Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Egyedülálló anyukák, ahol...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egyedülálló anyukák, ahol apuci nem fizet gyerektartást? Tovább lent.

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Én is egyedülálló anyuka vagyok,és van egy 3éves kisfiam.Az apuka úgy döntött nem fizet gyerektartást,mert nincs munkája.

Mivel engemet csak a fiam érdekel ezért én intézkedésre adtam a fejemet!


Első sorban egy erre szakosodott ügyvédet kérdeztem meg,ami ingyenes volt!


EZT ÍRTAM NEKI:

Tisztelt Hölgyem!

Számomra igen fontos kérdéssel szeretné önhöz fordulni!

2éve élek külön a volt férjemtől.Van egy 3éves kisfiunk,akit egyedülálló anyaként nevelek2009 júniusában váltunk el.A bíróság az apának megállapította a Fix 15.000ft gyerektartást,amit minden hónap 10-ig kell hogy kifizesse.

Mivel az apuka csak 15-én kapott fizetést belementem a 15-ébe,amit nem tartott be és volt hogy hó végén adta oda,volt olyan is hogy csak 5000ft-ot adott oda.most már 2hónapja nincs állása,és ő úgy gondolja addig nem fizet gyerektartást,amíg nincs munkahelye.Jelenleg munkanélküli segélyt is igényelt.Mikor még együtt éltünk akkor is többször volt úgy hogy 4-5hónapokat nem dolgozott,nem is kereste,ráadásul keresgéltem helyette és az összesre volt kifogása,miért nem vállalja ezt is,azt is.Tudom hogy ez most is így lenne.Ön szerint megteheti hogy emiatt nem fizet a picinek gyerektartást???A bírósághoz szeretnék fordulni.Mit tehetek hogy megelőlegezze az állam?Egyébként édesanyukámmal élünk együtt,aki nyugdíjas,és mivel megműtötték,és hónapokig fog tartani mire helyrejön,ezért én vagyok vele betegápolásin (20.000ft),ami nagyon kevés,és így dolgozni nem tudok.Kapunk még családit,ami 13.700ft.Ennyi az összes jövedelemforrásom.Mennyi idő alatt állapíthatják meg a megelőlegezést?Mit hogyan tehetek??Ön szerint megkaphatjuk így a megelőlegezést?

Előlre is tisztelettel köszönöm segítő válaszát!!!


ERRE EZ VOLT A VÁLASZA:


Kedves Kérdező!

A 15.000,-Ft megfizetése nem függvénye annak, hogy dolgozik-e vagy sem. Tehát ha nincsen munkája, akkor valamilyen alkalmi munkából kötelessége megfizetni az összeget.

Egyetlen dolgot tud tenni, kitölt egy végrehajtási lapot, azt beadja a bíróságnak, akik az ügyet átadják a végrehajtónak. A végrehajtó megvizsgálja, hogy van-e valamilyen végrehajtható vagyontárgya (munkabére, ingatlana, autója, ingósága stb) Ha semmi vagyona nincsen, akkor a külön kérésére kiad egy igazolást, miszerint a gyermektartásdíj nem behajtható. Ekkor kaphat a gyámhatóság segítségével állam általi előlegezést.


Ezenkívül feljelentheti a rendőrségen tartás elmulasztása miatt is. Ebből ugyan nem lesz pénze, de akár börtönbe is kerülhet.


Börtönbe nem juttatnám,viszont a kisfiamért bizony megtettem az intézkedéseket.

Sikerrel jártam!

Az állam fizeti a gyerektartást,és az exnek majd az államnak kell fizetnie a gyerektartást,plusz még kamatot is.


Nos,mi a véleményetek erről???

Gondoltam leírom a tapasztalataimat nektek!


2010. febr. 19. 14:43
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
60%
Nem ismerem a kérdezőt és a volt férjét, tehát a saját példámat írom le. Párom elvált, exnejétől 3 gyermeke van. Évekig rendesen fizette a gyermektartást, és azon felül is vásárolt a gyerekeknek ruhákat, stb. Aztán jött a válság, elvesztette az állását. Kb. 1 éve nem tud rendszeresen fizetni, ahogy jön be pénz, abból mindig törleszt, de sajnos így is van tartozás az exnej felé. Beszélt a volt feleséggel, próbálta megértetni vele a helyzetet és elmondta, hogy természetesen szándékában áll fizetni, de az asszonyt ez nem hatotta meg. Megjegyzem a volt feleség havi 100.000 Ft-ot kap az államtól a gyermekek után a saját jövedelme mellé. Ettől függetlenül persze jár a gyerektartás, csak azt szeretném ezzel mondani, hogy azért nem állnak az éhhalál küszöbén. Most ott tartunk, hogy a házunkon - aminek a legnagyobb része amúgy is banki hitelből van - végrehajtás van (én itthon vagyok néhány hónapos közös pici gyermekünkkel), azaz bármikor fedél nélkül maradhatunk, plusz a végrehajtási díj sem elhanyagolható. Kérdezem én, mitől lesz jobb az édesanyának, ha anyagilag teljesen ellehetetleníti az édesapát?? Ha elárverezik a házat, később miből lesz gyerektartás? Nem hiszem, hogy ez hosszú távon a gyerekek érdekeit szolgálná, maximum egy újabb csinos kis bosszú az exnej részéről. Nem azt mondom kedves kérdező, hogy a te esetedben nem volt indokolt a végrehajtás kérése, csak azt szeretném példázni, hogy nem minden esetben az apa a szemétláda, aki jókedvéből nem fizet.
2010. febr. 20. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 A kérdező kommentje:

Kedves 12:21-es válaszoló!

Én nem százezreket kérek,hanem csak 15.000ft-ot minden hónapban,amit a fixen megállapított a bíróság.

Ez nem olyan sok egy gyerekre.Nem hiszem hogy ezzel tönkre tehetném,mert neki csak ennyi a kötelezettsége,nem több.

Közös megegyezéssel váltunk el,és akkor ő is beleegyezett ebbe az összegbe.A kisfiút egyébként megterveztük,tehát nem csak úgy jött!Ő is akarta a picit,és 1,5hónapig próbálkoztunk direkt hogy összejöjjön,ami sikerült is.Ez egy 8 éves kapcsolat volt,és apránként romlott meg a kapcsolatunk,amíg csaknem úgy gondoltuk mindketten,hogy külön jobb.Ez van!Ez bárkinél előfordulhat!


Szóval nem egyedül csináltam a gyereket,és az hogy mi külön mentünk,az nem azt jelenti ,hogy már nincs kötelezettségei a gyerekével szemben.


A gyereket akkor láttja amikor akarja ebben egyeztünk meg a bíróságon,és én engedem is mindig természetesen.

Viszont ő maga keresett meg telefonon,hogy maradjuk a kéthetes láthatásban,amit nem tart be.

2010. febr. 20. 12:48
 23/27 anonim válasza:
38%
Gratulálok,hogy nem hagytad Magad és a fiad.Nálunk a helyzet fordítva volt.Férfi létemre én nevelem a fiaimat,és most próbálom a mederben tartani őket.SAjna a válás megkeseríti az életünket.Nálunk a kétheti láthatás nincs betartva és majdnem fél éve látta őket útoljára.A két gyerekre 20000ft ot fizet és kész.Semmiben nem segít így magamra maradtam.Remélem te jobban jársz!!
2010. febr. 21. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
41%

Ur Isten utolso, a feleseged nem semmi, a legnagyobb bunt kovette el amikor a gyerekeit elhagyta! Ennel nagyobb bun nincs amit egy anya tehet.

Mennyi idosek a fiuk es ki segit neked? Elnek a szuleid es tudnak segiteni? Es a feleseged anyja?

A fiuk hogy birjak az anyjuk nelkul. Annyira sajnalom oket, hogy sirok. Nekem is vagy egy kisfiam, ezert aterzem a dolgot.

2010. febr. 21. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
67%

A kérdezőnek teljesen igaza van, helyesen járt el.

Csak az a baj, hogy az ilyen példákat sajnos nagyon sok exfeleség bosszúként felhasználja apuka ellen.

Nem minden fekete és fehér.

Akinek igaza van, annak lehet és kell is ezekhez az eszközökhöz fordulnia. Csak sajnos sokan valóban bosszúból teszik mindezt.

2010. febr. 22. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim válasza:

sziasztok!


Kedves Kérdező lenne egy olyan kérdésem, hogy egy nagyon jó ismerősöm és az exe 6 éve szétmentek, akkor megállapítottak 10-10 ezer forintot gyerekenként az anyuka javára hiszen ö neveli a gyerekeket, apuka otthagyta az állását... 3 hónapja kezdett el dolgozni viszont csak 1 havi gyerektartást látott újra ismerősöm.. most visszaigényelhetné az elmúlt 6 évet? az apukának a fizetése 70 ezer forint.. lehetne ezt a gyerektartást emeltetni?? hiszen 10 ezer forint elég kevésnek mutatkozik.. alig tudj eltartani a gyerekeket hiába dolgozza vagyonra magát.. Előre is köszönöm a választ!

2011. szept. 17. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim válasza:
Minden oldal tele van a sok tartásdíjat nem fizető csúnya apukával. Az hogy az "új nő" meg a "femina" című feminista szócsövek cikkeinek címében is már csak apuka lehet, meg exférj, meg férfi aki nem fizet az szinte természetes. Nade kérem szépen, nálam a közös gyermekünk nevelésére alkalmatlan anyuka, exfeleség a sunyi, csaló gazember aki nem fizet tartásdíjat. Ezzel is lehetne foglalkozni, hogy bizony nem csak rossz apukák, de bizony lelkiismeretlen anyukák is léteznek....
2017. jan. 18. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!