Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Anyaként/gondviselőként nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Anyaként/gondviselőként nem tudhatom meg, hogy hol alszik a gyermekem az apai láthatás ideje alatt?

Figyelt kérdés

Anyaként tudom, hogy lehurrognak, de jelzem, mint gondviselő, nem tudhatom legalább azt, hogy hol tölti éjszakáját gyermekem? Apuka új nőjéhez költözött állítólag, de még a nő nevét, sem kb.-i lakóhelyét sem tudom.

Nem szólok bele (amíg úgy érzem nem kell...), hogy apja hova viszi egyéb esetben, de talán mégis szeretném tudni, hogy hol van a gyermekem...


2010. márc. 3. 14:01
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
58%

Utolsó:nyugodtan fordulhatnál ügyvédhez,vagy bárkihez a válasz az lenne,hogy a különélő szülőnek joga van bárhova vinni a gyerekét,tessék kialakítani olyan kapcsolatot,hogy elmondja,hogy hova viszi.

És ez az igazság.

2010. márc. 6. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:
0%

Valamit nem ártana tudomásul venni!

Az "új" nő NEM vadidegen! Legalábbis a gyereknek és az apjának nem az.

Az miért nem jut ilyenkor senkinek sem eszébe, hogy az a "vadidegen" nő az aki a láthatás alatt főz/mos/takarít a gyerekre vagy éppen a gyerek után??

Hajlamos a legtöbb elvált feleség a "másik" nőt okolni.

Ami valóban, sokszor jogos, de nagyon sok olyan eset is van, amikor nem a "másik" a fő hibás.


Törekedni kell a normális hozzáállásra, mert akkor nem áll érdekében senkinek sem titkolózni.

Én pl saját példámból tudom, hogy én sem szerettem volna sokáig, hogy a férjem exe tudja a pontos címünket, mert sokáig attól tartottam, hogy mondvacsinált indokkal jön és botrányt csinál az otthonomnál, és ennek az idős szüleimet nem akartam kitenni. Azt tudta, hogy mi a település neve, de ennyi.

A gyerek olyankor az apjával van, aki ugyanúgy szereti és óvja, mint a válás előtt vagy, mint az édesanyja!

Lehet, hogy férjként nem működött, de apaként bízni kellene benne, vagy ha nem lehet, akkor el kell tiltatni.


Kérdező, lehet elkövettél valamit amiért "félnek", ha tudnád a lakcímet, akkor esetleg "visszaélnél" vele.

Nem vádaskodom, csak opcióként megemlítettem egy lehetőséget.


Emberileg amúgy jogos az igényed, hogy tudd hol a gyermeked, de jogilag nem kötelezhető az apa.

2010. márc. 8. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 A kérdező kommentje:

Félni???

Semmi közöm hozzájuk! Nem jelenek meg náluk!

Már az is megvisel, ha a kapunkban látom őket!

Mi több. A nője is állandóan itt van. Nekem lenne mitől tartanom.

Akkor még egyszer. A gyermekemnek sajnos van egy alapbetegsége, ami igenis kicsit jobban indokolja, hogy tudjam hol van.

Apuka pedig maga sem szedi a gyógyszerét rendesen, így nem gondolnám, hogy mindig felelősségteljes.

Ebbe meg felesleges belemenni.

Annyit közölt, hogy jó helyen van.

Hát jó...

2010. márc. 8. 13:46
 34/43 A kérdező kommentje:
... másrészt van egy rendes férjem, családban élünk. Nem érdekelnek azok az emberek. Egyedül a gyermekem dolgai és hogy igen., hogyan bánnak vele.
2010. márc. 8. 13:48
 35/43 anonim ***** válasza:

"Már az is megvisel, ha a kapunkban látom őket!"

Nem vagy még túl rajta? Miért visel meg? Addig amíg érzelmeket vált ki belőled, nem vagy túl rajta.


"A nője is állandóan itt van. Nekem lenne mitől tartanom."

Tartanod? Mitől? Képzeld én is rendszeresen elkísérem a férjemet, amikor megyünk a kisfiáért. Márcsak azért is, hogy ne kelljen hazajönni értem és mehessünk a leszervezett programra, vagy a nagymamához.


"Apuka pedig maga sem szedi a gyógyszerét rendesen, így nem gondolnám, hogy mindig felelősségteljes."

Szerintem ezzel csak védekezel. Ha ennyire nem lehet megbízni benne és akár a gyerekre is veszélyes lehet, akkor miért nem tiltatod el a gyereket tőle? Vagy annyira mégsem veszélyes?


"Nem érdekelnek azok az emberek. Egyedül a gyermekem dolgai és hogy igen., hogyan bánnak vele."

Az ex férjed addig is nevelte/gondozta a gyereket, amíg együtt éltetek. Miből gondolod, hogy azzal, hogy elváltatok a gyerekhez fűződő viszonya/hozzáálása is megváltozott? Ugyanúgy a gyerek apja, attól, hogy neked már nem a férjed.


Bocs, nem bántani akartalak, csak szándékosan "megfordítani" azokat amiket írtál, mert mindennek két oldala van...hátha ezzel segítek, mert nem más a célom.

2010. márc. 8. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 A kérdező kommentje:

Persze! Igazad van. Meg kellene érteni először is aa hátterét, hogy mit miért mondtam/írtam. Nem találgatni... De közel 7 év dolgait ide nem tudom besűríteni, hogy miért VÁLTAM el. Talán nem is szeretném.

Ne haragudj, nem szeretnék magyarázkodni sem, miért korbácsol a látványa és a többi.


Én is vagyok a másik oldalon!


Talán egy kávé mellett...

2010. márc. 8. 14:24
 37/43 anonim ***** válasza:
A "vadidegenező" vagyok. Természetes hogy az apának és a gyereknek az új nő nem vadidegen, de az anyának az, és kénytelen rábízni a gyerekét. Ismétlem, én is egy ilyen nő vagyok, de az anya szempontjából ez akkor is így van. Azt nem értem, hogy teljesen mindenki leszedi a keresztvizet itt az anyáról, és még neki kell magyarázkodnia, holott ő csak a gyereke tartózkodási helyét szeretné tudni, ami teljesen jogos. És hiába írja akárki, hogy meg kell bízni az apában...... talán pont azért váltak el, mert megbízhatatlan volt, nem? És hány apa van, aki egyáltalán nem törődött soha a gyerekével, hazamegy munka után, egy puszi a fejbúbra és ennyi. Na most ha pld. ilyen apukáról van szó???? Jó lenne nem az anya felett ítélkezni, ő egy szóval nem bántotta a volt férjét, senkit, egy kérdése volt hozzánk (ami szerintem jogos elvárás a részéről), de arra, egy-két kivételtől eltekintve nem sok választ kapott.
2010. márc. 8. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:

Nem a keresztvizet rántom le róla!

Csak próbálom a másik oldalt is, megmutatni.

A kérdezőnek emberileg teljesen igaza van, joga van tudni hol a gyereke. Emberileg. Jogilag másképp van.


Ha az apa megbízhatalan volt már a váláskor is, sőt emiatt váltak el, akkor szerintem a láthatási jogát is korlátozni kellene. De ez az én véleményem.

2010. márc. 8. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:

13.46:Látodezt nem értem,ha a "nője" is vele van,miért nem beszélsz a "nővel"?

Vagy tőle is kiráz a hideg?Végtére is nem tőle váltál el.Ráadásul jogosan gondolhatja,hogyx bunkó vagy,mert ott van,te nem kérdezel,csak küldesz egy sms-t.

Az ő szemében lehet egy bunkó,idegbeteg nőszemély vagy,akitől esetleg félti az otthonát.Te meg nem csinálsz semmit,hogy ezt megcáfold.

Tudod ez olyan,mint a kutya -macska dolog,a kutya örömében csóválja a farkát,a macska meg ezt támadásnak veszi.

Lehet meg kellene beszélni.És pont a kisfiad érdekében neked kell kezdeményezni.Te vagy az anyja!

2010. márc. 8. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 A kérdező kommentje:

"BUNKÓ, IDEGBETEG" nőszemély vagyok???


... könnybe lábadt a szemem..., azért így ismeretlenül nem hinném, hogy ilyen hangnemet érdemelnék.


Én nem mernék senkit így megalázni ...


Feladom!

2010. márc. 9. 09:57
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!