Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ez normális anyai viselkedés?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ez normális anyai viselkedés?

Figyelt kérdés

A páromat anno dobta az akkori párja. Van egy most 12 éves közös kislányuk.

Én semmiben nem voltam érintett, mert akkor még nem ismertük egymást amikor a válás volt, így kialakult közöttük egy rendszer.

A lényeg röviden annyi, hogy amikor nálunk van a gyerek, akkor anyagiaktól függően, visszük játszótérre, játszóházba, állatkertbe, strandra, vagy csak tábortüzezünk az udvaron, stb.


Viszont amikor otthon van az anyjánál, akkor soha de soha nem mennek sehová.

Az összes anyai megnyilvánulás, hogy megengedi, hogy átmenjen egy barátnőjéhez a kislány, vagy hogy a barátnője, menjen át.

Soha, még egy játszótérre sem viszi.


Amikor szünetek vannak, mint pl. most, akkor 1 napra sem hajlandó elviselni, hanem mindenféle képpen táborba rakja (ahol ott is kell aludni), azzal az indokkal, hogy ő nem tud mit kezdeni vele, és különben is neki jár a hétvége pihenésnek, meg a csávójával szeretne kettesben lenni.


Iskola időben addig bent hagyja az iskolában ameddig csak lehet, apukás hétvégén meg követeli, hogy szombat reggel menjünk a gyerekért, és csak vasárnap este vihetjük haza.


2014. júl. 6. 22:44
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
87%
Nagyon könnyű két hetente két napot eljátszani a jó szülőt,és egészen más a mindennapokban,minden nap,ezt azért ne téveszd szem elől.
2014. júl. 7. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:

Akkor megpróbálok minden kérdésre válaszolni.


1. Az "anyuka" lépett félre, tehát ne panaszkodjon, hogy erre meg arra nincs ideje, ő választotta ezt az életet.

2. Nem 1 fizetésből élnek, mert a mostani csavója, óóóóóó bocsánat párja is dolgozik meg ő is, plusz a segélyek, és mi is fizetünk nem kevés gyerektartást.

3. Honnan tudom? A kislánytól, hisz anyja helyett vagyok anyja, nekem mond el mindent, nekem panaszkodik, és az elmúlt 4 év alatt több programot csináltam vele, mint az anyukája születése óta.

4. Hát szerintem azért lehetne az anyjával is közös programja, ha már arra "tanította", hogy soha nem mehet sehová egyedül.


Valaki írt valami extra hülyeséget valami volt csávóról, de ehhez nem tudok mit hozzáfűzni.


Milyen piros napok?

Amikor ide engedi az asszonyság a gyereket!

Iskola időben mondjuk logikus, mert nem lehet itt a suli helyett, de nála szent és séthetetlen, hogy csak 2 hetente 2 napot lehet nálunk!


Itt a szünet. Miért nem lehet itt 1 hetet, 1 hónapot, vagy akár kettőt?????

Mindenre van valami kifogás!

Mert ha itt lenne, akkor tudnánk közös programokat csinálni, így meg egyszerűbb, kikövetelni 40-60 ezereket, tábor címszó alatt, közben ki tudja mire megy a pénz.


NEM a tábort sajnálom a gyerektől!!!!

Hanem kicsit gáz, hogy naponta telefonálgat az execske, hogy mikor adunk már pénzt a táborra, mert nem bírja elviselni a gyereket, közben meg a kislánytól tudom, hogy elméletileg csak egy jelképes összeget kell fizetni, mert valami ismerősön keresztül megy az egész.


A jelképes összeg 1 hetes (semmi extra tábor) táborra nem 60 ezer forint!!! Szerintem.

2014. júl. 7. 10:36
 13/26 A kérdező kommentje:

"Te meg a jó ég tudja, miért, mintha piszok féltékeny lennél rá, - valamiért nagyon piszkálja a csőröd, talán csinosabb, szebb, mint te?"


Hogy lehet valaki féltékeny egy ex-re???? Most komolyan??

Csinosabb?? Szebb? Háááááááááát! Persze, biztosan, ha te mondod.


Küldhetnék képet mindkettőnkről, de szerintem bunkóság lenne valakinek a képét másoknak küldözgetni, így max. csak magamról tudok küldeni.


Valami piszkálja a csöröm?

Igen!!!

Az, hogy az anya nem foglalkozik a gyerekével, és nekünk nem hagyja.


Aki írta, hogy neveljük mi (tehát nálunk legyen), az sajnos nem lehet pedig akartuk, mert a bíróság szerint egy 3 szobás csili-bili örök lakásban (amit a párom hagyott ott) jobb körülményei vannak a gyereknek mint nálunk akik élünk egy apró albérletben, ahol penész, omladozó cuccok vannak (mondjuk tényleg elég rossz állapotban van, úgyhogy jogos).

2014. júl. 7. 10:50
 14/26 anonim ***** válasza:
80%

"Aki írta, hogy neveljük mi (tehát nálunk legyen), az sajnos nem lehet pedig akartuk, mert a bíróság szerint egy 3 szobás csili-bili örök lakásban (amit a párom hagyott ott) jobb körülményei vannak a gyereknek mint nálunk akik élünk egy apró albérletben, ahol penész, omladozó cuccok vannak (mondjuk tényleg elég rossz állapotban van, úgyhogy jogos)."



Mindig van kifogás a hőbörgők részéről,hogy miért is nem ők nevelik a gyereket.

Te beszélsz,hogy anyuka hogy neveli a gyereket,meg nem viszi programozni,ti meg éltek a putriba? És mielőtt felháborodnál,igen PUTRIBA.A sok programra szánt pénzből talán le lehetne meszelni vagy festeni a falat kicsit rendbehozni,és neki esni a penésznek,képzeld nálunk is hajlamos a fal a penészre sajnos,de lehet tenni ellene,és még soha senki nek nem tűnt fel,hogy van penész,mert amint előjön,már takarítom le fele (bár csak télen probléma ez) nálatok valószínüleg tényleg rosszak a körülmények,meg mondjuk a penész veszélyes,asztmát okozhat és még sok mindent.De te osztod az eszet,komolyan vicces :D

2014. júl. 7. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
65%

Egy ilyen hisztis libának én se szívesen adnám a gyerekemet.

Rólad eszembe jutott egy régebbi kérdés, egy 14 éves srác kérdezte, hogy hogyan költözhetnek a bátyjához, mert amikor ott volt nála 2 napig, pizzát rendeltek vacsorára, és az sokkal jobb, mint otthon... Kb. ez a szint a te kérdésed is a "miért nem csinál extra programokat mindennap vele"-dologgal, bár te állítólag felnőtt nő vagy.


Azt azért megnézném, ha nálatok lakna a lány, ahogy mindennap elmentek az állatkertbe meg strandra. Havonta egy-egy alkalommal könnyű a krőzust játszani...

2014. júl. 7. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
46%

Itt amúgy mindenki süket és vak?

Senki nem olvassa el, hogy az új páros gyerektartást és valag pénzeket fizet a ki tudja mire? Két fizetés és ennyi plusz pénz mellett külföldre mehetne a gyerekem szupernyelvtanfolyamra, nem valami szaros napközis táborba.

2014. júl. 7. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
39%

Egyébként itt sincs szó semmi másról, mint hogy az a hülye ex félredugatta magát, majd leakasztotta a lakást a volt férjről, most szedi belőle a pénzt és él, mint marci hevesen..

Ja, plusz derogál neki foglalkozni a lányával, amit magának csináltatott.

2014. júl. 7. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:

"A sok programra szánt pénzből talán le lehetne meszelni a falat"


Persze. Végül is egy játszótér, egy parkban séta, egy gombóc fagyi árából tényleg. (egyébként az a tulajok dolga)

Ja, az 1000 forintos strandot, meg a többit kifelejtettem.

Az hogy a sok NEM pénzes program mellett van egy játszóház, egy strand, egy állatkert mondjuk 1-2 havonta, az nem jelenti azt, hogy pazaroljuk a pénzt!


Csak mi a gyerekre is költünk, ellenben az anyukával, aki csak követeli a pénzt, miközben a fodrásznál otthagy alkalmanként egy halom pénzt, meg már megint lecserélte az okos telefonját még okosabbra. (ezt sem kitaláltam a kislány mesélte)


"Egy ilyen hisztis libának én se szívesen adnám a gyerekemet."


Mármint az anyukának? Hát neki én sem adnám.

Bár ha rám céloztál, akkor nagyon el vagy tévedve.


Végül is tényleg én hívom fel az exemet, naponta, hogy erre meg arra kell a pénz, és hisztis rohamok közepette fenyegetőzök, hogy ha még nem kapok pénzt, akkor meglátogatnak a bárátam.


Én követelek pénzt a gyereknek szemüvegre (30 ezer forintot), majd a kislánytól tudom, hogy nem is kellett, mert az egyik helyére sima üveget tettek volna, a másikba egy nagyon-nagyon kicsi dioptriát, de a szemorvos szerint ezért még nem kell szemüveg.


Meg még sorolhatnám a lehúzós történeteket, hogy mire kell mindig 10-50 ezer forint, és ha mondjuk, hogy nincs, akkor mi vagyunk a szemetek, mert a gyerektől sajnáljuk.


De mostmár nagyon elkanyarodtunk a témától.


Az eredeti kérdés az volt, finomabban fogalmazva, hogy: Az anyuka több mint 4 éve (az előtte lévő időhöz nincs közöm) miért nem csinál a saját lányával se hétközben, se hétvégén se szünetekben akár csak fél óra közös programot (egy fagyizás, egy séta, együtt főzöcskézés, egy akármi)

miért csak arra törekszik 1000-el, hogy bármilyen áron is, de a gyereke ottalvós táborban legyen?


A többieknek a normális válaszokat köszönöm!

2014. júl. 7. 12:23
 19/26 anonim ***** válasza:
58%
Igen, kérdező, akkor megfelvilágosítalak, a "hisztis liba" kitétellel RÁD céloztam. Alá is támasztottad megint, ráadásul szerinted csak az a normális válasz, amelyik egyetért veled, sőt, lehetőség szerint a gyerek anyját is szidja.
2014. júl. 7. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
75%

Miért nem beszélitek meg ezt anyukával?

Beszéltetek a pedagógusokkal, nekik mi a véleményük erről?


Ha itt most kapsz egy megerősítő választ a kérdésedre hogy "deee, hülye bunkó az ex" azzal megoldottad a gyerek problémáját?

A kérdésed egyáltalán nem a megoldások keresésére irányul, hanem leginkább arra hogy itt éld ki a frusztrációdat, amit az ex állítólagos viselt dolgai okoznak NEKED.


Ha így lenne, nem a gyk-n keresnél magadnak társakat a fúvószenekarba, hanem érdemi lépéseket tennél a gyerek jobbléte érdekében.

Mellesleg a gyerek érdekét leginkább az szolgálja, ha harmonikus kapcsolat van mindkét szülővel, nem pedig az ha családi háború ( tökmindegy, ki lépett félre).


Ha pedig úgy látod hogy az anya életvitele veszélyezteti a gyerek ép testi - lelki fejlődését, vagy hogy a gyereknek szánt pénzt nem rá költi, forduljatok a bizonyítékokkal a hatóságokhoz.

A gyerektartáson felül pedig csak annyit adjon a csávód, amennyit jónak lát, nem kell a mártír szöveg a "lehúzós exről": mindenkit annyira használnak ki és vernek át, amennyire hagyja magát.

2014. júl. 7. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!