Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Első tárgyalásra készülök,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Első tárgyalásra készülök, exem 2gyermekre20-20% gyermektartást kér 20. 000ft alapösszeg mellett+10. 000ft házastárstartást. Netto bérem 69840ft ami fix bér. Mik a kilátásaim?

Figyelt kérdés
2008. szept. 25. 23:59
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
43%
Esküszöm, nem értem az embereket. Ha valaki szegény, hogyan fizessen bármit? Adja oda annak a nemmondomkihogykinek majd a teljes fizetését, és haljon éhen, vagy fagyjon meg? Undorító. Irónia a dologban, hogy akkor már biztos nem kell többé egy fillért sem adnia. Nyugodt szívvel le lehet szólni a válaszomat, különösebben nem érdekel, én ilyen "lelketlen" nő vagyok.
2008. okt. 1. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
82%
Valamilyen szinten az elöttem szólóval értek egyet. És mondom ezt úgy, hogy egyedül nevelem a lányomat, mert elváltam a férjemtől. Nem kapok mindig tartásdíjat (mert a volt párom sem úgy áll anyagilag), de dolgozom, hogy eltartsam a gyerekem. Az ex-em törödik a lányommal, minden héten elviszi, szereti, amit tud megad neki. És ez a legfontosabb, mert a lányom kiegyensúlyozott. Azt gondoltam miután elváltunk, hogy a harc, hogy minden hónapban megkapjam a pénzt , elrontja a kapcsolatot a gyerek és az apa között, mert rossz szívvel fog jönni hozzánk és a mi veszekedéseink átragadnak az Ő kapcsolatukra is. És hát nem azért nem ad pénzt, mert nem akar, hanem mert nem tud, mert az Ő megélhetése veszélybe kerül. Most őszintén a kérdező felesége, miért akar feleségtartást, ha minimálbér a fizetése a férfinek??? Ha csak nem arról van szó, hogy a nő tudja, hogy a férfi igazából csak papiron keres annyit. Mert úgye ez sem kizárt. Hallotam már olyan "apáról" is , aki azért megy olyan helyre dolgozni, ahol minimálbérre jelentik be (a többit zsebbe kapja), hogy ne vonjanak sokat a fizetéséből. Na ez viszont már minősíthetetlen!!
2008. okt. 2. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
81%
Az a "nemtudomhogyki" a gyerekei anyja, akinek kötelessége ezt a pénzt a gyerekekre költeni. Mi az, hogy majdnem a teljes fizetését? A fizetése 40%-át, ami kevesebb mint a fele.
2008. okt. 2. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
74%
Igen, a 40%-a+az asszonynak 10000/hó. Nem a félmilliós fizetés 40%-a. Hanem a 70000 forintos fizetés 40%-a. Próbáljon meg valaki 35000 FT-ból rezsit fizetni, és akkor még nem is evett. Mert nálunk csak a fűtés kerül közel ennyibe. Nem mindegy, hogy van miből adni, mégse ad, vagy felkopik az álla, és azért nem ad annyit. Az anya viszont kap a gyerekek után támogatást, pótlékot, vagy gyest, mindegy minek nevezzük, és amellett dolgozhatna, ha egyáltalán akarna. Ha meg nem hajlandó elmenni dolgozni, mennyire érdekli a gyerekei sorsa...? Imádom ezt a sok gyerekcentrikus hozzászólót, aki valójában inkább pénzcentrikus, de nagyon meg tudja magyarázni. Nekem egy ismerősöm ugyanebben a cipőben jár, teljesen lenullázza az exe anyagilag, és sokszor hónap végén már kajára sincs pénze, mert választhat, hogy vagy megfagy, vagy eszik. Ennyit erről.
2008. okt. 2. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
75%
Akkor elmondom mégegyszer: ASSZONYTARTÁS NEM JÁR!!! Ha pedig hivatkozol valamire, akkor nézz utána jobban, hogy miről beszélsz (családi pótlék vagy gyes nem egészen ugyan az). azt a kedves kérdező nem írta le, hogy miből él az anyuka. Két gyerek után egy egyedülálló szülőnek két darab emelt )1000 forinttal emelt) családi pótlék jár. GYES nem jár! Csak ha valamelyik gyerek kisebb mint 3 éves. Szóval ne találj már ki hülyeségeket. 26 ezer forintból tartson el két gyereket??? Azt sose mondtam, hogy helyén való, ha a nő nem dolgozik, de az sem helyén való, amikor az apa ki akar búlyni a gyerektartás fizetése alól. Az anyuka kénytelen lesz elmenni dolgozni, mert gondolom ők is laknak valahol, nekik is kell rezsit fizetni. És igen, én egy gyerekcentrikus barom vagyok, mert egy gyereket nem csak megcsinálni kell, hanem el is kell tartani. Ez amúgy az anyára is vonatkozik. De talán szerinted a gyerekek szívják meg azért, mert a szüleik nem gondolták meg eléggé, hogy ők majd egy család lesznek? A gyerekek nem tehetnek semmiről.
2008. okt. 2. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
75%
Hm, ezek érdekes dolgok. De jó, ogy ide tévedtem. 26-ai 23:52-es hozzászóló. Írtam neked privit.
2008. okt. 2. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 A kérdező kommentje:
Nos.Köszönök minden választ.Kiegészíteném ha nem baj.Az anyának van egy harmadik gyermeke aki kollégista.Amiből gazdálkodik:árvaellátás,3gyermek cs.p.,anyasági,+akkor a gyermektatás és mellette dolgozik bejelentés nélkül.A két gyermek 5 ill.9 éves.NEM AKAROK KIBÚJNI A FIZETÉS ALÓL CSAK ÉRDEKŐDTEM!Amúgy a párommal márciusra várjuk a közös babánkat.Tulajdonképp ennyi lenne.Köszönöm.
2008. okt. 3. 00:00
 28/34 A kérdező kommentje:
Még annyit kiegészítésül,hogy nem csak bejelentve vagyok hanem ténylegesen ennyit keresek vagyonőrként.Aki ismeri a szakmát az tudja milyen bérek vannak.Most brutto 90000 fix bér állandó éjjel és mindenfajta pótlék nélkül de legalább törvényesen bejelentve.Volt rosszabb is már.
2008. okt. 3. 01:14
 29/34 anonim ***** válasza:
32%
Nem vitatkozom olyanokkal, akik arra képtelenek. Nem mondtam, hogy bújjon ki a felelősség alól, de ne kívánjanak tőle lehetetlent. Hogy milyen segélyt, pótlékot kap az anya, az nem derült ki, ezért soroltam párat, ami lehetséges. Szóval nem érzem úgy, hogy én lennék az, aki nem ért semmit. Ennyi.
2008. okt. 7. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
68%
A férjem is vagyonör rengeteg cégnél dolgozott,mindegyik egyforma pénz terén!De mindenhol csak létminimumra jelentik be öket!Te is az kapod,a többit zseböl fizetik!Amugy az igaz a bejárást azt neked kell megoldani arra nem adnak plusz pénzt!Meg semmi szabadság,kajajegy stb...De tuti te is csak papiron keresel annyit..
2008. okt. 10. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!