Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Első tárgyalásra készülök,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Első tárgyalásra készülök, exem 2gyermekre20-20% gyermektartást kér 20. 000ft alapösszeg mellett+10. 000ft házastárstartást. Netto bérem 69840ft ami fix bér. Mik a kilátásaim?

Figyelt kérdés
2008. szept. 25. 23:59
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
91%

A 2*20% az korrekt.

Házastárstartást miért kér? És meddig? Amíg házastársad?

2008. szept. 26. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 A kérdező kommentje:
2*20%korrekt,de nem40.000 alappal,az pedig hogy miért és meddig az nincs a papíron.Nem dolgozik,legalábbis bejelentve nem.
2008. szept. 26. 01:07
 3/34 anonim ***** válasza:
94%

Nem igazán értem: a 20% az 20%

Nem alap, hanem a fizetésed 20%-át viszik.

Ha nem dolgozik, az meg nem a te dolgod. Csak akkor, ha munkaképtelen.

2008. szept. 26. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 A kérdező kommentje:
Köszönöm én is így gondolom.A 20% rendben,csak ezt is hozzáiratta,hogy 20-20ezer ft alapösszeg mellett.Munkaképesnek pedig munkaképes.
2008. szept. 26. 02:30
 5/34 anonim ***** válasza:
97%
A gyerektartást tényleg ilyen mértékben szokták megállapítani, de asszonytartást magyarországon nem szoktak, csak ha munkaképtelen. Külföldön, nyugatabbra gyakoribb, pl. amerikában, ahol sok feleség nem dolgozik, mert a férj keres annyit, és úgy gondolják, erre válás után is igényt tarthatnak, mert csak így tudják maradéktalanul ellátni otthoni teendőiket. Nade Magyaraországon ez abszolut nincs szokásban. Hogy úgy mondjam, ez szerintem jobban tükrözi az egyenjogúságot, hiszen miért kéne a férfinak eltartania egy munkaképes felnőtt embert? (Mellesleg én nő vagyok, aki egyedül neveli a gyerekét, de sose fordult meg a fejemben, hogy magam után bármi tartást kérjek) Szóval ne aggódj, asszonytartást nem kell majd fizetned, hiszen ő is elmehet dolgozni, az ő megélhetése nem a te dolgod.
2008. szept. 26. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
83%
Arra gondolj, de ne legyen így, ha munkanélküli leszel, akkor a %-ban megállapított gyerektartást nem kell fizetni a nemlétező jövedelemből..ha fix összeget írnátok azt viszont minden hónapban lehet követelni.
2008. szept. 26. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos az én párom, hasonlóan volt bejelentve, kb. netto 70000-re, de a bíróság, az mellett, hogy az asszonynak ítélte a lakást, benne az összes berendezéssel, még megítélt 20-20 ezer forintot gyerekenként. Sok jóra ne számíts. Sajnálom.
2008. szept. 26. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
30%
Hacsak lehet keress egy jó ügyvédet és ne hagyd hogy a volt feleséged teljesen kisemmizzen!! Váláskor nagyon undorítóan viselkedik sok nő! :S bele se gondolnak hogy neked is élni kellene valamiből. A helyedben a 2x 20% -os gyerektartásba se nyugodnék bele! Az a fizud 40% a !!!
2008. szept. 26. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
57%

Szerintem akkor normális, hogy kér saját magának is pénzt, hogy ha a gyerekek miatt nem dolgozik (pl. gyesen van). Ekkor a te gyereked miatt nem tud dolgozni, tehát valahogy kompenzálni kell. Meg hát 40e Ft igazán nem sok pénz, neki többe lesz a két gyerek fenntartása. Bár azt elismerem, hogy a 70e Ft-os fizetéshez képest sok.

Na, ezért nem kell elválni, mert most már nem lesz miből megélned. Bocs.

2008. szept. 26. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
29%
utolsó válaszolónak, akkor egész életében maradjon egy rossz kapcsolatban??? ez hülyeség. És nem csak a válás után kell gyerektartást fizetni. Csak sajnos a nők olyanok, hogy akibe nem szorult elég intelligencia, annak az a lényeg, hogy ki*asszon a másikkal, mert az el merte hagyni.
2008. szept. 26. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!