Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mit tehetnék annak érdekében...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tehetnék annak érdekében hogy normális tartásdíjat kapjak vagy mennyit remélhetek?

Figyelt kérdés
Az exem külföldön dolgozik szinte folyamatosan évek óta. Nem mentünk bíróságra mert megegyeztünk havi 20000 ft-ban, mert ő azt mondta mivel kint dolgozó ugyse tudok többet igényelni mert a bíróság még ennyit sem itélne meg. Nem is foglalkoztam vele mert a 20000 ft-on felül vett ezt azt a gyereknek alkalmanként. Eddig besegített a beiskolázásba is de most második éve szinte semmit nem add pluszba se nekem se a gyereknek. Fiam most lesz 8 osztályos. Nagy kegyesen ideadott pluszba 10000 ft ot ami szerinte jogtalan kérés volt tőlem. Nekem a beiskolázás 100000 ft fölött van (tanszer, táska, tankönyv, ruházat, stb. ) ami szerintem nem jogos hogy csak engem terhel. Számlával is tudom bizonyítaniaz összeget. Nem hiszem hogy ez így igazságos hisz ő az alap dolgokra fizet 20000 ft ot, és a beiskolázás nekem jelentős többlet kadás. Jogosan kérhetnék többet vagy legalább a beiskolázásba segítséget vagy nyugodjak bele ebbe a helyzetbe? A fiamnak rosszul esik mert az apja más gyerekét neveli neki megad mindent rá meg az ajtót is alig nyitja.
2016. aug. 8. 14:22
 1/4 anonim ***** válasza:
87%

Elöször is hivatalos útra kellene vinni a dolgot, csak azt követelheted, amit mgeítél a bíróság.


De mivel külföldön dolgozik, ezért nem az ottani fizetését veszik alapul, hanem az azonos munkakörben Magyarországon dolgozók átlagfizetését. Tehát ha ott rakodómunkás, akkor a mo-i rakodómunkások átlagbére az alap.


Ennek kb 15-25%-a közötti érték az, amit határozatba szokás foglalni, ez az, amire számíthatsz. Viszont ha nem fizet, akkor elég nehéz behajtani rajta, határozat nélkül azonban semmi esély sincs erre.

2016. aug. 8. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
67%

Az első jól mondja.

Engem csak az érdekelne, hogy mi a

csoda kerül 100e-be. Túlzásnak tartomány

2016. aug. 8. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
77%

Sajnos lehet h ennyit se itelnenek meg, en 25 ezerre adtam be az igenyt, amire azt mondta tul sok es 15 ezret tud fizetni. Ugy voltam vele ugyse fogja, semmilyen kovetkezmennyel nem jarna. Semmi nincs a neven, nincs bankszamlaja, se hivatalos bere. Megfoghatatlan. De eddig fizette.

Csomo ferfiben nincs gerinc, en orulok h vmit fizet a tobbit megoldom pedig mindenki tudja, hogy nem csak a mi dolgunk.

2016. aug. 8. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Bence_ ***** válasza:

Értelem szerűen az lenne a normális ha segítene.

Ha az "itthoni" fizetése után többet kapnál akkor gondolkozz a bíróságon de az is egy csomó pénz,energia.

Ha ennyit akkor fogadd el ezt a helyzetet és légy büszke magadra, hogy ilyen helyzetben is megoldod a dolgokat. Ott vagy a gyerek mellett, helytállsz.

2016. aug. 11. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!