Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » A helyemben válnátok vagy még...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A helyemben válnátok vagy még tűrnétek?

Figyelt kérdés
Férjemmel 28 éve vagyunk házasok, egészen eddig abban a hitben éltem, hogy a kapcsolatunk kiegyensúlyozott, vakon bíztam benne. Nem rég kiderült, hogy évek óta csal. Elmondása szerint a harmadik személybe hihetetlenül szerelmes, engem, illetve az eddigi életét, a gyerekeit viszont annyira szereti, hogy képtelen lenne elhagyni. Most már lassan fél éve vagyunk így hárman úgy, hogy én is tudok róla, de úgy érzem kezdek belerokkanni, legszívesebben kiadnám az útját. Azt hiszem nem szégyen bevallani viszont azt, hogy függünk tőle anyagilag. Én is dolgozom, két egyetemista gyerekünk van, kollégisták, az én fizetésemet elviszik ők és a ház fenntartása, a rezsi, így ebből nem tudnánk megélni. Én dolgoztam anno főiskola mellett, tudom sokszor mennyire nehéz, ennek semmiképpen nem szeretném kitenni a gyerekeimet, pedig tudom, hogy ha rászorulnánk dolgoznának ők is, ezen nem múlna, de én szeretném ezt elkerülni! Emellett az állásom labilis. Folyamatosan leépítések vannak, sosem tudhatom mikor kerülök én sorra. A gyerekeim boldogsága számomra a legfontosabb, és ha ez azon múlik, hogy a férjem mellett kell élnem boldogtalanul még egy darabig akkor megteszem, de úgy érzem sarokba szorítottak, és nem tudok semerre lépni. A férjem sosem fog kilépni ebből a házasságból, pedig a harmadik személy már hisztizett érte jó párszor (ő is férjnél van 3 általános illetve középiskolás gyerekkel). A párom szerintem jól érzi így magát, hisz tudja hogy annak ellenére hogy ez az egész nem tetszik csak tűrök, nem is tudok mást tenni. Aztán vannak olyan pillanatok amikor úgy tűnik, hogy ő is hajlik arra, hogy rendbe hozzuk a házasságunkat. Hiába beszéltük át ezerszer hogy hogyan tovább, egyszerűen nem jutunk egyről a kettőre, nem tudom hogyan tovább, hogyan lehet ebből talpra állni... Ti mit tennétek a helyemben? Maradnátok még egy kicsit hátha változik a helyzet, elmúlik a nagy szerelem, észhez tér és újra csak velem akar majd lenni? Vagy mennétek, ezzel a gyermekeiteket munkára "kötelezve", veszélybe sodorva a biztos megélhetést, a taníttatásukat, az otthonukat? (Ha a férjem a másik nőt választaná, ő semminemű önkéntes támogatást nem engedélyezne a gyerekek felé ebben sajna egészen biztos a férjem is!)
2010. máj. 1. 23:31
1 2 3
 21/27 A kérdező kommentje:

A férjem gyakran vidéken dolgozik, itt van a kis barátnője is. Ha éppen nincs itthon, akkor is hív minden reggel és este amióta borult bili, naponta többször is e-mailt ír, elmeséli mit csinál, megkérdezi én hogy vagyok, stb, amikor akad egy kis ideje. Néha összekapunk hisz egyszer-egyszer nyíltan vállalja, hogy találkozni fognak, néha magamtól jövök rá, viszont egyik sem jó. Már én sem tudom nekem hogy lenne jobb, ha tudnék róla avagy sem. Megkértem hogy ha itthon van, akkor tartsa kikapcsolva a számítógépét, és ne lássam a telefonját a kezében. Ezt úgy ahogy sikerült betartania, ugyanakkor tudom, hogy néha elbújik egy-egy sms-re. Eddig biztonságban éreztem magamat mellette, így most nagyon félek hogy elhagy, most érzem csak igazán a huszon évek után mennyire is szeretem, mennyire szükségem van rá valójában. Lefogytam (a stressztől, nem tudatosan), vettem új ruhákat, próbálok a kedvére tenni, és vakon bízok abban, hogy nem hagyja el a családját. (Így hát nem csak a pénz miatt küzdök még mindig) Persze felkészültem a legrosszabb eshetőségre is. Hihetetlenül nehéz helyzetbe kerülnénk, bár szerencsére a házunk viszonylag új, így nagyobb összegű javításokra még nem volt szükség, kivétel pl most a kerítésünk egy darabját kéne most kicserélni, ami megint több százezres kiadás lenne. Nem tudnám egyedül fenntartani ezt a házat akkor sem, ha éppen semmi plusz kiadás nem adódik.

A gyerekeim tudják hogy gond van közöttünk, azt is tudják hogy mi. A lányom teljesen kikészült tőle, ha rossz kedvem van, akkor rögtön elönti a méreg és szidja az apját, olykor-olykor hallani sem akar róla, hogy a nőről már ne is beszéljünk. A fiam nem nagyon beszél róla. Csak annyit nem tudnak hogy szóba jött már közöttünk a válás, de okos, értelmes gyerekek tudják, hogy ha ez lesz költöznünk kell. Hogy miből és hova azt még nem tudom. Az az igazság hogy az ő nyakukra sem akarok nap mint nap járni panaszkodni. Egy biztos, ha nem muszáj, akkor nem szeretnék pereskedni. Ahogy mondtam a férjem szívesen támogatná a gyerekeit (nem engem, a gyerekeit!), de ezt a nő valamilyen úton módon biztosan megakadályozná. Fogalmam sincs egy családanyának hogy juthat eszébe az, hogy egy apa ne támogassa a gyerekeit. Persze gondolom ő elvárná majd a férjétől a gyerektartás minimumának többszörösét!

2010. máj. 2. 09:26
 22/27 anonim ***** válasza:
Nagyon sajnállak.Én még fiatal vagyok 24 éves de már tudom milyen megcsaltnak lenni milyen tovább állni,elválni és újból kezdeni mindent kisgyerekkel a tetejébe.Én mindent hátra hagytam a közös házunkat az egész életem.Igaz én már nem voltam szerelmes belé.Szerintem amiket itt leírtál nekünk (hogy mennyire szereted mennyire félsz hogy elveszíted)neki is elmondanád vagy egyszerűen megmutatnád neki akkor szerintem rájönne hogy valójában mennyire vagy neki fontos Te és nem a nője.Nagyon nagy erőt kívánok neked.és írj hogy mire jutottatok.Én csak szorítok hogy neked a legjobb legyen.
2010. máj. 2. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:

Mi lenne ha te kérnéd azt a kis lakást és valamennyi készpénzt(a nagyobb ház és a kis lakás értékkülönbözetét+ a kocsi értékének felét)?Egy kis lakást te is fent tudnál tartani.A hely is elég lenne,mert a gyerekeid nem sokat vannak otthon és lenne készpénzed is.Ha a gyerekeidnek nem tetszene a kis lakás ötlete:te mindent megtettél értük,ennyi áldozatot ők is hozhatnak érted!Az egyetemi kiadásaikra nyári munkát is sokan vállalnak-ilyenkor nem hátráltatja a tanulásban őket...

A férjed lehet,hogy azért nem válna még el,mert most a bíróság szemében fekete pont lenne,hogy ő csalt meg....Ne keress másik férfit amíg el nem váltok!Lehet,hogy egyből rohanna a bíróságra ,elválna és kisemmizne (a szerető biztos erre biztatná).

Hiába vagy vele kedves és megértő- miért döntene ha neked így is jó? Megtarthat mindkettőtöket ,neki ez egy nagyon kényelmes helyzet!

Ne moss,ne főzz rá!Menjen a kis szeretőjéhez!Legyél szigorú!Tapasztalatból mondom,hogy ilyenkor szoktak észhez térni!Lehet,hogy 1-2 hétre a másik nőt választja,de utána rohan vissza a megszokott kis életéhez!Hogyan várhatod el,hogy megunja azt a nőt,amikor nincsenek hétköznapi gondjaik? Általában a kapcsolatot a hétköznapok 'tesznek tönkre'.Egy szeretővel nincsenek gondok,izgalmas dolog,csak a kapcsolat kellemes része jut.Egy feleséggel olyan dolgok is vannak,mint számlák,takarítás,rokonok,gyerekek,stb-mondanom sem kell,hogy nem dobja fel a kapcsolatot...A helyedben mondanám,hogy mehet a szeretőjéhez!1.bármi jobb,mint ez a mostani helyzet 2.ha egy fedél alatt laknának több ideig,akkor jönnének a problémák és talán rájönne,hogy veled jobb volt 3. a nőnek gyerekei is vannak-amíg csak szeretők,nincsenek jelen az életükben...megint egy újabb probléma;az sem biztos,hogy elfogadnák a férjedet! 4. ha nem jön vissza,akkor legalább találhatsz egy normális férfit!

2010. máj. 2. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 A kérdező kommentje:

Egyelőre eszembe se jutott másik férfit keresni, nem lennék rá képes. Megalázva és teljesen összetörve érzem magam, még sem tudom mi lenne a helyes lépés.

A kis lakásunkra pont azért tart ő igényt, mert vidéken van ahol alkalomszerűen dolgozik. Oda átvennék teljes munkaidőre melózni, így neki ez a legkényelmesebb. Nekem is ez lenne, ha bírnám a házat egyedül, oda vidékre semmi nem köt. Itt van minden rokonom és barátom, akik támogatni tudnának lelkileg. Fogalmam sincs milyen a kapcsolatuk, a férjem néha elmeséli ha összekapnak valamin. A múltkor a nő állította választás elé, és mivel akkor sem "tudott" dönteni, rácsapta az ajtót, és elment. (Persze aztán vissza könyörögte magát) Sokszor az az érzésem, hogy arra vár, hogy valamelyikünk kiszálljon ebből a hármasból. Mindegy hogy ő vagy én, csak ne neki kelljen kimondania hogy vége. Tudom hogy így kényelmesen él, nem is kicsit, de nem szeretnék ennyi év után hirtelen felindulásból elválni, amíg van halvány remény, remélem ez érthető. Ha ilyen veszekedés történik közöttük az mindig ad egy kis erőt, hogy talán ő lesz az, aki hamarabb feladja. Tudom hogy csak mégjobban megalázkodom, és szinte semmi önbecsülésem nincs már, de engem egyszerűen úgy neveltek, hogy nem szabad az első nagyobb vitánál elmenekülni. Valamiért velem van még, és ha az a valami csak egy halvány szeretet is, akkor is megéri nekem küzdeni, és akkor sem tudnám "nyugodt szívvel" beadni a válókeresetet még. Én úgy érzem változhatna ez az egész, és helyre lehetne hozni a hibákat amiket elkövettünk, néha ezt ő is elmondja, de nem értem miért táplálná bennem a reményt, ha a másik nő és gyerekei mellett akarna megöregedni. Valamiért még mindig mellettem van, ami azt a nőt idegesíti, és ha csak kicsit is gyengébb idegzetű mint én már nyert ügyem van. Próbálok reménykedni, de nem élem bele magam. Tudom hogy fordítva is elsülhet ezért is gondolkodom már most hogyan tudnánk utána megélni.

2010. máj. 2. 15:18
 25/27 anonim ***** válasza:
Tetszik a hozzáállásod. Kitartást! Az idő kiforogja, mi lesz a vége ennek az egésznek. Tűzd ki magad elé, hogy még ... hónapig, egy évig kitartasz, aztán újragondolod, mit kellene csinálni.Hátha rájön addig a szerető, hogy ennek így semmi értelme, és feladja.
2010. máj. 3. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
Ilyenkor döbbenek rá, hogy nem érdemes férjhez menni.
2010. máj. 6. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
Mi a biztosíték arra, hogy te most tűrsz, de ő mikor esetleg veled történne valami, azonnal lelép. Ha ez már így kialakult, nem lehet normális házasságban élni.
2010. máj. 9. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!