Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Hogyan mondjam el a férjemnek,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan mondjam el a férjemnek, hogy el akarok válni?

Figyelt kérdés
25 éve vagyunk házasok, három gyerekünk van. Úgy érzem, hogy már nem tudok a férjemmel élni. Mit tegyek?
2014. márc. 12. 11:17
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
93%

25 éve házasok, van minimum kettő nagykorú gyerekük, akik már vagy kirepültek vagy most fognak. Lehet hogy a harmadik is nagy már.

Előbb utóbb mind elköltöznek és akkor mi marad a Kérdezőnek? Ott fog szenvedni egy elsilányosodott házasságban.

Szerintem nem kéne rá érzelmi nyomást gyakorolni azzal hogy mi lesz a három gyerekével meg gondoljon rájuk. Ők gondoljátok boldogak úgy hogy azt látják hogy a szüleik nem szeretik egymást? Tutira nem.

2014. márc. 12. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:
A gyerekeim már nagyok.
2014. márc. 12. 12:01
 13/24 anonim ***** válasza:
63%
Járkál itt egy szabadnapos elmebeteg és lepontozza a válaszokat?
2014. márc. 12. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
94%

Aki a gyerekekre hivatkozik... Hát még a kicsi gyerekeknek sem igénye, hogy bármelyik szülője egy rossz kapcsolatban tengődjön miatta. Sokkal könnyebb feldolgozni a válást, mint azt, hogy a szülei csak tengődnek együtt és anya vagy apa boldogtalan. Az én anyám is apámmal maradt, pedig már kiskamaszként is mind a 3 gyereke mondta neki, hogy hagyja már ott, és amint nagykorúak lettünk, léptünk le abból a közegből.


A kérdezőnek a gyerekei is kirepültek, a férjét nem szereti, gondolom nem akar főzni, mosni rá, kiszolgálni élete végéig, márpedig az ilyen korosztályú férfiaknak ez az igénye ugye... Úgy érzi jobb lenne egyedül. Megértem.

Legyél őszinte, mondd el, mit érzel, hogy szeretnél kilépni ebből a kapcsolatból. Ne foglalkozz avval, ha megcsalással gyanúsít, te úgyis tudod, hogy nem erről van szó.

(Én mondjuk nem hiszek a házasság szentségében, sokkal inkább abban, hogy rövid az élet ahhoz, hogy éveket pazaroljunk el belőle, boldogtalanul. Amikor lehet máshogy is. Persze aki vallásos, szűzen házasodott, az másként látja, annak bűn a válás... De a mai világban ez a ritkább.)

2014. márc. 12. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
75%

Leülsz és elmondod neki, miért nem tudsz már vele élni, hogy el szeretnél válni.

Kb. ennyi a mondandó. Na ami utána jön, az nem egyszerű. Arra a szituációra készülj fel inkább, ne arra, hogyan mond el. Egyenesen és nyiltan.

Én úgy intéztem, hogy a legfontosabb dolgok össze voltak csomagolva, megvolt hol alszok aznap este. Lehet, hogy nem szép, de nem akartam belemenni egy adok-kapok vitába. Eldöntöttem. Elmondtam. Elmentem.

Ha TÉNYLEG eldöntötted, akkor legyél őszinte, egyenes és legfőképp gyors.

2014. márc. 12. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
35%

"megvolt hol alszok aznap este"


Gondolom már korábban is meg volt...

2014. márc. 12. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
44%
Igen, mivel a húgom tudta, hogy szükségem lehet a segítségére.
2014. márc. 12. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
No? Megmondtad?
2014. márc. 15. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
57%

Ne mond meg, titkold! Készítsed ki idegileg, üldözd egy másik nő karjaiba, nullázd le az önbecsülését, és a számláját, csinálj belőle alkoholistát! Miután megcsalt, iszik, goromba lesz, akkor jön el a te időd! Add be a válást, mert megcsalt, alkoholista, sőt még meg is vert! Játszd el, hogy te mindent megtettél, szeretted, és mégsem változik. Így erkölcsileg jól fogsz kijönni a válásból, és még te leszel az áldozat! A bíróság mindent neked fog ítélni, nem annak a sz*-nek. A gyerekeid is sajnálni fognak, és nem utálni! Ezt a módszert alkalmazzák a nők jellemzően. Nem is értem miért nem ismerted???

A másik verzió szerint, egyszerűen megmondod, hogy megcsaltad, és az újjal akarsz együtt lenni. DE jól gondold meg, mert a körülötted lévők mind utálni fognak! És mit nyersz ezzel a verzióval, max a becsületedet, de az nem ér ennyit.

40F

2014. márc. 15. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

19: Ez butaság, hiszen a bíróságot nem érdekli a válás oka.:) 50% jár a közösen szerzett vagyonból így is, úgy is. Nem is kell hozzá bíróság.:)

A válás kimondásához is elég, hogy valaki el akarjon válni, nem kell indokolni.

2014. márc. 16. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!