Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mit csináljak? Szakítsunk?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit csináljak? Szakítsunk? Vagy próbáljunk meg egy ideig külön élni? Már fél éve folyamatosan veszekszünk, kibékülünk. Szeretjük egymást, de nem tudunk változni.

Figyelt kérdés
Született egy kislányunk,nem látja el a párom apai teendőit,keveset van itthon,haverozik.Nem így képzelem az életemet.Ugyan akkor próbálkozik csak nekem nincs már türelmem és állandóan veszekszem vele, ha kell ha nem.
2010. márc. 12. 18:22
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem próbálj meg mégegyszer nyugodtan beszélni vele.Mond meg neki hogy mi bánt és ha egyszer szeret téged meg a kicsit akkor igen is viselkedjen apaként.Az nem állapot hogy inkább a haverokkal van mindig mint veletek.Gondolom dolgozik akkor jár neki a haverozás ezt meg is mondhatod neki de azért mindennek vannak határai főleg ha családja van az embernek.Ha nem lehet vele beszélni erről állítsd választás elé vagy változtat vagy szétmentek.Aztán lehet ha esetleg szét is mentek akkor is rájön mekkorát hibázott és megváltozik.Szerintem az is benne lehet hogy még nem igazán jött bele az apaszerepbe(gondolom első gyerek ha nem akkor nem szóltam)
2010. márc. 12. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Talán éppen azért menekül el a haverokhoz,mert neked nicns türelmed hozzá,csak veszekszel vele.Ha pedig még a kislányt is elkényeztetted,akkor nyugalma sincs otthon.

Mindenképpen megkell beszélnetek a dolgaitokat,és mindkettőtöknek változtatni.A kislányotoknak családban kellene felnőnie.

2010. márc. 12. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Mindenképpen próbálj meg vele beszélni, próbáljátok megoldani a problémátokat,talán a lányatok és észrevette, hogy valami nincs rendben, ez nem jó, de egy kicsit várjatok még. Próbáld neki megmagyarázni, hogy apa, hogy ha eddig nem vette volna észre, és ha nem áll át arra az üzem módra te keresel a lányodnak egy igazi apát. Ha nem is gondolod komolyan akkor is ijeszd meg, hogy térjen észhez és helyezze a családját a barátai elé. Hogy nem akarod, hogy a lányodnak ne legyen igazi apukája. Hogy azt akarod, hogy legyen férj és apa melletted, akire mind a ketten felnézhettek, mert ez a dolga, és nem a bulizás. Hány évesek vagytok?
2010. márc. 12. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Menjetek szét, ez már csak rosszabb lesz, ha most így érzel!!! Most még szeretitek egymást azt mondod, de talán ez már csak megszokás, vagy kapaszkodás egy álomba, ahogy élni szerettél volna, de nem fogsz! Tapasztalat, hidd el! Most kezdj új életet, mert aztán már késő lesz!
2010. márc. 12. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 tibo61 válasza:

Nem tudom hány évesek vagytok, de a leírtakból úgy tűnik korai volt a gyermek vállalás. A gyerekszületés egy családban az örömön kívül komoly változásokkal is jár. Anyuci aki eddig dolgozott, most otthon van egyedül a picivel, és szép lassan kikezdi a GYES-betegség, depressziós lesz. Az apuka aki eddig az isten volt, most másodhegedűs lesz a gyerek mellett. Ha előtte is sokat volt, vagy voltatok a haverokkal, akkor ez most mint egy menekülés, felerősödik, és a veszekedések csak tovább rontják a helyzetet. Szerintem ezt a problémát csak türelemmel, és közösen lehet megodanotok. Kellene egy jó beszélgetés, lehetőleg szemrehányások és kiabálás nélkül, ahol minda ketten elmondjátok egymásnak az érzéseiteket, problémáitokat, és utána el is godolkodtok rajta.Ha nem menthetelen a kapcsolat ez még segíthet rajta. Persze egy párterápia is meggondolandó.

Ui:

Harminc éve élek a párommal, és nálunk bejött:

Ha már nagyon rossz a helyzet (akár párkapcsolat, akár anyagi, vagy egyéb) veszünk valami piát (jó minőséget amit mindketten szeretünk) és este amikor már csendes a világ hajnalig tartó beszélgetés közben kicsit beba. Másnap kitisztult fejjel sokkal jobban jönnek a gondolatok.

Természetesen ez csak akkor működik, ha egyik fél sem agrasszív részeg

Nem vagyok szakember, csak a saját tapasztalataimbol írtam le ezeket

2010. aug. 1. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!