Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mit gondoljak? A párom és a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit gondoljak? A párom és a volt felesége között 1,5 éve romlott meg a kapcsolat, folytonos viták stb. a felesége akkor elköltözött a 2 gyerekkel és beadta a válást. Folyt. Lent.

Figyelt kérdés
Mi 1 éve jöttünk össze.Még tart a vagyonmegosztás kettejük között. Az első tárgyalásnál az asszony kijelentette nem kér lakáshasználati díjat a páromtól, amiért párom maradt a közös házban.Én amióta a párom egyedül él ott nap mint nap nála vagyok, szinte minden alkalommal ott alszom, ha nála vannak a gyerekek is, mert már jó kapcsolat alakult ki velük.De a helyzet az, hogy konkrétan nem lakhatok még ott, pedig én már nagyon szeretnék, teljesen természetes dolog lenne, mivel nap mint nap megyek hozzá, elvégzek minden házimunkát (főzés-mosás-takarítás-vasalás stb..)Szóval mintha együtt élnénk,de mégsem.Azzal tisztában vagyok,hogy a ház értékének fele a feleségé, és ezt a vagyonmegosztás után a párom ki is fogja fizetni.NAgyon sokáig hízódik már ez az ügy és most a párom azzal állt elő, hogy addig nem költözhetek, mert a volt feleség kérhet albérleti, vagy lakáshasználati díjat, ha megtudja hogy én vele élek míg nincs rendezve a ház ügye.Szerintem ez abszurd,mit gondoltok?Akkor eddig miért hagyta a párom is hogy ott legyek,ott aludjak, végezzem a házimunkát?Jelenleg a szüleimnél élek,tehát az ésszerű amugy is az lenne ha hozzá költöznék.25 vagyok ő 34.Eddig az volt a feltétele az összeköltözésnek hogy legyen állandó munkám,mert ketten 1 fizetésből nehezen jönnénk ki és sok a gyerektartás.Most márciustól kaptam rendes jol fizető állást és azt hittem már költözhetek is,de erre előállt ezzel az újabb akadállyal.És szerinte másként bírálnák el a ház értékét a vagyonmegosztáskor, ha már én is ott lakok.Ez szerintem hülyeség.Tudom kissé hosszúra sikeredett a kérdésem de mi a véleményetek?Mit gondoljak ezek után?Meddig várjak még hogy neki jó legyen az időpont?
2010. febr. 23. 17:08
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Pontosan addig váj, amíg neki nem lesz jó az időpont!A vagyonmegosztás folyamatban van,egyszer csak vége lesz!!Addig is légy türelmes és örülj annak ami van!!
2010. febr. 23. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
65%
Semmi köze az elbírálásnak ahhoz, hogy ott laksz-e, vagy sem. Ez egy ürügy, amit a párod talált ki. Ezek szerint ingyen cselédnek jó vagy, élettársnak már kevésbbé. Gondold meg, memnyire strapálod magad az ő és időnként a gyerekei érdekében!
2010. febr. 23. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Kérlek hidd el, hogy bármiért kérhet pénzt a volt feleség!!!Türelem!!!
2010. febr. 23. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Hát én a helyedben ezen nem akadnék ki. A feleség gyakorlatilag szívességet tett, hogy nem kér pénzt azért, amiért jelenleg a párod ott lakik. Ha megtudja, hogy te is oda költözöl, lehet, hogy csak azért is kérne. Szerintem várj.
2010. febr. 23. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Eddig minden válaszolónak igazat adok. Megváltoztathatja a volt feleség a döntését, ha odaköltözöl. Nyilván azért volt a feltétel korábban az, hogy munkahelyed legyen mert a párod sem gondolt arra, hogy ilyen sokáig fog húzódni a vagyonmegosztás. Bírd ki még egy kicsit, előbb-utóbb csak vége lesz! Sok boldogságot!
2010. febr. 23. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
91%

Igaz,hogy én nemtudom,hogy jogilag ki kérhet kitöl mit ..De a helyedben én is vàrnék..A hàzimunkàt meg ne vidd tulzàsba..

34/L

2010. febr. 23. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Persze türelmes vagyok,de ha 1-2 évig is elhúzódik mert nem tudnak megegyezni akkor én addig végezzem tovább a "kötelességeimet"?az ismerőseink sem értik miért nem akár már lépni de még beszélni sem igazán a közös jövőnkről. vagy ez lenne neki a kényelmes hogy én ugyis kéznél vagyok ha kell? Körbeugrálom, rend van,szex van ha kell, mindig rendelkezésre állok. Már teljesen megszokta ezt a helyzetet.Ja és bizonyosan el fog húzodni, mert még gyerekelhelyezési pert is elindított..(az meg nem valószinű hogy célra vezet,mert hiába jó apa ő, a volt feleség legalább annyira jó szülő)már attol tartok sose lesz közös boldog életünk,pedig én mindent elkövetek..de neki sem ártana már előre is nézni nem csak hátra..Vagy rosszul látom?
2010. febr. 23. 17:52
 8/15 anonim ***** válasza:

En ugy gondolom, hogy mivel a parod mar egyszer volt hazas, nagyon meggondolja magat, hogy kivel fog egyutt elni es mikor!!! Hidd el, hogy sokat es jol elgondolkozik, hogy mit tegyen.

Lehet hogy a volt feleseg kerne is penzt, mert valaki mindenre kepes, nem tudom.

De en ugy erzem, hogy a parodnak ez az allapot teljesen megfelel, es ha te odakoltoznel tobb gondja lenne. Igazabol most csak a baratnoje vagy, jogilag semmi kozod hozza! Viszont ha odamesz akkor mar elettarsak lesztek, szoval bonyolodik a helyzet. Es o ezt meg nem akarja.

En a helyedben nem nyomulnek, es nem vegeznek annyi hazimunkat sem. Mondjuk nem tudom mit kell annyit dolgoznod ott, hiszen csak egyedul van a parod. Jo, hat neha a gyerekek utan is. De kerdezd meg magadtol, hogy jo-e ez igy neked? Ha igen, maradj, ha nem akkor pedig valtoztass.

En a helyedben inkabb keresnek fuggetlen, egyedulallo, gond nelkuli pasit. Ez csak a velemenyem neked, de azert leirom.

2010. febr. 23. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi hsz-okat! Várom a továbbiakat is, segít átértékelni a helyzetet. Egyébként hihetetlen de naponta kell valamit csinálnom mert ő olyan aki nagyon ügyel a rendre (szoval,mindig szépen vasalt ing, csillogjon a padló,a konyhában nem lehet morzsa,a virágokat gondozni,és ráadásul kertes ház és elég nagy) A nagyobbik gyerek naponta jön hozzá, és neki mindig csinálok kaját.Ez nem gond,sosem panaszkodtam ezért neki csak most kezdem én is érezni hogy vissza kéne vegyek kicsit,mert az utóbbi időben én háttérbe szorultam a saját életemben csak értük vagyok. Talán kicsit korai még ez az önfeláldozás, főleg hogy "csak" barátnője vagyok és talán teher lenne neki ha már élettárs lennék.Elgondolkodtató..:( De szeretem, egyik napról a másikra nem tudnám otthagyni.
2010. febr. 23. 18:46
 10/15 anonim ***** válasza:

Az összeköltözéssel jobb megvárni a vagyonmegosztást - jogilag elvileg nem számít ugyan, de jobb nem magáraharagítani a feleségét.

Ha te most tehernek, meg önfeláldozásnak éled meg, amikben segítesz neki, akkor meg erről beszélgetnetek kell, pl. legyen olyan fix nap, amikor nem találkoztok, és foglalkozhatsz magaddal.

Mindenképp több türelemre lenne szükség részedről, mi sürget, hogy összeköltözzetek? Egy éve vagytok együtt, ez még bőven az ismerkedés időszaka, de ha nem tudod elfogadni ezt a helyzetet, és támogatni őt addig is, míg rendeződnek a dolgai, akkor jobb, ha továbblépsz.

2010. febr. 24. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!