Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Éllet társi kapcsoltaból...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Éllet társi kapcsoltaból szeretnék kilépni és külföldre (haza) költözni, de van egy közös gyermekünk (20hós), el vihetem Őt magammal (anya vagyok) ha az élettársammal nem tudunk megegyezni?

Figyelt kérdés
a lényeg hogy a gyermek kettős állampolgár (apja meg az én állampolgárságomat is megkapta) viszont a gyermek elhelyezési perig ha oda fajulna nem tudok egy házban maradni az élettársammal , itt Magyarországon viszont nem tudok hova menni, csak haza tudnák(külföldre). Foghatom a gyereket és mehetek vele ha az élettársam nem írná alá a papírt a megegyezésről mármint hogy a gyereket magammal vigyem egy másik országba. SOS segítség kellene, mert már pszihikailag nem bírom a kapcsolatban maradást :(
2014. jún. 16. 14:49
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
96%

"Ha házasok v élettársatok vagytok és elviszed az rablásnak számít, így feljelenthet ha bunkó. "


Ne haragudj de akinek egyik napról a másikra eltűnik a gyereke és az jelenti a rendőrségen nem bunkó, hanem normális. Te gyereked nem jönne haza te is bunkó lennél ha rendőrséghez fordulnál?

2014. jún. 16. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:

Elöször is kell egy gyerekelhelyési határozat, mert jelenleg mindkettötöknek egyforma jogai vannak a gyerekkel szemben. Mivel a gyerek még elég pici, igen nagy valószínüséggel neked fogják ítélni.


Másodszor a külföldre költözéshez VAGY az apa (és a gyámhatóság) beleegyezése kell, VAGY - amennyiben indokolatlanul megtagadja -, a gyámhatóság indokolt esetben engedélyezheti az apa belelegyezése nélkül is.

Erre jó indok, hogy neked ott a családod, ahová költöznétek.

Viszont a láthatást neked kell biztosítani (ilyen esetben rendszerint nem kéthetenként egy-egy hétvége, hanem egy-egy ritkább, de hosszabb idejü látogatást szokás megítélni), és az ezzel kapcsolatban felmerülö többletköltségeket (az apa ide-oda utazása, esetleges szállásköltségek) neked kell fizetni.


Mindenképpen menj be a bíróságra, ott van ingyenes tanácsadás, segítenek neked a szükségese beadványokat megfolgalmazni és beadni, illetve az esetleges fontos dolgokra fel tudják hívni a figyelmedet.


Amit SEMMI ESETRE SEM SZABAD, az a "fogd a gyereket és vidd", mert ezzel egyrészt büncselekmény követsz el, amiért börtönbe kerülhetsz, másrészt garantáltan elveszik töled a gyereket.

2014. jún. 16. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:
Gyermekünket nem tudná nevelni, depressziós, öngyilkossági hajlammal,pszichiátrián is volt az idén 1 hónapot (mivel beszedett gyógyszereket előttem)..ez miatt...kész rémálom vele már, semmi sem jó amit teszek, mindent megszól, legtöbbször kiabál velem még akkor is amikor a gyermekünk a kezemben alszik, vagy altatnám...egyszerűen pszichikai terror alatt érzem magam :( szóval gáz, azért írtam hogy SOS segítség kellene mármint tanács!
2014. jún. 16. 15:14
 14/23 anonim ***** válasza:
Átmenetileg kereshetsz egy albérletet is egy-két hónapra, ahol gyerekkel befogadnak, amíg nem tudod rendezni a tényleges hazautazást. Esetleg egy jó barátnál ellakhatsz egy-két hónapot, ha a barát is belegyezik. Gondolkozz, milyen lehetőségeid vannak még. Esetleg veszel egy nagy levegőt, megnyugszol, és leülsz megbeszélni a továbbiakat az élettársaddal.
2014. jún. 16. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
0%
Milyen gyerek rablásra??? Olvasd már el mit írtam!
2014. jún. 16. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:

"Átmenetileg kereshetsz egy albérletet is egy-két hónapra"


ügyvédre nincs pénzem, szerinted albérletre hogy lenne? :) haza tudnék menni anyámékhoz, csak az a baj hogy az külföldön van. Bár nyaralni vihetem oda, ha jól tudom nem kell az apa beleegyezése ha rövidebb időre viszem el a gyereket a nagyanyjához "nyaralás" céljából.


ok ismerősnél meghúzhatnám magam de a gyereket hova rakom, most bölcsibe jár (ott ahol alakunk) mert én meg dolgozom.

2014. jún. 16. 15:23
 17/23 anonim ***** válasza:
Semmiképpen nem viheted el az országból hosszabb távra! Amennyiben elviszed, a Hágai egyezmény alapján eljárást indítanak ellened, ahol az senkit sem érdekel, milyen az apa, csak azt vizsgálják, hogy volt-e engedélyed. Ha nem volt, akkor azonnal vissza kell vinned a gyermeket a tartós lakóhelyére! Ez nagyon rossz pont a gyermekelhelyezésnél! Ahogy feljebb javasolták, először gyermekelhelyezés kell, utána apai vagy gyámhivatali engedély.
2014. jún. 16. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

"ügyvédre nincs pénzem, szerinted albérletre hogy lenne? :) "



Kérsz kölcsön szülőktől rokonoktól. Pénz nélkül mégis mit vársz majd valaki eltart válás után is vagy mi?

2014. jún. 16. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:
18-as válaszadó!, most nincs pénzem, mint irtam apuka nem dolgozik, szerinted ki fizeti a lakhatásunkat a lakáshitelt meg az életet? ÉN! és nem marad semmim, ezen felül nincs pénzem ügyvédre. Saját agamat fogom eltartani meg a gyereket,de legalább lesz tető a fejünk fölött,( szüleim háza)amíg összekaparok saját lakhatásra eddig sem kellett hogy eltartson bárki... a bunkó megjegyzésektől mentesítsetek kérlek, nem erre kértem tanácsot, senki nem tudja mi van a háttérben szóval...megköszönném...
2014. jún. 16. 16:11
 20/23 anonim ***** válasza:
17-es vagyok, kérlek olvasd el még egyszer amit írtam. Ez a pontos jogi háttere a dolognak. Tudom, jártas vagyok ebben. Ne csinálj butaságot! Amúgy ha nem titok, melyik országban élsz most?
2014. jún. 16. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!