Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Megkaphatom a pénz felét?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Megkaphatom a pénz felét?

Figyelt kérdés

Összevesztünk a férjemmel, pár hete, és lehet el is válunk.

Külön számlánk van, az övén van a több pénz (+ megtakarítás), ő dolgozik, tart el minket.

Rákérdeztem, hogy miért szórja a pénzt? Ad nekem is bőven, de ő rengeteget költ. Azt mondta, hogy el akarja szórni minden pénzünket, hogy ne kelljen osztozni rajta. De még a lakás sincs kifizetve - arra spórolt.

Azt mondtam, hogy ennek a pénznek a felét, ami látszik, hogy levette a számláról, majd ki kell nekem fizetnie. Amikor elválunk. Mire csak annyit mondott, hogy majd azt mondja, hogy én vettem le, és ezért, hogy ezt alátámassza a munkaidejében szökik ki az automatához.

Most nem tudom mit tegyek. Valahogy lehet bizonyítani, hogy nem is én vettem ki a pénzt? Automata kamerafelvétele megnézhető?


2015. ápr. 24. 23:01
1 2 3 4 5
 11/47 anonim ***** válasza:
32%
Te mit tettél bele a házasságba? Jó, néhány gyereket, de most a érdemi részre vagyok kíváncsi.
2015. ápr. 25. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/47 Daniel Daniel válasza:
35%
Sápítozik más pénze után körömrágva, s valószínűleg a hideg futkos a hátán a munka szótól. Röhej. Persze lehet itt tenni a bagatellt az arra érdemeseknek, mindazonáltal remélem tartozással a nyakában fog kikerülni a házasságából az istencsapása, s hát azért az is megjegyzendő, hogy engem a saját gyerekeim további sorsa jobban érdekelne, mint az a szájbaokumlált pénz. szvsz
2015. ápr. 25. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/47 anonim ***** válasza:
71%

Jaj ne fogd a párodra az h dolgozol vagy nem a te döntésed. Ha akartál volna és lenne eszed erre is akkor dolgoztál volna. Eddig megfelelt szépen eltartottak egyszerűbb lenne bevallani mint h másra fogd ...

De hát persze ezen okos nők sose gondolnak arra h jöhet is vmi és nem lesz eltarva a seggük, és akkor talán kéne pénz. Amúgy te is gyűjtöd annak a fele meg a párodé.

Ő tart el ki tudja mióta de te szépen kisemmiznéd, szegény jól kifogott.

2015. ápr. 25. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/47 anonim ***** válasza:
0%
Jaj utolsó,mert olyan még nem volt h a nőnek nem kell a pici gyerek,nem? H nem is voltak rendes kapcsolatban v h csak 1-2 hónapig tartott,v bármi. Mit kell bunkó módon beszólni?
2015. ápr. 25. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/47 anonim ***** válasza:
28%

Hoppá,az előző választ nem ide akartam :-D


Kérdező,add be a válást a papirokravird rá a dátumot h mikorvszakadt meg a vagyonközösség

Keress munkát minnèl elöbb(azt irod tudnál dolgozni),gyerekek bölcsibe,ha jó esélyt akarsz gyerekelhelyezésnél. A pénzt amit a férjed ad,és félre tudod tenni ne rakd bankba mert akkor sanszos h azt felezned kell majd vele.

2015. ápr. 25. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/47 anonim ***** válasza:
27%
Már nem azért, de a banki kivonaton az is szerepel (ha kerik ) hogy melyik kártyával vették le a pénzt.
2015. ápr. 25. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/47 anonim ***** válasza:
13%

A probléma forrása nem ismerted ki eléggé a férjedet, és túl korán bekötötte a fejed. Kicsit sajnálom hogy ilyen a férjed, gondolom már meg is csalt ha ilyen dolgokat vág a fejedhez.



OFF: Azzal egyébként magadat szívattad meg hogy nem dolgoztál, később mész nyugdíjba vagy akkár öregségi nyugdíjat kaphatsz majd 65-70 évesen ami 30k

2015. ápr. 25. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/47 anonim ***** válasza:
84%

Most kihagyom a személyes véleményem, már leírták.

Mivel a válás még nincsen elindítva, a számláról ugyanúgy rendelkezhetnek a tulajdonosok, mint eddig. Ha ő levette a pénzt a saját számlájáról és elköltötte az egészet cukornádra, abba sincsen jogilag beleszólásod. Ha a számlát a válás megindítása UTÁN ürítette volna le, akkor tarthattál volna igényt a felére. Így már nem. Ha viszont a pénzből vagyontárgyakat vesz és nem csak a haverokat vendégeli meg, azoknak vagy az értéküknek a felére igényt tarthatsz a vagyonmegosztás során. Ha rejtegeti ezeket, akkor a bíróság fog elrendelni vizsgálatot a pénzmozgás felderítésére.

2015. ápr. 25. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/47 anonim ***** válasza:
5%

Sokan sajnos elvannak tévedve, ahogy ez általában lenni szokott. Egyáltalán nem az itt a lényeg, hogy a nő dolgozik-e vagy sem, mert egy normális világban akkor se lenne semmi köze a férje pénzéhez.

A vagyonközösség, és a tartásdíj súlyosan diszkriminatív, emberi jogokat sért, és köze nincs a nemek egyenlőségéhez. Az egész úgy helyes, hogy a férfinek, és a nőnek is joga van a saját vagyonához. Az már nem a férfi hibája, hogy az ő munkaereje többet ér, a nőknél meg általános, hogy a testükből akarnak hasznot húzni.

A vagyonközösség, és a tartásdíj felszámolása egy erkölcsi alappillér, már ha a nők komolyan gondolják az egyenlőséget. De, mint tudjuk persze ez nincs így.

2015. ápr. 25. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/47 anonim ***** válasza:
85%

19-es, hogy te mekkora barom vagy...


Szóval a teremtés koronája az ő értékesebb munkaerejét hasznosíthatja, és amit keres, teljes egészében az övé. Az asszony gyerekeket szül és nevel, viszi a háztartást, mindezt ingyen, hiszen a munkaereje otthon és munkahelyen sem ér semmit. Örüljön, ha a férfi néha dob neki egy kis koncot, válás esetén viszont továbbra is nevelje a gyerekeket, amihez igazából tartásdíj sem járna (hiszen a férfi pénze az övé), törlessze a közösen felvett hitel felét, ja és fizesse ki a semmiből a férjet a közös lakásból, ha ott akar maradni. Ez így tényleg abszolút igazságos lenne...


Kedves kérdező, hétfőn add be a válást, ha jó ügyvéded van, lehet, hogy zároltatni is tudod a számlát. Miféle gyermeteg, óvodásszintű baromság ez, hogy a lakás kifizetése helyett inkább elszórja a pénzt, csak hogy ne kelljen osztozkodni? Sok bajod lesz még vele a tartásdíj kapcsán is, ez az a fajta, aki inkább vált 2-3 havonta munkahelyet, csak ne kelljen a saját gyerekei neveléséhez anyagilag hozzájárulnia.

2015. ápr. 25. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!