Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mi a teendő, ha azt szeretném,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a teendő, ha azt szeretném, hogy a páromnak ne legyen semmi köze a gyermekünkhöz? Többi lent

Figyelt kérdés

Nem vagyunk házasok, se bejegyzett élettársak, még az apasági elismerőig sem jutottunk.

31 hetes kismama vagyok, és belement a drága "apuka", hogy lemond a gyerekről. Félek, hogy szülés után már változik a véleménye, de volt bőven időm ezt átgondolni, azt akarom hogy ne legyen JOGA semmihez. Nekem nem kell se pénz, se a neve, semmi! De ne kopogjon nekem, hogy mint biológiai apa neki vannak jogai! A családja nagyon tehetős, jártasok a jó és drága ügyvédek között, azzal fenyegetett, hogy elpereli tőlem a kislányt...



#Lemondó nyilatkozat #apai jogok #Apasági lemondás #biológiai apa jogok
2016. nov. 22. 13:20
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
81%

Bocs, de 5 év alatt nem került szóba, hogy mik a terveitek gyerekvállalás terén, vagy mi lenne, ha becsúszna egy baba? Az elmúlt 5 évben nem láttad gyerek közelében?

Aztán hét hónap kellett, hogy rájöjj, hogy ez nem fog működni?


Nem véletlen, hogy mások nem járnak így. Ennyire gyökeresen senki nem tud megváltozni.


Egyébként ha már most ennyire negatívan áll az egészhez, szerintem nem fog eszébe jutni soha, hogy felvegye a gyerekével a kapcsolatot, elvégre ő azt se akarta, hogy megszülessen.


Azt meg most könnyű kiabálni, hogy nem kell tőle neked semmi. Majd ha otthon leszel vele, már csak a GYES-t kapod, visszamenni dolgozni nem tudsz, mert nincs aki figyeljen rá, és segítsen neked, akkor átgondolod. Több ilyet láttam már (sajnos), mikor a nő eldönti, hogy megtartja a gyereket, az apjától nem akar semmit, a nevét se, nem hogy gyerektartást. Aztán két-három év múlva ők mentek perre a gyerektartásért, mert ahhoz joguk van.

2016. nov. 22. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
9%

#11


Hogyan tud "becsúszni"? Normális esetben nem tudna. Erre bizony rásegített a Kérdező, nagyon úgy tűnik. Csak nem jött össze, főleg ha nem is beszéltek róla előtte, mert a pasijának még nem kellett volna. Amúgy nem kellett volna előbb összeházasodni?

2016. nov. 22. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
71%

Szeretem mikor minden ember ismer mindenkit, még azt is aki idegen. Ítélkeznek mikor nem is ismerik az embereket. Leírom az én példámat, hogy lássátok nem csak a kérdezővel történhet ilyesmi.

Párom és én 3éve voltunk együtt mikor úgy döntöttünk babát szeretnénk. Emlékszem hogy izgultunk mindig a terhességi teszt elvégzése előtt. Volt olyan nap hogy hívkált hog csináljam már csináljam. Álmodozott hogy majd milyen jó lesz ha meglesz. Terhes lettem. Mikor megtudta: 1. nap csak vigyorgott. 2. nap benyögte hogy el kell vetetni. Mondom mi??????? "Kapartassam" ki magamból a gyereket, öljem meg, tegyem tönkre magam lelkileg? Idióta.. Majd elmúlik. Aha...

9hónapon keresztül minden nap sírtam, mert állandóan veszekedtünk. Az elején volt hogy azt mondtam hogy ezt nem bírom és elvetetem, de akkor meg ő nem akarta.

Lelkileg minden nap összetört, minden nap hallgattam hogy kicseszek vele mert megtartottam. Mondtam neki h el lehet húzni de a gyerek marad.

Nem felcsináltattam magam, hanem akartuk, csak a párom bekattant! Soha nem néztem volna ki ezt belőle, hatalmasat csalódtam benne!

Majd megszületett a babánk. Őrült a párom, szerette az első percről fogva. Nekem még kb 2 hetente benyögte egy éven keresztül, hogy ő haragszik amiért megtartottam, de imádja. Azután már sose mondta ezeket én meg nyilván nem hoztam fel.

Mostmár 3 éves a lányunk. A napokban mondtam a páromnak mikor játszott a gyerekkel, hogy: "látod, az ő életével akartál játszadozni." Erre annyit mondott hogy nem bánja és szereti. :)

Mióta nem bánt a gyerek miatt, jó a kapcsolatunk, nincs semmi baj, nagy családi szeretet van. Viszont! Bennem maradtak a tüskék. Sose fogok benne 100%osan bízni. Bennem ott eltört valami. Boldog vagyok vele, szeretem, de ott nagyon megbántott. A mai napig nem tud magyarázatot adni rá hogy ezt miért csinálta.

2016. nov. 22. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
82%

42% -os!

Te paranoiás vagy,ember!

Jössz itt a kilyukasztott óvszerrel meg az isten tudja mivel! Állítsd már le magad!

2016. nov. 22. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Van egy olyan nyilatkozat,szóval hivatalos úton lemondhat a szülőségről,és utána tényleg nem lesznek jogai.Ha ezt nem intézitek el,akkor viszont bármikor beállíthat.
2016. nov. 23. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
# 15: Ez csak abban az esetben működik, ha valaki más a nevére veszi a gyermeket, vállalja az apaságot.
2016. nov. 23. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

#14


Mintha nem lett volna ilyen eset már többezer a történelem folyamán... Én ismerek jópár zabigyereket ahol dollárpapa lett így behülyítve és vidáman és azóta is az asszonypajtás. De sok esetben a pénz sem indok (ha mondjuk nincs is) hanem csak úgy gondol egyet a nő, hogy "ez így jó lesz mindenkinek". Hát nem.


És leütöm a "magas labdád" előre. Nem, sajnos én nem egy ilyen véletlen eredménye vagyok (pedig jobb lenne mindenkinek).

2016. nov. 23. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Kedves Kerdezo!


Egyetlen gerinces lehetoseged van, hogy kizard az eletedbol az apat. Ha ferjhez mesz mashoz es orokbe fogadja a gyermeket. Persze ehhez kell az apa beleegyezese.

A masik kevesbe kedves huzas, de sajnos mukodik. Mivel meg nincs apasagi igy hivatalosan nincs kepben az apa, valaki mas vallalja az aoasagi nyilatkozatot. Utana hiaba probalkozik az apa perrel is akar, hogy az ove a gyerek, mivel ti ketten nem egyeztek bele a DNS vitsgalatba igy nem is fogjak elvegezni. Megtortent eset, tudok ilyenrol.

2016. nov. 24. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
0%

17# Nézd csak! Ezt írta a kérdező!


"Mert én lemondtam a kislányomért a karrieremről, az álmaimról, amiért eddig tanultam, a legapróbb dolgokig mindenről!"


Ha ezt írta nem hinném,hogy kilyukasztotta volna az óvszert, már bocs!

Nem kell mindig mindenhol a hülyeséget nyomatni!

2016. nov. 24. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Én azoknak válaszolnék, akik azt kérdezték, hogy hogyan tud becsúszni egy gyerek! Nos nálunk úgy alakult, hogy a párom rendszeresen szedett fogamzásgátlót (tudom, hogy szedte, minden este láttam, ahogy beveszi) és egyszercsak kiderült, hogy kismama! A nőgyógyász csak annyit mondott rá, hogy biztosan hozzászokott a szervezete mert már régebbóta szedte! Erről ennyit! Mondjuk ez nálunk nem volt probléma, mert mindketten örömmel vállaltuk a picit, aki azóta már lassan 8 éves lesz!
2016. nov. 26. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!