Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Elvált szülők gyermeke minden...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elvált szülők gyermeke minden esetben sérül lelkileg?

Figyelt kérdés
Nyilván minden gyerek másképp fogja fel, másképp viseli a válást. De pl. ha egy 11-12 évesről van szó: épp tinédzser korába lép... rendkívül megváltoznak körülötte a dolgok, költözés, új hely... másik szülővel való kapcsolat háttérbeszorulása.. Van rá esély hogy a gyerek mondjuk 5 év múlva is jól érezze magát a bőrében, ne legyen agresszív/félénk/depressziós...?

2015. jan. 23. 23:45
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

A válás okától is függ. Ha a szülők állandóan ordítoznak, a gyereken vezetik le a feszültséget, akkor ott a gyerek már jóval a válás előtt sérült. Ilyenkor szerintem csak jót tehet, ha befejeződik a szülők közti folyamatos konfliktushelyzet.

Én anno örültem volna ha a szüleim elválnak de nem tették meg anyagi okokból. Eredmény: amíg otthon laktam, 0-24 órában hallgattam a folyamatos üvöltözést, nem lehetett tőlük sem aludni sem tanulni. Örülök, hogy most már nem vagyok részese ennek.

2015. jan. 24. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudok a kérdésre válaszolni, csak a saját esetem elmondani.

Megcsalások, sorozatos csatározások, kb. 3 évig tartott. Azóta sem volt válás, de a háború megszűnt, egyszerűen úgy tekintenek egymásra, mint a mi szüleink, de már nem mint pár. Igazából olyan idilli a helyzet, mintha soha nem történt volna semmi. Nulla veszekedés, csak annyi, amennyi egy házasságban mindig is van. Ez szép és jó, de a korábbi háborúskodás nyomai bennem mind a mai napig (és talán életem végig) bennem vannak. Fasza-tökös gyerek vagyok kívülről, kemény és szigorú, ha úgy kell, vagy laza, ha olyanom van. De egy párkapcsolatot nem merek kezdeményezni, mert félek, hogy oda jut, mint a szüleimnél. Sem magamnak, sem a jövendőbeli gyerekeimnek nem szeretném, ha át kellene élnie ezt. Én átéltem, és volt, hogy 16-17 éves kemény srác koromban éjszaka a takaró alatt sírtam. Kifelé nem látszott semmi, most sem látszik, de belül megviseli az embert.

Valaki írta, hogy baráti körre túl lehet lépni rajta. Igen, túl lehet. De a sebek ott maradnak. Isten mentsen bárkit is, hogy ilyet kelljen tapasztalnia!

2015. jan. 24. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
88%

Jaj, nekem, ez a tévhit még mindig él?

Igen, sérülHET, de ez egyáltalán nem törvényszerű. Van, aki attól sérül, hogy együtt maradtak a szülei. Van, aki a válást kísérő veszekedésektől, van, aki egyiktől sem.

A válás önmagában nem rossz, sőt, ha a felek nem akarnak együtt élni, akkor a legjobb választás. Csak normálisan kell csinálni, a gyerek érdekeit is figyelembe véve.

2015. jan. 24. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
80%
Sokkal jobban sérül, ha egy rossz házasságban, egymást nem szerető szülők közt kell élnie.
2015. jan. 24. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a szüleim 12 éves koromban váltak el, jelenleg 16 éves vagyok és amúgy lány vagyok :) Hát nekem nagyon rossz gyerekkorom volt...válás után anyu elköltözött 300 km-re és természetesen vele maradtam ezért engem meg vitt magával...ez ugye azzal járt, hogy új suli, új ház, új környezet, új emberek...engem az ottani suliban nem tudtak elfogadni...ezért a 7. 8. osztályom elég rossz volt, meg nem szerettem ott lakni, ezért mikor továbbtanulás volt haza költöztem ink, mert itt vannak barátaim meg csak itt nőttem fel, de itt se jó, mert apunak van egy 2 éves lánya már meg élettársa, az élettársa nem tudja elfogadni, hogy apunak van még egy gyereke és állandóan a veszekedések mennek...igazából szar az egész...meg ink az van, hogy apu pénzben mutatja ki a szeretetét, mindenem megvan de ölelést vagy puszit azt csak a barátomtól kapok szval ez így elég rossz...de amúgy amikor 12 éves voltam és elköltöztünk anyuval akk sokáig bevizeltem éjszakánként,mert lelki beteg voltam...hát nem volt jó és már alig várom, hogy nagykorú legyek és önálló életet kezdjek külön :/ szval...ez van :)
2015. jan. 24. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
15 éves voltam amikor elváltak,én úgy érzem nem sérültem egyáltalán,és ebben nagy szerepe van annak,hogy soha az életben nem hallottam veszekedni őket.
2015. jan. 24. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim válasza:
100%
12 éves koromban váltak el. Szerintem nagyban a gyerek személyiségétől is függ, és a korától is. Én már ennyi idősen kicsit érettebbnek tartottam magam a koromnál, és nem viselt meg annyira a dolog, tudtam, hogy így jobb lesz nekünk. A 10 éves húgomat viszont mélyen megérintette, mert elég érzékeny típus.
2015. jan. 24. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
53%

Négyes vagyok, és jól lepontoztatok, pedig kötve hiszem, hogy akkora marhaság lenne, amit mondtam. A környezetemben két olyan gyerek is van, ahol apuka kilépett a kapcsolatból. Mindkettőnél az volt a baj, hogy korai volt még a gyerek, apuka rájött, hogy élni akar még, bulizni, csajozni, és igen, a feleségek is hibáztak dolgokban persze. Na, mindkét gyerek ovis korú. Számomra egyértelműen látszik, hogy mindkét helyen szétcsúszott a gyereknevelés. Anyuka egyedül van, fáradt, kimerült, csomó mindent ráhagy a gyerekre, amire amíg volt segítsége, volt energia. Plusz fiúkról lévén szó, ők tényleg úgy élik meg, hogy ők a hibásak a szüleik válásában, hovatovább az egyik ki is mondta, hogy szerinte ő nem volt elég jó az apjának, ezért költözött el apa. És még csak három éves múlt, most hogy,mivel lehet ezeket a dolgokat megmagyarázni. Önértékelési problémák adódnak, meg sokat idétllenkednek, főleg a látogatások során, tipikus tüntető magatartást tanusítanak. Kicsik még, nem tudják ésszel felfogni, hogy miért volt szükség válásra.


Másik: Barátnőmmel történt az, hogy elváltak a szülei. Ő anyukájával elköltözött, és apuka beköltöztette a családi házba az új nőt, és gyerekeit. Értitek, barátnőm gyerekszobáját megkapta az új gyerek, ugyanabba a szobába ahonnan pár nappal azelőtt el kellett mennie barátnőmnek, hirtelen ott talált egy másik gyereket. Ez is olyan dolog, hogy felnőttként ezt persze megérti az ember, de gyerekként ez nagyon fájdalmas, és idő, mire sikerül kiheverni.

2015. jan. 24. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

12 éves volt a lányom mikor külön mentünk az apjával, előbb kellett volna. Évekig nézte, ahogy öljük egymást, hogy valamelyikünk menekül otthonról, így hanyagoljuk stb.

Pont miatta húztunk le pár rossz évet együtt, mert mi is azt hittük sérülni fog, ha elválunk.

Miután külön költöztünk megszűnt kettőnk közt is minden vita, barátként váltunk el, mindenben megtudtunk egyezni. A mai napig jó kapcsolatban van mindenki mindenkivel (értem itt az új páromat is a gyerekkel, exférjjel), úgyhogy nálunk egyáltalán nem sérült a gyerek, sőt...

2015. jan. 26. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:
3 évesen váltak el a szüleim. És örülök neki. Ha nem váltak volna el akkor szarabb lenne. És szerintem lelkileg megsérültem, de a seb idővel begyógyul. Mondta egy 14 éves fiú.
2021. febr. 3. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!