Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Válás közben második gyerek,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Válás közben második gyerek, milyen "ötlet" ez?

Figyelt kérdés

1 éves a kisfiam, az apjával most válunk. Úgymond már benne vagyunk a korban, én 35 vagyok, õ 40. Sokáig (13 évet) vártunk a gyerekkel, kettõt terveztünk. Ahogy megszületett a baba a házasságunk tönkrement. Próbáltuk helyrehozni, de úgy néz ki így már nem mûködik a kapcsolatunk. 2 hónapja elköltözött, azóta mindketten felszabadultunk. A gyerekkel sokat foglalkozik, nagyon jó apa. Nemrég felvetette, hogy lehetne még egy gyerekünk, ne legyen egyedül a kicsi, mi sem szeretnénk egykét. Azóta ezen gondolkodom. Abszurd ötletnek tartom, mégis jónak. Egyedül is megvan minden két gyereknek, de rá is számíthatok, ezt tudom. Segítség is lenne ha megszületne a baba.

Mennyire rossz ötlet ez?



2014. máj. 8. 08:57
1 2 3 4 5 6 7
 1/70 anonim ***** válasza:
64%
Az a lényeg, hogy szerintetek milyen ötlet! Ha nektek ez a felállás megfelelő, akkor miért lenne rossz ötlet? A gyerekeknek semmilyen hátrányuk nem származna ebből, max. annyi, hogy nem lenne előttük a hagyományos családmodell minta. De attól még lehettek boldogok így, és ez a fontos!
2014. máj. 8. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/70 anonim ***** válasza:
89%

Lehet, hogy ez most így működik, hogy külön vagytok, csak összejártok időnként, és megy a gyerekhez. De nem hiszem, hogy ez mindig így lesz. Ha tényleg külön vagytok előbb-utóbb lesz párotok. Na majd akkor jönnek a gondok.

Képzeld el, hogy terhes vagy a férjedtől. De ő ugye nem ott él, lehet, hogy a terhesség alatt becsajozik. Aztán már nem is tartja olyan jó ötletnek ezt az egészet és már nem lesz ilyen kedves, támogató.

Ha meg csak szeretnél egy férfit, aki csinál még egy gyereket, azt sem nagyon értem. Hiszen nem arról van szó, hogy nincs még gyereked és már sose lehet és ez az egyetlen, utolsó lehetőséged.

Igazából nem látom, hogy ez miért lenne jó bármelyik félnek is.

2014. máj. 8. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/70 anonim ***** válasza:
87%

Öhmmm...

Szóval elváltok, majd összefekszetek, mert ugye egy gyerekhez az is kell. Te egyedül bevállalod a tesót, majd mindenki él békében.

Ne haragudj, de ennél nagyobb marhaságot én még nem hallottam.

Belegondoltál már abba, hogy mit vállalsz? Minden felelősség a tiéd. Szerinted apuka majd egyedül marad, és zavartalanul fog tudni neked segíteni amikor csak szükséged van rá? Nem! Ha így lenne, akkor nem válnátok.


Nem számíthatsz rá, ezt csak most mondja. Ahogy jön egy új anyu, akinek nyilván nem fog tetszeni, hogy minden szóra ugrik, választania kell majd. Hidd el nem a múltját, hanem a jövőjét fogja védeni.


Persze a döntés a tiéd, de gondolj bele, hogy lehet még egészséges párkapcsolatod, és az új párodtól is lehet a kicsinek testvére. No meg majd apu részéről is lesz a kicsinek testvére. Elég morbid elképzelés a tiétek.

2014. máj. 8. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/70 anonim ***** válasza:
89%
Ne menj bele, mert nagyon meg fogod szívni. Az, hogy egy 1 éves gyerekkel apukát játszik koránt sem biztos, hogy ha a gyerek 10 éves lesz-ott lesz mellette.És akkor még egy gyerek.. Kibicnek semmi nem drága. Neked viszont gondolom nem az a célod, hogy egyedül éld le az életed. szeretnél egyszer majd olyan embert magad mellé aki téged szeret és nem alkalmi apuka, hanem 24 órás.
2014. máj. 8. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/70 anonim ***** válasza:
100%

Azta ilyenről még nem hallottam.

És ha apucinak új családja lesz, vajh akkor mennyit fog a "két régi" gyerekkel foglalkozni?!

2014. máj. 8. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/70 anonim ***** válasza:
100%
A gyerek apja bármikor le tud lépni a felelősség elől, nyom pár ezer Ft gyerektartást és részéről letudva a "gyereknevelés". Te meg húzod az igát, sem időd, sem energiád nem lesz felépíteni egy új párkapcsolatot.
2014. máj. 8. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/70 anonim ***** válasza:
83%
Rossz. Gyereket csakis hazassagban szulunk, megfelelo jogi es gazdasagi viszonyokkal.
2014. máj. 8. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/70 A kérdező kommentje:

Nyilván lesz majd párkapcsolatom, most is lehetne, de még nem akarok. De lesz, ez nem kétséges, viszont én még egyszer férjhez menni nem fogok. Gyereket vállalni sem.

Tudom, hogy neki is lesz más, bár szerintem gyerek nem. Ha mégis az nem most.

Mint apa bízok benne, soha nem dobná félre a gyermekünket. A másodikat sem

2014. máj. 8. 09:11
 9/70 anonim ***** válasza:
100%

gondolom arra sem számítottál hogy majd elváltok

okos nő vagy

2014. máj. 8. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/70 A kérdező kommentje:
Pénzügyi helyzetünk megoldott szerencsére. Amúgy közös a vagyon, és továbbra is az marad, mivel együtt dolgozunk saját vállalkozásban. Ezért is lenn jó a csak közös gyerek
2014. máj. 8. 09:13
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!