Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Egyedülálló anyukák, ahol...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egyedülálló anyukák, ahol apuci nem fizet gyerektartást? Tovább lent.

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Én is egyedülálló anyuka vagyok,és van egy 3éves kisfiam.Az apuka úgy döntött nem fizet gyerektartást,mert nincs munkája.

Mivel engemet csak a fiam érdekel ezért én intézkedésre adtam a fejemet!


Első sorban egy erre szakosodott ügyvédet kérdeztem meg,ami ingyenes volt!


EZT ÍRTAM NEKI:

Tisztelt Hölgyem!

Számomra igen fontos kérdéssel szeretné önhöz fordulni!

2éve élek külön a volt férjemtől.Van egy 3éves kisfiunk,akit egyedülálló anyaként nevelek2009 júniusában váltunk el.A bíróság az apának megállapította a Fix 15.000ft gyerektartást,amit minden hónap 10-ig kell hogy kifizesse.

Mivel az apuka csak 15-én kapott fizetést belementem a 15-ébe,amit nem tartott be és volt hogy hó végén adta oda,volt olyan is hogy csak 5000ft-ot adott oda.most már 2hónapja nincs állása,és ő úgy gondolja addig nem fizet gyerektartást,amíg nincs munkahelye.Jelenleg munkanélküli segélyt is igényelt.Mikor még együtt éltünk akkor is többször volt úgy hogy 4-5hónapokat nem dolgozott,nem is kereste,ráadásul keresgéltem helyette és az összesre volt kifogása,miért nem vállalja ezt is,azt is.Tudom hogy ez most is így lenne.Ön szerint megteheti hogy emiatt nem fizet a picinek gyerektartást???A bírósághoz szeretnék fordulni.Mit tehetek hogy megelőlegezze az állam?Egyébként édesanyukámmal élünk együtt,aki nyugdíjas,és mivel megműtötték,és hónapokig fog tartani mire helyrejön,ezért én vagyok vele betegápolásin (20.000ft),ami nagyon kevés,és így dolgozni nem tudok.Kapunk még családit,ami 13.700ft.Ennyi az összes jövedelemforrásom.Mennyi idő alatt állapíthatják meg a megelőlegezést?Mit hogyan tehetek??Ön szerint megkaphatjuk így a megelőlegezést?

Előlre is tisztelettel köszönöm segítő válaszát!!!


ERRE EZ VOLT A VÁLASZA:


Kedves Kérdező!

A 15.000,-Ft megfizetése nem függvénye annak, hogy dolgozik-e vagy sem. Tehát ha nincsen munkája, akkor valamilyen alkalmi munkából kötelessége megfizetni az összeget.

Egyetlen dolgot tud tenni, kitölt egy végrehajtási lapot, azt beadja a bíróságnak, akik az ügyet átadják a végrehajtónak. A végrehajtó megvizsgálja, hogy van-e valamilyen végrehajtható vagyontárgya (munkabére, ingatlana, autója, ingósága stb) Ha semmi vagyona nincsen, akkor a külön kérésére kiad egy igazolást, miszerint a gyermektartásdíj nem behajtható. Ekkor kaphat a gyámhatóság segítségével állam általi előlegezést.


Ezenkívül feljelentheti a rendőrségen tartás elmulasztása miatt is. Ebből ugyan nem lesz pénze, de akár börtönbe is kerülhet.


Börtönbe nem juttatnám,viszont a kisfiamért bizony megtettem az intézkedéseket.

Sikerrel jártam!

Az állam fizeti a gyerektartást,és az exnek majd az államnak kell fizetnie a gyerektartást,plusz még kamatot is.


Nos,mi a véleményetek erről???

Gondoltam leírom a tapasztalataimat nektek!


2010. febr. 19. 14:43
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
40%

Én nekem nem lenne képem olyan embertől pénzt kérni, akihez semmi közöm (kivéve a gyerek), ha nincs munkája és neki nem jut e az agyáig hogy fizessen mert a gyerekének kell a pénz nem az anyucinak, akkor hagynám, egyrészt- mi a rákból fizesse ki? másrészt- az anya is hibás abban hogy kulonmentek, harmadrészt, ki tudja, az apa akarta e a gyereket? hiába, ha ráfogjuk hogy nem védekezett, akkor se tehetjuk meg, hisz a férfiak "üritenek" a nők meg mindent megtesznek (akár hazudnak is) hogy teherbe essenek... Summa: Ha belémélvez egy férfi és én nem teszek ellene semmit, és nem lett letisztázva hogy "hé bazze akarunk kölyköt, együtt fogunk megdögleni?" akkor ne csodálkozz hogy nem, fizet, és egyáltalán kedves anyukák, ha nem találtok z életben olyan párt aki veletek és ti is veluk akartok megöregedni, akkor ne csináljatok gyereket mert a legnagyobb szemétség... 23/L


lehet oltogatni, viselem:) és tudom hogy igazam is van!

2010. febr. 19. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
38%
15:26-os mit tudsz te az eletrol??? Mert megsugom neked, hogy nem sok mindent! A felfogasod kb. altalanos iskola 1. osztalyos gyerekevel egyenlo.
2010. febr. 19. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
39%

Mi az hogy,úgy döntött az apuka,hogy nem fizet,mert nincs munkája? Miért nincs? Nem akar dolgozni,vagy nem kap munkát ?Ha az utóbbi,akkor dögöljön éhen? Miért szültök gyereket egy rosszul működő kapőcsolatba ?Ha megszülitek,akkor miért nem tesztek meg mindent a kapcsolat életképességéért? Miért nem törődtetek a férjetekkel is ? Miért neveltek kibírhatatlan,hisztis gyerekeket? Nem gondoltok arra,hogy ha felnő,akkor ott hagy benneteket,ti meg elvárjátok,hogy hálás legyen nektek,előnybe helyezzen benneteket a párjával szemben?Ti lesztek a rossz anyósok !

Sajnos,ma nagyon sok ilyen elvált anyukát látok,akiknek ez a szemlélete.Nem mindig az apa a hibás,hanem mind a ketten.A gyűlöleteket nem az apákon kellene levezetni.

A kérdező kapja az államtól a tartásdíjat,abból a pénzből,amit én fizetek adóként.Én tartom el ezek szerint az ő gyerekét is,nemcsak az enyémeket.Csodálatos dolog.

2010. febr. 19. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
50%
Annyit tudok, hogy nem a gólya hozza, és sajnos sok nő "anyai ösztön"re hivatkozva szűl, holott nem tudja eltartani! 33700bol mit tud csinálni? Kitörölheti a s...-t! Gratulálok, én 70et keresek, de ez magamra is kevés, nem hogy egy gyerekre! Az anya felelőssége is ott villoög a témában, nem tom ezt nem veszitek észre? Miért folyton az apát kell ócsárolni?!
2010. febr. 19. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
47%
5:31 vééégre!!!! Hát igen, gondold csak el, mennyi éhes szájat etetsz=) Nem hiszem el hogy léteznek ilyen emberek mint a kérdező is! ááááh nem csodálom hogy az apa nem él vele
2010. febr. 19. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
59%

Kedves kérdező! Büszke lehetsz magadra,hogy a munkanélküli apát nem csukatod börtönbe,és az államtól félévente kijárod a gyerektartást,mert "neked a gyereked a legfontosabb."

Arról nem írsz,hogy te hol dolgozol,mennyi pénzt viszel haza a gyereked és a saját eltartásodra ? Mennyit költesz havonta fodrászra,kozmetikai szerekre,testápolókra ? Vagy csak az államtól kapott pénzből élsz a gyerekeddel együtt ? Ha igen,akkor te sem teszel semmit a gyereked eltartásáért! Nem csak az apának kötelessége eltartani a gyereket,hanem az ANYÁNAK is.Keress állást,menj el dolgozni,add a gyereket bölcsibe,ahogy anyáink tették.Akkor számonkérheted az apától a gyerektartást,de addig pofátlanság.A helyedben nem lennék büszke magamra.

2010. febr. 19. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 A kérdező kommentje:

18:07!

Nem járok kozmetikushoz,meg fodrászhoz,testápolót természetesen használok!HIGÉNIA!!

15:36-os!

Ahány gyerek megcsinálásán ott voltál,természetesen annyi után is fizetsz,hiszen te is ott voltál akkor!NEM?

A kérdés nem az volt vajon mi miért váltunk el,hogy mi volt rossz,és melyik oldalról a kapcsolat!

Szerintem ez már tök mindegy!!

A kérdés a gyerektartással kapcsolatos,és lényegében azokhoz szól,akik ugyan ugy mint ahogyan én voltam nem kaptak gyerektartást!!

Nem a léhűtőknek szól!!

Az meg főleg ne beszéljen bele akinek fogalma sincs a gyereknevelésről,mert neki nincs gyereke!!

Én jól tettem amit tettem!

Örülnék ha sok hasonló anyukának lenne ilyen szerencséje!

Én szurkolok nektek!!!

Nem fizető apukák FRÁSZT nektek!!!

2010. febr. 19. 18:54
 18/27 anonim ***** válasza:
40%

15.13:

Olyan buta vagy,hogy az már csodálatra méltó.

Apukától a végrehajtó duplán behajtja,tehát a te adódat senki nem bántja.


Viszont én mélységesen fel vagyok háborodva azon,hogy az én adómból kikaparják a hozzád hasonló véglényeket,meg az én gyerekeim adójából kapjátok majd a nyugdíjatotokat,gyógyszereiteket stb.

2010. febr. 19. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
38%

Miért bántjátok a kérdezőt??

Mivel férjhez ment,nyilván úgy gondolta,hogy a férjével éli le az életét!Nem úgy alakult,van ilyen!Produkál az élet néha furcsa dolgokat..

2010. febr. 19. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
50%
Kár, hogy léteznek ilyen szülők, de sajnos vannak. Jó, hogy kiírtad, mert ebből kiindulva több anyuka is felbátorodhat, és már fogja tudni mit tegyen, hogy hasonló sikerrel járjon, mint te.
2010. febr. 19. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!