Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ha az együtt élő szülőknek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha az együtt élő szülőknek nem kötelességük anyagilag támogatni az egyetemista gyereküket, egy elvált szülő miért nem döntheti el, akar-e tartásdíjat adni ilyen esetben?

Figyelt kérdés

Mielőtt lehurrognátok, leszögezem, nem vagyok elvált szülő. Csak eszembe jutott a férjem családja, ahol elváltak a szülők. A sógorom nappalin tanul, dolgozni nincs kedve, állandóan bulizni jár, anyósom meg, ki tudja miért, ezt finanszírozza. ("Szegényke, ezek az utolsó jó évei, hadd élje ki magát" - ezen az alapon) Anyósomnak sincs nagyon pénze, apósom viszont tragikus, egyik adósságból veri magát a másikba, nem sajnálom, magának okozta, de azért egy kicsit mégis... És nem akar hozzájárulni így a fia tanulmányaihoz.


Szóval az a kérdésem, hogy ő miért nem mondhatja, hogy "bocs, de ezt nem finanszírozom"? Vagy mondhatná?


2010. febr. 5. 11:35
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Kedves 12:27!

Azt hiszem valahol a kettő között van az igazság. Amiről én beszélek, az az arra érdemes fiatalról szól, de ez nem jogi fogalom, csupán mentális.

Találtam egy jól érthető összefoglalást, próbálom betenni ide. Még nem linkeltem itt, tehát nem tudom, hogy sikerül. Igyekszem.

[link]

2010. febr. 5. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
0%
Mi lenne ha te is elmennél inkább kicsit tanulni, és meglátnád, hogy elég sok olyan szak van, ami mellett lehetetlen dolgozni. Mi közöd neked ehhez? Pénzeljenek inkább titeket?
2010. febr. 5. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Ahogy én ismerem a jogot, azalapján az együttélő szülő is KÖTELES eltartani tanuló gyerekét. Nincs választási lehetősége, el se zavarhatja a gyereket.

Csak sokan ezt nem tudják. Aztán hőzöngeni azt tudnak... Csak tv-t olvasni lusták. De keress itt vissza, volt már ez téma és ott a tv-t is beidézték.

2010. febr. 5. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim válasza:
Nem azzal van a baj, hogy nem dolgozik valaki egyetem mellett, mert aki nappali tagozatra jár tényleg nagyon sokszor egyszerűen nem lehet megoldani suli mellett. Viszont akkor tartom én is jogosnak azt, hogy mindent a szülő fizet, ha a tanuló megérdemli. Úgy értem rendesen tanul és nem bulikra költi ez az összes pénzét, stb. Inkább azzal van a baj (és sajnos ahogy látom ebből van a több), akik nem járnak be, egész nap tespednek az albérletben vagy a kollégiumban, költik a szüleik pénzét alkoholra és drogra, délig alszanak és éjszaka őrjöngenek zavarva ezzel azokat, akik normálisan tanulnának és bejárnának, mert fel tudják fogni, hogy ha kikerülnek onnan belecsöppennek a kemény nagybetűs életbe ahol nem a bulizásról és a haverokról fog szólni az élet. Ezekkel van a baj és igen, ezek nem érdemelnék meg, ezeket kéne elküldeni, hogy dolgozzon meg azért a pénzért amit elver nap mint nap.
2010. febr. 5. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim válasza:
Bocsánat "ez" helyett "el"-t akartam írni az előbb.
2010. febr. 5. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
A szülőt Magyarországon törvény kötelezi nappali otatásban részesülő gyermeke után a tartásdíj megfizetésére. Ez nem akarás, vagy nem-akarás kérdése.
2010. febr. 5. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

12:27 vagyok


ahogy írtam kedves utólsó,, a bíróságon nem ez hangzott el a válásunkkor,,nekem is van 2felnőtt lányom akik még suliba járnak!

2010. febr. 5. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Akkor a bíróságon miért nem idézted a törvényt??? Ez a te dolgod, attól a jog még világos, egyértelmű.
2010. febr. 5. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Ilyenkor örülök, hogy az én szüleimnek (elváltak) meg sem fordul a fejükben, hogy addig, amíg egyetemre járok ne támogatnának anyagilag, amennyire csak tudnak! Szeretem őket, ők is szeretnek engem. Nem kötelességből támogatnak, hanem SZERETETBŐL! Ahol ez nincs meg, azokat tiszta szívből sajnálom!

Pár év múlva, ha meglesz a piacképes diplomám, tudásom és ezzel együtt a szakmabeli állásom, akkor majd visszautasítom azt a pénzt, amit a saját jövedelmükből szánnak az én életem egyengetésére.

2010. febr. 5. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Szerintem ketté kell választani azt a két dolgot, hogy egy szülő mit szeretne tenni és mit tehet jogilag.


Jelen pillanatban számtalan ember, háztartás megy tönkre a válság miatt. Minden normális szülő taníttatni szeretné az arra érdemes (és kevésbé érdemes) gyerekét, de ha pl elveszti a munkáját, vagy a lakáshitelét mondják fel, mert már nem tudja fizetni a részleteket, és ez miatt elvesztené az otthonát, vagy megromlott az egészsége és ez miatt drasztikusan csökken a jövedelme, akkor jogilag megteheti, hogy ezekre hivatkozva nem fizet tartásdíjat a nagykorú gyermeke után.

Akkor is kérheti a tartásdíj megszüntetését, ha a gyerekéről kiderül, nem tanul rendesen és pl többet jár az egyetem, főiskola mellé, mint oda...


Ezt mondja ki a törvény.

2010. febr. 6. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!