Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mit gondoljak? A párom és a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit gondoljak? A párom és a volt felesége között 1,5 éve romlott meg a kapcsolat, folytonos viták stb. a felesége akkor elköltözött a 2 gyerekkel és beadta a válást. Folyt. Lent.

Figyelt kérdés
Mi 1 éve jöttünk össze.Még tart a vagyonmegosztás kettejük között. Az első tárgyalásnál az asszony kijelentette nem kér lakáshasználati díjat a páromtól, amiért párom maradt a közös házban.Én amióta a párom egyedül él ott nap mint nap nála vagyok, szinte minden alkalommal ott alszom, ha nála vannak a gyerekek is, mert már jó kapcsolat alakult ki velük.De a helyzet az, hogy konkrétan nem lakhatok még ott, pedig én már nagyon szeretnék, teljesen természetes dolog lenne, mivel nap mint nap megyek hozzá, elvégzek minden házimunkát (főzés-mosás-takarítás-vasalás stb..)Szóval mintha együtt élnénk,de mégsem.Azzal tisztában vagyok,hogy a ház értékének fele a feleségé, és ezt a vagyonmegosztás után a párom ki is fogja fizetni.NAgyon sokáig hízódik már ez az ügy és most a párom azzal állt elő, hogy addig nem költözhetek, mert a volt feleség kérhet albérleti, vagy lakáshasználati díjat, ha megtudja hogy én vele élek míg nincs rendezve a ház ügye.Szerintem ez abszurd,mit gondoltok?Akkor eddig miért hagyta a párom is hogy ott legyek,ott aludjak, végezzem a házimunkát?Jelenleg a szüleimnél élek,tehát az ésszerű amugy is az lenne ha hozzá költöznék.25 vagyok ő 34.Eddig az volt a feltétele az összeköltözésnek hogy legyen állandó munkám,mert ketten 1 fizetésből nehezen jönnénk ki és sok a gyerektartás.Most márciustól kaptam rendes jol fizető állást és azt hittem már költözhetek is,de erre előállt ezzel az újabb akadállyal.És szerinte másként bírálnák el a ház értékét a vagyonmegosztáskor, ha már én is ott lakok.Ez szerintem hülyeség.Tudom kissé hosszúra sikeredett a kérdésem de mi a véleményetek?Mit gondoljak ezek után?Meddig várjak még hogy neki jó legyen az időpont?
2010. febr. 23. 17:08
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Miert csinalsz meg mindent? Szerintem ez te hibad, nem laksz ott hivatalosan megis korbeugralod ot es hazat, ezert nem is erolkodik azon,h megkonnyitse a helyzetet, de ha belegondolsz miert is tenne??? Kenyelmesebb igy,h nincs kotelezettseg,megis megvan minden, szex, tisztasag, kaja,...
2010. febr. 24. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

És ha a volt asszonnyal beszélnétek? Lehet, hogy hozzájárulna. Vesztenivalód nincs szerintem, ha nem, marad így minden.

Egyébként én is hasonló cipőben jártam a volt párommal. Neki volt lakása, nagyon korán hozzáköltöztem, dolgoztam, mostam főztem, én voltam a 2 gyerekével amikor nála voltak. Szívesen csináltam mindent. DE! Az ő lakása, az ő berendezései, belőlem semmi nem volt ott, egy idő után nagyon rossz érzés volt, nem rakhattam arrébb semmit, mert akkor hangoztatta, hogy az ő háza. És persze az ő barátai járhattak oda stb...ha néha nem tudtam kitakarítani rendesen, szóvá tette, volt, hogy az ilyenek miatt éjszaka is takarítgattam, reggeltől estig dolgoztam a munkahelyemen, ha a gyereki átjöttek, semmit sem néztek, csk szétpakoltak. Tényleg csak egy cseléd voltam így utólag, te is az leszel, de most még nem látod. És amikor már kezdődtek a viták, mindig csak annyit mondott, ha nem tetszik mehetek, ez az ő lakása. Megalázó volt, nem is értem, hogy tudtam csinálni. Lehet, hogy már annyira vágytam egy otthonra, nem érdekelt milyen áron. Nagyon vigyázz, mert sajnos így te leszel kiszolgáltatottabb helyzetben.

2010. febr. 24. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Minden hozzászólás nagyon hasznos volt eddig, köszönöm.Az utolsó meg főképp, mintha magamat látnám,hát szinte majd ugyanaz.Látom én már most ezt a kiszolgáltatott helyzetet,de reménykedem hátha változnak a dolgok.Sajnos a gyerekek meg abszolut nem tisztelnek, kb mintha egy "haverjuk" lennék csak,de persze nem szolhatok ha rendetlenek, mert akkor biztos gonosz boszi lennék, tudom. Azt már tudom, hogy nem fogom ennyire körbeugrálni, kijelölök napokat amikor nem is megyek,visszaveszem a tempót.Amíg nincs jogom ott élni,nem is kell ugy tennem....
2010. febr. 24. 14:44
 14/15 anonim ***** válasza:

A 13:40-es vagyok. Még szültem gyereket is, mégsem változott semmi, nem érdekelte,semmi, csak az legyen amit ő akar, különben mehetünk vissza anyámékhoz.

Úgy jöttem el, ahogy oda mentem. Most már tudom, nem szabad egy ilyen kapcsolatba belemenni, ahol a másik félnek több van. Ha tudnátok majd egy közös lakást venni, az biztos segítene valamit. Én úgy éltem, hogy vajon mikor rak ki, ha épp olyan kedve van. És persze a gyerekei először még szerettek, de amikor jött a testvér már nem. De én voltam azért is a hibás, már teljesen mindegy mi volt az ok, mindenért engem hibáztatott, mert mindent ráhagytam az elején. Ezt nem kellett volna. De hát a szerelem! Sok sikert kívánok, remélem te leszel a kivétel és neked sikerül majd!

2010. febr. 24. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Na hát ez durva! Most eléggé megijedtem. Nekünk még nincs közös gyerek, bár én szeretnék, ő meg nem igazán,hát igen neki már van valahogy úgy van vele. Hát én is sok sikert kívánok magamnak,de ha nem jön össze akkor lelépek. Neked azóta sikerült új kapcsolat? Gondolom nem lehet könnyű gyerekkel. És érdekelne, hogy másként kezelte e a közös gyereketeket mint a "szegény" elvált gyerekeket.Mert én attol is félnék hoyg ha szülnék neki nem tudná igazán kimutatni a szeretetét a másik kettő miatt.Gondolom, hogy ne legyenek féltékenyek..stb.
2010. febr. 24. 19:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!