Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mennyire normális, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire normális, hogy válófélben lévő szülők együtt mennek a két gyerekükkel közös programra?

Figyelt kérdés

Azért kérdezem, mert nem vagyok biztos benne, hogy ezzel jót teszek a gyerekeknek vagy pont, hogy csak nehezítem az új helyzet megszokását.

Az apjukról nem is beszélve. Nem tudom, nem hinné-e, hogy ez újra nyitás felé.

Gyerekek kérték, hogy menjünk együtt de igazából nem tudom mi lenne a jó.

Vagy ez igazából attól függ, hogy mi szülők hogyan kommunikáljuk le mindezt a gyereke felé?


2014. ápr. 29. 21:45
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
A gyerek az első és legfontosabb!
2014. ápr. 29. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Ez egyértelmű, nem is ezt kérdezném, hanem, hogy a közös programmal jót vagy pont, hogy rosszat teszek neki?
2014. ápr. 29. 21:55
 3/22 anonim ***** válasza:
Ez attól is függ, hogy hány évesek a gyerekek.Szerintem egyáltalán nem rossz ötlet a közös program, a gyerekek biztos örülnek neki, és nem tesz nekik rosszat, legalább látják, hogy a szüleik nem utálják egymást. Sokkal rosszabb lenne, ha azt látnák, hogy folyamatos veszekedés van a szüleik között. Úgy kell történjen a program, hogy a gyerekek ne éljék bele magukat, hogy ismét egy család lesztek, az apjuk meg valószínű a szavakból is ért, csak tisztázni kell vele, hogy ne értsen félre semmit.
2014. ápr. 29. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem teljesen normális és jó dolog!
2014. ápr. 29. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:

Sok tényezős, attól függ miért és hogyan váltok. Ha őszintén mennél, őszintén váltok, tudjátok, hogy miért váltok és van arra remény, hogy jóban maradtok akkor mennék.


Engem apu megvert a gyerekek előtt a válás időszakában, én nem mentem, amikor ilyen nagy ötletei voltak. Nem akartam őket még jobban összezavarni egy ilyen esemény után, és ugye esély sem volt, hogy jóban maradnánk.

2014. ápr. 29. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
5 és 7 évesek
2014. ápr. 29. 22:06
 7/22 anonim ***** válasza:
Mindenkinek így kellene viselkednie.
2014. ápr. 29. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Nekem egyértelmű célom, hogy a gyerekek szempontjából lehető legjobb legyen közöttünk a kommunikáció. Ezt az elejétől kezdve nagyon fontosnak és nem lehetőségnek tartottam. Többek között ezért is lett egy év "gyerekek miatt próbáljuk meg még egyszer" után költözés. Egyre romlott a helyzet és mivel láttam a válást legnagyobb részben előidéző probléma nem javult, így költöztünk még mielőtt csak szülőtársakként sem tudjuk egymást elviselni. De ez már más téma.
2014. ápr. 29. 22:11
 9/22 anonim ***** válasza:
Neked vagy az apukának nincs új párja? Ők mit szólnak az egészhez?
2014. ápr. 29. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

Szia!


Szerintem, ha békében meg tudtok lenni a férjeddel ennyi ideig, akkor jó ötlet lenne, ha mennél. De tényleg tedd egyértelművé a férjed számára, mondd el neki egyszerű mondatokkal, világosan, hogy ezt a gyerekek miatt vállalod és nem szeretnéd vele újrakezdeni.


Az én szüleim szétköltöztek egyszer. Utána - nem emlékszem pontosan, pár hónap lehetett - kibékültek, de ezt előre nem lehetett tudni. De szerintem példaértékűen csinálták, már amennyire egy ilyen alapvetően szomorú dolgot lehet jól csinálni. Amikor rólunk volt szó, tökéletesen együtt tudtak működni. Meg is bíztak egymás nevelésében, tehát nem tartottak attól, hogyha a másiknál vagyunk mi, gyerekek, akkor valami rosszat tanulunk ott vagy rosszul fog a másik szülő bánni velünk.

2014. ápr. 29. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!