Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Elhagytam a férjem, mert...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elhagytam a férjem, mert viszonya volt az egyik (közös) kolléganőnkkel. Most úgy tűnik én vagyok a hibás?

Figyelt kérdés
Én gyesen vagyok a 2 éves lányommal, a férjemmel egy munkahelyen dolgoztunk. Állítólag semmi "komoly" nem történt, de csók és ölelkezés biztosan, valamint szerelmes üzenetek tömkelege és még ki tudja mi. Az biztos hogy nem a férjem kezdeményezett, ezt mások is megerősítették. Most én vagyok a felelős, mert szerinte a gyerek mellett elhanyagoltam őt és nem vagyok se igazán jó anya, feleség, a háztartást se jól vezetem. Az elmúlt 1,5 évben szinte már alig volt hozzánk köze, ha kérdeztem mi a baja lerázott hogy fáradt, a lányommal alig-alig foglalkozott, nem is szívesen bíztam rá, mert láttam hogy nehezére esik vele foglalkozni. Az előző házasságából van már gyereke, vele is én törődtem, rendszeresen vittem a gyerekünket a családjához, próbáltam úgy csinálni hogy mindenki örüljön. Főztem a barátainak, a gyerekének, ő viszont se a családomhoz, se a barátaimhoz nem jött velem, mindíg talált kifogást. A gyerekünkkel nem mentünk kirándulni, sétálni, semmi, hacsak nem ő akart valahová utazni, akkor lehetett csak közös program. Én se kaptam tőle lelki támogatást mikor kicsi volt a lányunk, pedig nem volt vele könnyű. Mire lefektettem a kicsit, ő már besörözve aludt, esély se volt egy közös estére. Ez az én verzióm, az övé az hogy nem foglalkoztam vele. Többször próbáltam közeledni hozzá, a kedvében járni, de mintha semmi nem lett volna elég jó neki. Most nekem van lelki ismeretfurdalásom hogy lehet tényleg nem vagyok elég jó. Ő visszacsinálna mindent, azt mondja megváltozik, de én nem hiszek már neki. Úgy érzem manipulál, hogy rájött mégsem olyan jó egyedül mint ahogy gondolta és most vissza akarja kapni azt amitől 1,5 éve menekül. Volt valaki hasonló helyzetben? Én vagy túlságosan vak? A kritikákat is köszönöm, hátha a jövőben hasznukat veszem.
2016. febr. 17. 16:50
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Nagyon sajnálom, ami veletek történt...:( szomorú volt ezt olvasni...


Azt gondolom mind a ketten hibáztatok abban, hogy nem ültetek le többször, komolyan elbeszélgetni, ugyanakkor tapasztalatból tudom, hogy vannak emberek, akik baromira nem képesek arra, hogy leültessék őket, és részt vegyenek egy nagy elbeszélgetésben. Valószínűleg a férjed is ilyen lehet! Hibázott, hogy nem mondta el, mit érez rossznak a kapcsolatotokban...


Külső szemlélőként az a véleményem, hogy a férjed roppant önző, és nem volt partner a problémák megoldásában. Bőven jól elvolt 1,5 évig úgy, hogy két nő között ingázott, egészen addig nem "akart megváltozni" míg ki nem derült a viszonya...számomra már ez egy megbocsáthatatlan dolog, de az különösképpen megbocsáthatatlan, hogy mind a két gyerekét leszarta! Erre nincs mentség! Azért nincs, mert ha két ember között meg is romlik a viszony, attól még a gyerekét ugyanúgy szereti az ember és nem hanyagolja el!


Én azt tanácsolom, hogy jól gondold végig ezt az egészet, és azt mérlegeld, hogy mi a legjobb a kislányodnak és neked! Ne a férjedet sajnáld, magatokra koncentrálj!


Kívánom, hogy találd meg a lelki békédet, és kívánom, hogy legyen erőd végig csinálni ezt a rettenetesen nehéz időszakot!


27/N

2016. febr. 17. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Valóban nagyon szomorú ilyet olvasni. Viszont egyet véss jól az eszedbe: a megcsalásra semmilyen indok nem elfogadható! Utólag könnyű ujjal mutogatni, de ha egyszer se ült le veled beszélgetni erről az elmúlt másfél évben, akkor nem ér az egész semmit... Persze gondolom, ha az embernek kicsi gyereke van, akkor máshogy gondolkodik, de kompromisszum mindig van, a megcsalás meg nem megoldás semmire.
2016. febr. 17. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Jól látod,próbálna manipulálni téged és bűntudatot akar kelteni benned.

Ne csináld vissza mert ő fikarsznyit sem változna,ezek csak üres ígéretek.Csak egy saját külön bejáratú rabszolgára lenne szüksége és talán fél,hogy rosszul jön majd ki a válásból.

Azt csodálom,hogy a házasság előtt tudta titkolni előled a rossz természetét.

2016. febr. 17. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 PearlDiver ***** válasza:

Az elmondottak alapján sokkal inkább ő látszik hibásnak - nem vette figyelembe hogy a nőnek neem dolga szolga módjára lesni minden igényét, pláne ha még kisgyereket is nevel (amiben persze a férfi nem vesz igazán részt). Te talán abban hibáztál, hogy nem ismerted meg eléggé mielőtt hozzámentél - nyilván nem láthattad mindezt előre.

Az a helyzet hogy neki kéne kezdeményeznie a megújulást, hogy bármi esélly legyen rá, de ha leragad ott, hogy megpróbálja rád fogni, akkor ez nem valami reményteli.

A lelkiismeretednek szerintem olyan mércét szabj, ami egyenlő részben osztja el a szülői feladatokat kettőtök között. Nincs apelláta, nem a középkorban vagyunk.

26F

2016. febr. 17. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Zeusz89 ***** válasza:
68%

Szerintem nem kellett volna szülnöd neki!

a nök sokszor azt hiszik ha van gyerek a kandúr is megváltozik. miért? mint mondtad az előzővel sem bánt jól most a tieddel miért? buták vagytok ti nők már bocs.

Erre van a mondás:

A férfi azért nősül mert reméli, hogy a leendő felesége nem változik, pedig meg fog!

A nö pedig azéert mond igent mert reméli, hogy a férje megváltozik, pedig nem fog!

De ez csak Zeusz véleménye!

2016. febr. 17. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 omba ***** válasza:

NEKED van lelkiismeret furdalásod? Ne már!!!

Egy komolytalan s_ggfej és még a gyerekeivel se törődik... mindegy mit ígér...

2016. febr. 18. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, azt hiszem az igazság ott van, hogy ő túl önző én meg túl naív és szolgalélek voltam. Talán ha többször a sarkamra álltam volna, erélyesebb vagyok, ő is visszavett volna, vagy már sokkal hamarabb szétmentünk volna. Zeusz, neked is köszönöm az őszinteséget, bár a javamra legyen írva, mikor megismertem még nem volt ilyen rigolyás, foglakozott az előző házasságából származó gyerekével is.
2016. febr. 18. 21:42
 8/8 anonim ***** válasza:
Válj el,és ne érezz lelkiismeretfurdalást.Még ha lenne is igazság abban amit állít,akkor sem a félredugás a megoldás (mert ne légy naiv,biztos megtörtént az is)
2016. febr. 26. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!