Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Apák! Ti kimennétek külföldre...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Apák! Ti kimennétek külföldre dolgozni?

Figyelt kérdés

Mikor elváltunk feleségemmel a közös fiunk 7 éves volt. Én itthon dolgoztam minimál bérért,havi 22 ezer ft-ot fizettem gyerektartást.

A volt feleségem új párja szerzett nekem állást Hollandiába,a hátránya az volt hogy évente két max három alkalommal tudtam hazajönni a fiamhoz. Ő meg mivel kicsi volt,és sokat dolgoztam nem jött ki hozzám szünetben. Gyerektartás sok szorosát tudtam fizetni a kinti fizetésemből.

A fiammal próbáltam tartani a kapcsolatot telefonon és interneten,de teljesen elfelejtett,elhidegült tőlem. Mikor 12 éves volt haza jöttem,mert szerettem volna vele rendes apa fia kapcsolatot ki alakitani. Nem sikerült a fiam 14 éves már,és gyakorlatilag gyülöl. Mivel itthon dolgozok a tartásdij 40.000FT,jóval kevesebb mint amit a kinti fizetésemből fizettem. Az ő szinvonaluk is visszaesett ezáltal,és ezt a fiam is érzi, látja. Próbálkozok a közös programokkal,tartani vele a kapcsolaot. de teljesen elhidegült tőlem. Volt h hozzám vágta h minek eröltetem a dolgot,mikor szüksége lett volna rám,hol voltam? Hol voltam mikor iskolába bántották a nagyok,hol voltam mikor szülinapja volt. És igaza van. Nem voltam mellette mikor szüksége lett volna rám.


Nekem is van új kapcsolatom,a párom 6 hónapos terhes. Exem párja tudna nekem munkát Írországba,de a páromat nem tudom magammal vinni. Csak kb fél/ egy év múlva tudnának utánam jönni. A volt feleségem azt akarja h menjek. A fiamat ugysem érdeklem vegyem észre magamat. legalább anyagilag meg adhatok neki mindent.

Párom azt mondja hogy fogadjam el,és amint tudnak jönnek utánnam. De tudom hogy ezt csak mondja. nem örülne ha magára hagynám,pont most. És én se szivesen mennék. Az fiamnál már elrontottam a dolgokat. A Hollandiai meló is ugy indult h 2 havonta 2 hétre haza jöhetek. aztán nem ugy lett.


Ha nem megyek ki,akkor sz.ar apa leszek mert nem próbálok megadni mindent a fiamnak. ha kimegyek az a születendő gyerekemet hagyom cserben.


2015. febr. 9. 15:20
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Ne menj ha ketsegeid vannak. Nem attol leszel jo apa mert megprobalsz "mindent megadni" a fiadnak.


Az a hajo mar elment, talan ha nagyobb lesz es tobb esze lesz megert hogy mit miert csinaltal. Koncentralj arra hogy az uj csaladoddal ne kovesd el ugyanazokat a hibakat.

2015. febr. 9. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Ellentmondok a szokásos véleményemnek, de szerintem most NE menj ki. Ne hagyd itt a párodat, és a születendő gyermekedet. Mindkettőnek szüksége lesz rád.

Ami a 14 éves fiadat illeti, majd megbékél. Vagy nem. Ő dolga. Te maradj továbbra is az apja, hogy ő akar-e a fiad lenni, hát majd eldönti. Ezt már nem tudod visszacsinálni.

Koncentrálj az újrakezdésre, és ebbe most már tényleg adj bele mindent. A családod nélkül ne menj sehová. Ha mész, vidd őket is.

2015. febr. 9. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
83%

Ha nem kamu az egész kérdés: nem értem minek is foglalkozol bármit is az exedékkel és ők veled? Mi közöd hozzájuk, és nekik a te életedhez, hogy miből élsz meg, vagy miből nem?

Neked a közös gyerekhez van közöd, a tartásdíjat itthon is fizetted. És nincs igaza a fiadnak, én megmondtam volna neki, hogy ott voltam, hogy neki jobb anyagi élete lehessen, érte güriztem a világ másik végén. Én nem mennék, csak mert az exemék jobban óhajtanak élni az én pénzemen a fiamra hivatkozva. Ennyire naív nem lehetsz.

A párod, azért mondhatja, hogy menj, mert nem akar balhékba keveredni, vagy épp a döntésedbe befolyásolni, de nyilván jobb lenne ilyenkor, ha mellette maradnál. Majd, ha kapsz olyan melót, amit te szerzel magadnak és ami által a párod is egyből kimehetne, arra érdemes esetleg ki menni.

Ha kamu a kérdés: okos vagy nagyon! :D :P

2015. febr. 9. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
80%
Ja és az exemnek is megmondanám, hogy a közös fiúnknak elmagyarázhatná előtted, a mostoha apjával együtt, hogy miért is voltál külföldön. Vajon akkor is csak rád haragudna?
2015. febr. 9. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
82%

"vegyem észre magamat"

Szép kis exed van, ezen háborodtam még a legjobban fel. Ők kb. kizavartak, hogy nekik jobb életük lehessen és még te vedd észre magadat? Inkább ő venné észre magát, meg a drága új pasiját. Az új pasi meg esetleg magának szerezhetne külföldi melókat nyugodtan, aztán majd jobb életük lesz.

2015. febr. 9. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem mennék ki. Ugyanazt fogod eljátszani ezzel a gyerekeddel is, mint a másikkal (vagyis nagy rá az esély), csak itt az a különbség, hogy a mostani pároddal még együtt vagytok. Viszont nagy valószínűséggel nem leszel ott, amikor a gyereked felül, járni próbál, elkezd beszélni.

Miért akarsz családot, ha megint elmész? Lehet, hogy utánad tudnak menni, lehet, hogy nem. Mennyi ideig tervezel kinn maradni?

Gyanús hogy már megint az exed új párja talál neked munkát külföldön (minél kevesebbet legyél itthon és ők jól éljenek), nem? Legalábbis nekem az lenne.

2015. febr. 9. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

A helyedben én nem mennék ki. Tudom sokan "esküsznek" itt arra, hogy a távkapcsolatok milyen jól működnek, de szinte biztos, hogy ha most elmész nem lesz a születendő gyerekeddel se normális kapcsolatod.

A fiad talán egyszer megbékél veled, bár én gyanítom, hogy az exed rendesen ellened nevelte és ezt folytatni is fogja a jövőben. Ha a gyerekben végig azt erősítették volna, hogy ezt muszáj volt meglépned, attól még nem hagytad cserben, ugyanúgy szereted stb. hidd el, hogy nem gyűlölne. Lehet kezdetben lettek volna problémák, de 2 év alatt ez már lecsendesedett volna.

Ez saját tapasztalat, mikor az én exférjem kért meg, hogy mondjam el a gyereknek, hogy itthon nem boldogul, külföldön próbálkozik nálunk is kibukott a gyerek, de megértette, minden csak tálalás kérdése.

2015. febr. 9. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, én elsőre sem mentem volna... ennyi.
2015. febr. 9. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Az én hszeimet ki és miért szavazta le? Kb. ugyanazokat írtam mindenben, mint akik 100%okat kaptak.
2015. febr. 9. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Mennyi gyerektartast fizettel, amig kint dolgoztal? Mindenkit te tartottal el? A jelenlegi parodnak ez a baba lesz az elsö gyermeke? HA igen, en nem hagynam magara. Hiaba mondja hogy menj ki nyugodtan, de azt csak a te megnyugtatasodra mondja valoszinüleg. Ne tedd tönkre a jelenleg alakuloban levö csaladodat. Neked mar nem a volt felesegedre kellene hallgatni. Menjen ki az ö jelenlegi ferje es akkor majd zgy elnek ahogy akarnak. A kamasz fiad meg majd ha nagy lesz belatja hogy ez hogy nem voltal mellette nem azert volt mert nem szeretted. (föleg ha majd egyszer ö is apa lesz)
2015. febr. 9. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!