Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Anyaként/gondviselőként nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Anyaként/gondviselőként nem tudhatom meg, hogy hol alszik a gyermekem az apai láthatás ideje alatt?

Figyelt kérdés

Anyaként tudom, hogy lehurrognak, de jelzem, mint gondviselő, nem tudhatom legalább azt, hogy hol tölti éjszakáját gyermekem? Apuka új nőjéhez költözött állítólag, de még a nő nevét, sem kb.-i lakóhelyét sem tudom.

Nem szólok bele (amíg úgy érzem nem kell...), hogy apja hova viszi egyéb esetben, de talán mégis szeretném tudni, hogy hol van a gyermekem...


2010. márc. 3. 14:01
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
46%
anyaként természetsen jogod (és anyai kötelességed) tudni, hogy a kiskorú gyermeked hol tölti az éjszakát (a nappal, a délutánt, az estét, stb). amennyiben az apa hosszabb időre ismeretlen helyre viszi a gyereket, ráadásul a te engedélyed nélkül, az már bűncselekmény, amit úgy hívnak, hogy emberrablás.
2010. márc. 3. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 A kérdező kommentje:

Megkérdeztem, de egyelőre nem árulja el az apuka.

Eleinte érdeklődtem (nem követelőztem), hogy merre jár a kismanóm, nagy nehezen megkaptam a választ, de sokszor "nyomon követhetetlen"...

Néhány dolgot "megbeszéltem" apukával, mibe nem mennék bele - külföldi út stb. De évekig zaklatott emiatt. Nem túlzás... zaklatott, próbálgatott...


Tehát ahogy itt volt aki életteret emlegetett, hogy hagyjak a gyereknek... bár nem igazán értem, mert oda mennek ahova akarnak, de ésszerű határok között...


Tény, hogy abból a célból kellene tudnom, hogy hát neadj'Isten baj esetén merre induljak. De egyáltalán.


Mivel beszélgetni már nem tudunk, írásban kértem...

Nem jön válasz.

Nyilván megkapom a magyarázatot.

Ha megkapom, mert az sem biztos.

2010. márc. 3. 15:24
 13/43 anonim ***** válasza:
56%

Ne hergeld magadat.

Az apa bárhova viheti a gyereket,bárkivel,ha nem veszélyezteti.

Valószínű eléggé felnőtt a volt férjed ahhoz,hogy el tudja dönteni,hogy alkalmas-e a barátnő lakása a kisgyereknek.


Egyébként tipikus szép példájk jöttek elő,amitől az elvált anyák"megbolondulnak"

-mi lesz ha történik valami?Max. a gyerekkel történhet valami,amikor is láthatás alatt kommunikálni kell a másik szülővel,ekkor a különélő szülő úgyis fog telefonálni.

-mit szólnak az emberek!Talán fognák be a pofájukat.Nem az a jó anya,aki a saját és mások életét tönkreteszi,mert azt sulykolják bele,hogy másodpercet nem lehet a gyermeke nélkül és szabályos hisztirohamot kap,ha ez megtörténik.


Lazíts!ha apa elviszi a gyereket menj kirándulni,barátnőzni.A gyereket ha egy kipihent csinos anya várja,örömmel tér haza.

És bizony sok gyerek azért nem akar hazamenni,mert tudja,hogy ha hazaér egy idegbeteg anya várja,aki kifaggatja,kiabál,netán még sír is.


Ha annyira kiváncsi vagy,akkor kérdezd meg az apát,de az "újnő","jogom van hozzá "szavakat mellőzd.A legcélravezetőbb,ha legközelebb megkéred apát,hozza el a barátnőt,ha jön a gyerekért és hívd be egy teára/kávéra.Fél óra múlva az egész életét tudni fogod.

2010. márc. 3. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 anonim ***** válasza:
14%

Most olvasom,hogy külföldre nem viheti?!

Az hol ésszerű,hogy a gyereket nem engeded el nyaralni a saját apjával?

2010. márc. 3. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 A kérdező kommentje:

Bocsánat! A kisfiam tartós beteg.

De hogy azért ne menjünk bele, nem találgatni kellene, hogy mi lehet a háttérben.

A konkrét válasznak/tanácsnak/okulásnak jobban örülnék, mint a feddésnek.


Köszönöm

2010. márc. 3. 15:29
 16/43 anonim ***** válasza:
100%

az előző hosszászólónak azt tanácsolom, hogy tanuljon meg szabályokat értelmezni.

"Most olvasom,hogy külföldre nem viheti?!

Az hol ésszerű,hogy a gyereket nem engeded el nyaralni a saját apjával?"


természetesen bármelyik szülő elviheti magával a gyereket külföldre,a másik engedélyével. amennyiben nem engedi meg, nem viheti. meg is mondom, miért. emberrablás esetén (ha mondjuk elvinné külföldre, és elfelejtené visszahozni), a jogszabályok sokkal nehezebben érvényesíthetőek (apukától gyerek el, vissza anyukához, apuka ellen feljelentés, bíróság, tárgyalás,stb). a külföldre való elvitel tilalma - a másik szülő tilalma vélelmével - tehát pontosan a magyar szabályok és bírósági ítéletek érvényesíthetőségét, és a magyar állampolgárok érdekeit szolgálja. megjegyzem, elsősorban a gyerekét.

2010. márc. 3. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 anonim ***** válasza:
35%

Nem találgatni próbáltam,hanem élethelyzeteket felvázolni,hátha elgondolkodsz rajta.

A kisfiadnak részvétem,na nem a betegsége,hanem az anyja miatt.

valószínűleg a z apja is el tudja látni,különben nem vihetné napokra magához.Undorító ezzel takarózni.Na ez volt a feddés.

Amit írtam,azt meg mentsd el,majd 10 év múlva,ha a fiú elköltözik az apjához,az ezért fog történni,nem azért mert ellened fordították.Ez meg egy bónusz jótanács.


Még annyit,mi köze a barátnő nevének a te anyai kötelességeidhaz?-azon kívül,hogy iwiw-en nem tudsz nyomozni utánna....

2010. márc. 3. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 A kérdező kommentje:

Kedves 15:39!

Köszönöm a jótanácsot!

Gondolom vártad a hozzászólásodra a reakciómat.

Nem bosszantasz, fogalmad sincs, hogy a kritikád megállja-e a helyét.

Azért szeretném, ha egy kicsit kulturáltabban és személytelenebbül adnál jó tanácsot, mert nem mindenki rossz indulatú, aki kérdez, ne talán, aki hasonló problémákkal küzd mint én.


Veled is nehéz lehet!

2010. márc. 3. 15:56
 19/43 A kérdező kommentje:

15:39!

Pszichésen, mentálisan nincs valami problémád?


A kis gyermekem pedig el tudja már most dönteni, hogy jó anya vagyok, vagy nem.


Netalán te ismersz valahonnan?

2010. márc. 3. 15:59
 20/43 anonim ***** válasza:

1.

Jogilag nem köteles "beszámolni", hogy a láthatási idő alatt mit és hol csinálnak a gyerekkel, kivéve, ha külföldi kirándulás lenne a terv, mert ahoz, kell az engedélyed.


2.

Emberileg elvárható lenne az exedtől, hogy elmondja, mégis hova költözött, hol él most.


Csak egyvalamit tudok tanácsolni.

Ne siettess semmit, Te légy őszinte és kompromisszumkész.

Írásban kommunikáljatok mindenről, amíg nem megy az élőszó.


Apuka jó apuka?

Úgy értem, amíg együtt éltetek megfelelően gondoskodott a gyerekről? Ha igen, hidd el ez most is így van!

És ne aggódj! Ha neadj Isten baj történne, Te lennél az első akit értesítene.

2010. márc. 3. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!