Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » A helyemben válnátok vagy még...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A helyemben válnátok vagy még tűrnétek?

Figyelt kérdés
Férjemmel 28 éve vagyunk házasok, egészen eddig abban a hitben éltem, hogy a kapcsolatunk kiegyensúlyozott, vakon bíztam benne. Nem rég kiderült, hogy évek óta csal. Elmondása szerint a harmadik személybe hihetetlenül szerelmes, engem, illetve az eddigi életét, a gyerekeit viszont annyira szereti, hogy képtelen lenne elhagyni. Most már lassan fél éve vagyunk így hárman úgy, hogy én is tudok róla, de úgy érzem kezdek belerokkanni, legszívesebben kiadnám az útját. Azt hiszem nem szégyen bevallani viszont azt, hogy függünk tőle anyagilag. Én is dolgozom, két egyetemista gyerekünk van, kollégisták, az én fizetésemet elviszik ők és a ház fenntartása, a rezsi, így ebből nem tudnánk megélni. Én dolgoztam anno főiskola mellett, tudom sokszor mennyire nehéz, ennek semmiképpen nem szeretném kitenni a gyerekeimet, pedig tudom, hogy ha rászorulnánk dolgoznának ők is, ezen nem múlna, de én szeretném ezt elkerülni! Emellett az állásom labilis. Folyamatosan leépítések vannak, sosem tudhatom mikor kerülök én sorra. A gyerekeim boldogsága számomra a legfontosabb, és ha ez azon múlik, hogy a férjem mellett kell élnem boldogtalanul még egy darabig akkor megteszem, de úgy érzem sarokba szorítottak, és nem tudok semerre lépni. A férjem sosem fog kilépni ebből a házasságból, pedig a harmadik személy már hisztizett érte jó párszor (ő is férjnél van 3 általános illetve középiskolás gyerekkel). A párom szerintem jól érzi így magát, hisz tudja hogy annak ellenére hogy ez az egész nem tetszik csak tűrök, nem is tudok mást tenni. Aztán vannak olyan pillanatok amikor úgy tűnik, hogy ő is hajlik arra, hogy rendbe hozzuk a házasságunkat. Hiába beszéltük át ezerszer hogy hogyan tovább, egyszerűen nem jutunk egyről a kettőre, nem tudom hogyan tovább, hogyan lehet ebből talpra állni... Ti mit tennétek a helyemben? Maradnátok még egy kicsit hátha változik a helyzet, elmúlik a nagy szerelem, észhez tér és újra csak velem akar majd lenni? Vagy mennétek, ezzel a gyermekeiteket munkára "kötelezve", veszélybe sodorva a biztos megélhetést, a taníttatásukat, az otthonukat? (Ha a férjem a másik nőt választaná, ő semminemű önkéntes támogatást nem engedélyezne a gyerekek felé ebben sajna egészen biztos a férjem is!)
2010. máj. 1. 23:31
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
65%
Az eletben mindennek ara van...
2010. máj. 2. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
100%
Én tűrnék a gyerekek miatt, tudván, miért teszem.Ami józan ésszel lehetetlenség, rátartiságból nem bölcs meglépni.Sok erőt. Ha változnak a dolgok, újragondolhatod a kérdést.
2010. máj. 2. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
53%
Ha igazán nagy lenne a szerelem, már rég lépett volna. Én még nem láttam olyan pasit, aki ne a szerelmét választaná. Tudom, hogy nehéz, de talán terápiával helyrehozható a házasságotok. Én ezt próbálnám meg. Amúgy asszonytartás nem járna neked, hiszen van munkaviszonyod, nem a férj tart el, és nem vagy munkaképtelen.
2010. máj. 2. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
91%
Ha csak a gyerekek miatt maradt eddig akkor meddig vár még? Mig befejezik a sulit? Ès te mikor fogsz magadra is gondolni? Legyél már önzöbb!
2010. máj. 2. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
100%
Mint ahogy az már elhangzott, a férj tényleg vár valamire, mindenből úgy tűnik... én arra gondolnék, hogy arra vár, amikor már nem kell tartásdíjat fizetnie, tehát mindegyik gyereke elvégzi az egyetemet. Arra is gondolj kedves kérdező, hogy ha ez így van, és akkor lépni fog, hogyan alakul majd tovább az életed. Asszonytartást tényleg nem kaphat az, akinek van munkaviszonya. Ha maradsz is ebben a kapcsolatban, úgy gondolkozz, hogy valószínűleg nem hozható már helyre és számíts arra, hogy egyedül fogsz maradni. Mindig jobb a legrosszabbra számítani, hogy ne érje meglepetés az embert.
2010. máj. 2. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:

Sajnos választanod kell az érzelmeid,és az anyagi biztonságotok között.Te a férjedtől semmilyen tartásdíjat nem kapnál,mert dolgozol. De ha állás nélkül maradnál,akkor sem,mert munkaképes vagy. Hiába maradna ott nektek a ház,nemcsak a rezsit kellene fizetned,hanem az időnként felmerülő javítási,felújítási költségeket is. Egy házon mindig akad javítani való.

Ami pedig a kapható segélyeket és ösztöndíjat illet,az sem nagy összeg. Aki a 200.000.- Ft-ról írt,azt nem közölte,hogy ez nem havi összeg. A szomszédomban lakik egy egyedülálló asszony,4 gyerekkel. A legnagyobb egyetemista,jól tanul. Az egyetemtől kap havi 35.000.-et, a Polgármesteri Hivatal ad neki 5.000.- Ft ösztöndíjat.

Az anyuka iskolakezdéskor kap 20.000.- Ft-ot.

Ez bizony nem nevezhető szép összegnek. Arra is számítani kell,hogy a jövőben az Önkormányzatoknak nem biztos,hogy lesz pénze segélyezésre. Azt sem tudni,hogy az egyetemi díjak hogy emelkednek majd.

Abból,amit leírtál én arra következtetek,hogy válás esetén Te és a gyerkeid nagyon nehéz anyagi helyzetbe kerülnétek.

Nem írod,hogy a gyerekeid tudnak-e a dologról,és mit szólnak hozzá. Ha már ilyen idősek,akkor talán nem ártana egy összcsaládi beszélgetés a férjeddel.

2010. máj. 2. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
Ha nem romlott meg kettőtök között a viszony - értem ezalatt azt, hogy nap mint nap veszekedtek - akkor én megpróbálnék még egy kis időt kivárni. Tudom hogy kivülről könnyű ilyen tanácsokat adni, de én a helyedben próbálnék nem tudomást venni a helyzetről. A férjem megkérném intézze úgy a kapcsolatát, hogy én a lehető legkevesebbet érezzek belőle. Ha nem csak a pénz miatt akarsz vele maradni, hanem még mindig szereted, akkor próbáld meg visszahóditani. Légy csinos, próbálj meg jókedvű lenni (legalább mikor vele vagy). Iszonyú nehéz, de szerintem a 28 év megéri.
2010. máj. 2. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:

Ha feles mden,akkor sztem a válás után is feles marad,vagy te őt,vagy ő téged fizet ki!A gy.tartás pedig igenis jár,hisz fősulisok a gyerekeid!Sőőőt asszony tartást is kérhetsz,bár ez nem tudom h h működik de van!

A férjedből meg ne haragudj,de kihagyták a gerincét...éjjelente bulizik,nappal meg elvárja h mostt,főzz,takaríts utánna?!Hát én nem tenném az tuti,egyen ott ahol alszik!A helyedbe én is bevonnék még egy pasit is,h érezze a férjed is azt,h ez valójában milyen megalázó!!!

Amúgy megkérdezhetem,h nyíltan csinálja ezt a párod,vagy a körülötted élők erről semmit nem tudnak v sejtenek?

2010. máj. 2. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
Nekem az a hihetetlen, hogy nem támogatná a gyerekeiTEKET a jövőben. Nemcsak a tieid az egyetemisták, hanem az övéi is.. Az én szüleim elváltak, és a főiskola alatt mindketten úgy segitettek, ahogy csak tudtak.. (Persze nem akartam visszaélni ezzel, próbáltam visszafogni magam, és amióta végeztem, már egyáltalán nem kérek tőlük semmit, annyit költök amennyit keresek) Valahol ez lenne a normális... Hihetetlenül hangzik, hogy a férjed nem tenné ezt.
2010. máj. 2. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
Ha Te szereted még, és ezek után is vele szeretnél maradni, meg tudsz neki bocsátani, akkor szerezd vissza ! harcolj érte. Menj el fodrászhoz, csináltass valami új divatos hajat magadnak, menj el csinos ruhákat venni, csinálj magadnak egy szép sminket... érd el hogy eszébe jusson miért is szeretett beléd. ha ez megvan kirúgja majd a másik nőt úgy hogy a lába sem éri a földet. :) szurkolok neked ! sok sikert !
2010. máj. 2. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!