholistáknak az önértékelésükkel van a baj.

Nem minden alkoholistán, de lehet, hogy a ti apátokon segítene, ha több szeretet, figyelmet, több dicséretet kapna. Ha érzi, hogy számít valamit, akkor megváltozik az önértékelése és a ti kedvetekért képes lesz lemondani az italról esetleg. Meg kell próbálni ezt a lehetőséget is. Apa csak egy van! Csak a legvégsőbb esetben váljunk el tőle.

2014. márc. 1. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
3-as vagyok. Az én apámon az sem segitett volna. Habár ki tudja, már nemtudjuk meg sohasem. Sajnos :(
2014. márc. 1. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szegény:( 1 vagyok.

Sajnos az ilyen emberek elől nem tudod eldugni a pénzt mindig megtalálja. Anyudnak meg mond meg, hogy a vallás fontos, én is annak tartom, de ez sem Neked sem a tesódnak nem jó. Amúgy ha anyudnak a vallás annyira fontos, akkor az, hogy az ékszereiteket eladta az nála mi?

2014. márc. 1. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!