Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » A volt férjem jogosan követeli...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A volt férjem jogosan követeli vissza a 2 havi gyerektartást? Ha bírósághoz fordul, megítélik neki?

Figyelt kérdés

A volt férjem 50% gyerektartást fizet a 3 gyermekünk után, ez nagyjából 90000Ft-ra jön ki, vonják tőle. 2 hónapig ő volt velük, amíg én kórházban voltam ill. lábadoztam. Most kitalálta, hogy azt a 2 havi gyerektartást én utaljam neki vissza, mert ő volt velük, tehát az neki jár és amúgy is sokkal többet költött rájuk, mint kellett volna. Igaz, hogy megvett nekik minden hülyeséget, amit mondtak, de nem érzem jogosnak, hogy ezért cserébe visszaadjam a gyerektartást. A rezsit fizettem, csoportos beszedés révén, anyu vásárolt nekik szintén az én pénzemből, a hűtőt és a fagyasztókat is kiürítették, tehát egy kicsit túlzásnak érzem, hogy ő sokkal többet költött rájuk, mint én.


Mit lehet csinálni ilyen esetben?


2014. aug. 8. 11:06
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
11.50-es Nem értetted kristály tisztán a kérdést? Nem a kérdező akar felszámolni költségeket az apának.
2014. aug. 8. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
83%
3-as...szerintem a Te helyzeted más...nálad voltak nyáron...de itt az apa az anya által fenntartott lakásban, az anya hűtőjéből látta el a gyerekeket...
2014. aug. 8. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
67%
ha nálad lakot te kérhetsz lakáshasználati dijat plussz a rá eső rezsi, szerintem kvittek vagytok
2014. aug. 8. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Várj most ezt jól értem. Ő elutalta a gyerektartást anyukádnak odaadtad az a pénzét ő meg minden nap futkosót kenyérrel meg tejjel hozzájuk abból a pénzből? Szegény nagyi nem volt könnyű élete.

Ezt azért tényleg jobban is megoldhattátok volna.

2014. aug. 8. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Nem jogos hogy visszakéri, ha nálad lakott!! Mert ha elvitte volna őket magához,akkor talán. De így a te lakásodban fogyasztott mindent hogy gondolja h visszaad neki?? Fizetted még az ex után is a rezsit! Szerintem mehet nyugodtan a bíróságra ne foglalkozz vele. Ja amikor nyári szünetre se akarnak gyerektartást fizetni,mondván fél nyáron náluk a gyerek az se jogos,mert a gyerektartást 1évre állapítják meg, ballagáskor,iskolakezdéskor se jár plusz pénz,az eltartó szülőnek kell úgy gazdálkodnia év közben.
2014. aug. 19. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!