Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Gyermektartásdíj ügyében mit...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Gyermektartásdíj ügyében mit tehetek?

Figyelt kérdés

Férjemtől jó néhány éve elváltam, 2 gyermekünk után fizet gyerektartást rendszeresen. Most az új párjával közös gyerekük fog születni, és biztos, hogy kérni fogja a gyerektartásdíj csökkentését, hogy az új gyerekét is nevelni tudja. Minimálbért keres, én így is keveslem azt, amit most vonnak tőle. Attól, hogy fizet, kérhetem a gyermektartásdíj megelőlegezését? Én nem dolgozom, de az új nője igen, akkor neveljék abból a gyereket, ezt nem fogja figyelembe venni a bíróság?

És szerintetek 19 éves lányunk esetében joggal kér a volt férjem tőlem iskolalátogatási igazolást?


2010. márc. 22. 13:25
1 2 3 4 5 6 7
 31/62 anonim ***** válasza:
92%
Sztem ez az egész sztori egy szívatás, ha nem akkor nagyon el vagyok keseredve, hogy ilyen emberek élnek közöttünk...
2010. márc. 22. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/62 A kérdező kommentje:

Nem kitalált sztori sajnos ilyen helyzetben vagyok hogy ilyen apák vannak, és nem ingyenélő vagyok, csak egy anya akinek fáj látni, hogy a középső gyerekem karácsonyra egy számítógépet kért az apjától és azt sem adta meg neki, nem törődik velük de az új gyerek kell.

Örüljön inkább, hogy nem kértem aszonytartást tőle eddig attól hogy neki új nője van még nekem a gyerekeket el kell tartanom.

2010. márc. 22. 14:30
 33/62 anonim ***** válasza:
100%
Úristen te beteg vagy!
2010. márc. 22. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/62 anonim ***** válasza:
100%
Asszonytartást??? Hol élsz te? Ő a saját gyerekeiért felelős, érted nem! Az, hogy mennyi anyagi hozzájárulást kell adnia, azt a bíróság megszabta, ha ezt teljesíti, akkor mást nem kérhetsz számon tőle! Az, hogy ezen kívül ő nem törődik a gyerekeivel, az egy mocsok dolog, de semmi köze nincs ahhoz, hogy te még több pénzt akarsz belőle kiszipolyozni.
2010. márc. 22. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/62 anonim ***** válasza:
100%

A másik nő dolgozik 3 műszakban (! - az nem piskóta ám!), tehát rendesen, becsülettel eltartja magát, te meg mint valami pióca kiszipolyoznád? Csak azért mert dolgozik? Tehát aki küzd azt szerinted jogos kiforgatni a pénzéből, mert neki van? Dolgozz te is, és lesz neked is.


Milyen ember az olyan, aki nem küld ajándékot? - írod. Hát küld pénzt, amiből megvehetnéd az ajándékot. Az a pénz a gyerekeké, de gondolom, te is abból élsz. Hát te vagy az, akire megkérdem: milyen ember az ilyen? Egy lusta disznó.


A 3 éves gyerekkel már nem kell otthon maradni ám, arra való az ovi-bölcsi. A nagy helyzet az, hogy lusta vagy, és másokat akarsz lehúzni, mert szorgalmas munkával megteremtették a saját javukat. Azt hiszed, neked jár a máséból, hát elárulom: nem jár.


"A mai világban meg hova menjek alapfokú végzettséggel,"


Kellett volna tanulni. Iratkozz be most, és tanulj ki valamit.

2010. márc. 22. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/62 anonim ***** válasza:
100%
Bizony, bizony, ezért szoktam mondani, ha felvetődik a téma ("Milyen szemét pasik vannak"), hogy nem kell a nőket sajnálni, mert köztük is vannak nagyon LIBÁK! Azt sajnálom az egész történetben, hogy a gyerekei ezt a mentalitást tanulják meg...
2010. márc. 22. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/62 anonim ***** válasza:
72%

Ébredjetek fel,kamu az egész.

Elhiszitek,hogy van évek óta elvállt nő,aki nincs tisztába a tartásdíj mibenlétével,akinek a volt férje nem tartja a kapcsolatot a gyerekekkel évek óta,a telefonszámát is titkolja a gyerek mégis számítógépet kér karácsonyra...Nem beszélve az "új" asszonnyal,akit nem foglalkoztathatnak három műszakban csecsemő mellett,mert a törvény tiltja...

Kedves válaszolók!Nem vettétek észre,hogy kicsöngettek?

2010. márc. 22. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/62 anonim ***** válasza:
60%
én is ezt gondolom, 14:28 voltam
2010. márc. 22. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/62 anonim ***** válasza:
100%

Nem azt írta, hogy már megszületett az új baba, csak hogy meg fog születni. Simán dolgozhat az új feleség 3 műszakban terhesen, ha akar. És amúgy a törvény nem az anyának tiltja, hogy csecsemő mellett 3 műszakban dolgozzon, hanem a munkaadót kötelezi rá, hogy ha az anya kéri, akkor ne kelljen. Sajnos tényleg vannak ilyen nők, mint a kérdező.


Amúgy meg mi az, hogy a gyerek egy számítógépet kért és "még azt sem" adja meg neki? Kicsit drága mulatság, nem gondolod? Én sem kaptam sose saját számítógépet, most sem tudnék venni a gyerekemnek, van egy darab az egész családnak, azt jónapot.

2010. márc. 22. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/62 anonim ***** válasza:
100%
sajnos ismerek én is néhány ilyen ingyenélő piócát... és tényleg azt hiszik hogy nekik minden jár, hogy nekik nem kell megdolgozni semmiért, mert nekik jár, holott ők is ugyanolyan emberek, tessék nekik is megdolgozni azért a pénzért. Te meg ne a gyerekeidből élj, hanem menj el dolgozni, és ne jajgassál, hogy aluliskolázott vagy, menjél el tanulni, van még egy pár év nyugdíjig, hamarabb felnőnek a gyerekek, minthogy életed végéig belőlük élj. csak az a szívás, hogy ezek a gyerekek százszor jobban átlátják a dolgokat, és semmibe se fognak nézni ha felnőnek, örülj majd hogy szóba állnak veled, ha ráérnek a munkától. és csodálom hogy létezik még olyan férfi, aki van olyan hülye hogy eltartson a nagy semmiért téged.... hát te vagy a nők szégyene. rosszul vagyok az ilyenektől. más is szült, és még fog is, ilyen hozzáállással egy nő sem dolgozna, szerencsére a te fajtád kihalóban van. pár év és éhenhalsz!!!
2010. márc. 22. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!