Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Gyermektartásdíj ügyében mit...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Gyermektartásdíj ügyében mit tehetek?

Figyelt kérdés

Férjemtől jó néhány éve elváltam, 2 gyermekünk után fizet gyerektartást rendszeresen. Most az új párjával közös gyerekük fog születni, és biztos, hogy kérni fogja a gyerektartásdíj csökkentését, hogy az új gyerekét is nevelni tudja. Minimálbért keres, én így is keveslem azt, amit most vonnak tőle. Attól, hogy fizet, kérhetem a gyermektartásdíj megelőlegezését? Én nem dolgozom, de az új nője igen, akkor neveljék abból a gyereket, ezt nem fogja figyelembe venni a bíróság?

És szerintetek 19 éves lányunk esetében joggal kér a volt férjem tőlem iskolalátogatási igazolást?


2010. márc. 22. 13:25
1 2 3 4 5 6 7
 41/62 A kérdező kommentje:
Ahoz képest, hogy csak egy kérdést tettem fel nem is arra adtok választ, ha annyira az új nője érdekel mióta terhes táppénzre ment, mert nem akarta vállalni hogy áttegyék állandó délelőttbe. DE NEM EZT KÉRDEZTEM
2010. márc. 22. 14:49
 42/62 A kérdező kommentje:
És hiába akar megkerülni a volt férjem, a régi ismerősöktől mindent tudok róla
2010. márc. 22. 14:50
 43/62 anonim ***** válasza:
100%
Na akkor ismét leírjuk, hogy a kérdésedre is válaszoljunk, neked semmi közöd hozzájuk, amit kapsz az a jogos, ha kevesled a pénzt, takarodj el dolgozni!!! Ez a válasz a kérdésedre.
2010. márc. 22. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/62 anonim ***** válasza:
100%
Te még mindig a volt férjeden ketyegsz!!!!
2010. márc. 22. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/62 anonim ***** válasza:
100%
Huha! Érdekes a gondolatmeneted kedves kérdező? S miért? Kéred, sőt mondhatom azt is követeled a volt férjedtől a tartásdíjat úgy, hogy közben nem vagy tekintettel rá és családjára. Akár a mai naptól meg lehet szüntetni a 19 éves gyerek után járó tartásdíjat, mivel nincs a kezében az iskolalátogatási igazolás. Csökkenteni fogják a tartásdíjat, s nem is kevés összeggel. El kell fogadnod. Nincs más lehetőséget. Ha nap mint nap belebotlasz a volt férjedbe akkor sem fogsz többet kapni. Sőt! A volt férjed felesége vagy élettársa mikor mit csinál az az ő dolga, felelőssége. Miért zavar téged az , hogy gyereket szül? Éld az életed felelősséggel!
2010. márc. 22. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/62 anonim ***** válasza:
100%

Szégyelld magad kérdező!

Egy ingyenélő vagy!!

Lehet elmenni dolgozni, akár takarítani, mert olyan NINCS, hogy nem lehet dolgozni, csak akarni kell.

SEMMI közöd az EXférjed jelenlegi életéhez vagy anyagi helyzetéhez.

Nyugodj bele, csökkenteni fogják a tartásdíjat és hiába sápitozo ellene.

Remélem marad a hozzáállásod és majd a bíróság előtt szépen leégeted magad és majd ott szépen helyre is tesznek majd!

Pénzéhes, ingyenélő. Pfuj.

2010. márc. 22. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/62 anonim ***** válasza:
100%

"Kedves" kérdezö: ha a volt férjednek lesz egy harmadik gyereke, attól kezdve a gyerektartás összege, amit neked fizet, csökkenni fog, mert a törvény igy irja elö.

Azt az összeget, amivel kevesebbet fogsz kapni, NME fogja az állam megelölegezni, MERT csak azt elölegezik meg, amit az apának a TÖRVÉNY szerint kellene fizetnie. Ha az apa jövedelme csökken, akkor értelemszerüe a gyerektartás kötelezö mértéke IS csökken, tehát neked kevesebb JÁR.

Egy gyereknek meg számitógépet venni azért nem olyan természetes, erre az apa semmiképpen sem kötelezhetö, ezt neked kell a gyerektartásból - meg a te általad megkeresett pénzböl - összehozni.

2010. márc. 22. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/62 anonim ***** válasza:
95%

Remélem ez csak egy kamu kérdés.Nagyon remélem...

Ha nem,akkor ez nagyon durva...Szóhoz se jutok.

2010. márc. 22. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/62 anonim ***** válasza:
79%

Nekem már rég leesett, hogy kamu.

Az ilyen nő internetet el se tudná indítani... Ennyi IQ-val, 8 általánossal...

2010. márc. 22. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/62 anonim ***** válasza:
100%

Kérdésedre válaszolva elmondom hogy igen,kötelezhet az apa az iskolalátogatási igazolás bemutatására;a tartásdíjat pedig csökkenteni fogják,a lőtéri döglött kutyát sem érdekli,hogy te kevesled vagy nem!!!


Szóval a gyermektartásdíj ügyében annyit tehetsz,hogy beletörődsz! :D


De azért még engedd meg,hogy azt is elmondjam,hogy te egy lusta,ingyenélő,senkiházi se**fej vagy!!!

Neked kéne eltartanod a gyerekeidet,nem nekik téged te aljadék.....

2010. márc. 22. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!