Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Hogy tudok hazamenni kisbabámm...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy tudok hazamenni kisbabámmal külföldröl? Otthon el akarok válni

Figyelt kérdés
itt olvastam, hogy az apa beleegyezese nelkül ha hazamegyünk az késöbb gyerekelhelyzésnél fekete pontot jelenthet. viszont a mindennapos veszekedeseket, megalazasokat, félelemben tartást, fenyegeteseket, háttérben más nöket mar nem akarom tovabb türni.fel eves mult a kisbabam, meg szoptatom.2orszag tavolsag, 1500 kmrol, es az apa nem egyezne bele hogy hazaköltözzünk, alairasat nem adná meg hozzá.ferj nem europai, az ö orszagukban mindig a ferfi viszi a gyereket válásnál.felek, hogy kicsempészné a gyereket europabol utalt rá válásnál

2014. máj. 29. 09:51
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
77%
Először is elválni csak ott tudsz, ahol házasodtak. Másodszor a gyermek kérdésében a gyermek állampolgársága szerinti allam az illetékes.m
2014. máj. 29. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
75%
Arab vagy török?
2014. máj. 29. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Csak ott tudsz intézkedni aztán reménykedsz, hogy apa ne akarja nevelni.
2014. máj. 29. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Milyen állampolgár a kisbaba? Van úti okmánya - útlevél/személyi igazolvány? Nekem arab a férjem és gyakran utazunk ide-oda, úgy is, hogy én egyedül megyek a gyerekekkel, de senki nem kérdezte még meg, hogy hol az apa. Bár mi nem váltunk el, de ezt ugye a határon nem tudhatják. Az útlevél kiállításához mindkét szülő aláírása kell, de ha megvan, akkor haza tudsz menni. Én hazamennék M.o-ra, ha tényleg olyan rossz a helyzet és azonnal beadnám a gyermekelhelyezési kérelmet. (ha a gyerek magyar állampolgár...ha nem az, akkor sajnos nem tudom, az enyémek magyar állampolgárok)
2014. máj. 29. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Keressd meg a gyamugyet az adott orszagban szivessen segitenek.

Haza ne menj mert magyarba sehol senki nem segit meg oviba sem irathatod se bolcsibe.

2014. máj. 29. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
83%

Gondolom schengeni övezethez tartozó nyugat-európai országban vagy (Svájcra, Németországra tippelek). Ha a gyermeked magyar állampolgár, akkor csak simán hozd haza, mint rövid időre történő utazás, ehhez még apa engedélye sem kell. Nincs határellenőrzés, de ha rendőr igazoltat, akkor sincs semmi gond, nem kell ehhez semmilyen okmány sem apától.


Válás kezdeményezésére a szabály:

Hol lehet a különválást, illetve a házasság felbontását kérelmezni?

Önnek annak az országnak a bíróságához kell fordulnia kérelmével:


ahol Ön és házastársa/élettársa él;

ahol utoljára együtt éltek – feltéve, hogy egyikük továbbra is az adott országban él;

ahol egyikük – vagy Ön, vagy házastársa/élettársa – él – amennyiben közös kérelmet nyújtanak be a bíróságnak;

ahol az Ön házastársa/élettársa él;

ahol Ön él, ha:

Ön a bontókereset benyújtását közvetlenül megelőzően legalább 6 hónapig az adott országban élt, és

az adott ország állampolgára.

Ha nem állampolgára az adott országnak, akkor csak abban az esetben fordulhat ott a bírósághoz, ha a bontókereset benyújtását közvetlenül megelőzően legalább 1 éven át ott lakott.


ahol Ön és házastársa/élettársa állampolgársággal rendelkezik.

Házasság felbontása esetén az a bíróság rendelkezik hatáskörrel, ahová a házastársak a bontókeresetet benyújtották (ha a kérdéses bíróság a fenti feltételek alapján illetékesnek minősül).

2014. máj. 29. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
2014. máj. 29. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
24%

Ha eddig nem itt éltál költöttél és adóztál légyszíves ne terheld a magyar bíróságot és ne a magyar adófizetők pénzén akarj elválni.


"idézet: hazaáruló az .........."

2014. máj. 29. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
"utalt rá válásnál" - most akkor elváltatok már, vagy még nem?
2014. máj. 29. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
92%

En is halottam mar, hogy apa belegyezesse kell ha kiviszef az orszagbol a gyereket, de en evente tobbszor megyek a gyerekekkel Budapestre es soha senki nem kerte azt a bizonyos papirt (nem vagyok biztos benne hogy van e ilyen papir). Van magyar utlevelunk is meg masik is (azsiai), de eddig nem volt gond soha

Szerintem siman tudsz utazni a gyerekekkel.

2014. máj. 29. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!