Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Közös gyerekfelügyelet heti...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Közös gyerekfelügyelet heti váltásban. Mik a tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Még nem költöztünk szét de szeretném tudni, mi a legjobb, hogy vezessük fel? Mire vigyázzunk? Hogyan lehet "elviselhetőbb"?
2017. ápr. 19. 14:10
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
57%

A gyerekpszichologusok szerint a heti váltás a legrosszabb a gyereknek....

En is azzal ertek egyet,aki a szabadidőre helyezi a hangsúlyt....

2017. ápr. 20. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
62%

A gyerekpszichológusokat hagyjuk,mert a válásom során azt is megmagyarázta, hogy jót tesz a gyerekeknek a légkör változás és mivel az anyukhoz vannak inkább szokva ezért nem lesz ebből probléma. A nagyobbik minden héten ellóg a suliból, hogy visszajöjjön hozzám játszani, beszélgessen a barátaival és focizzon a pályán.

Ami Magyarországon folyik az röhej, kiváló szakdolgozatot lehetne belőle írni egyetemistáknak. Európában sehol máshol nincs ilyen rendszer, hogy ha az anyuka úgy dönt, akkor megkapja a kizárólagos gyerekfelügyeletet. Aztán méltóztatik kéthetente megengedni a gyerek apjának, hogy láthassa a saját gyerekeit miközben az újdonsült partner naponta fotózkodik velük.

Meg kell kérdezni a gyerektől, hogy mit szeretne, nem csak 14 éves korában, hanem 7 évesen is. Ha azt mondja, hogy a régi szobájában szeretne lakni,akkor lakjon ott, ha az apukánál szeretni maradni, akkor maradjon ott. Az anyuka reggel elkíséri majd a suliba vagy viszi fagyizni, stb. Ez pusztán akarat és szervezés kérdése, meg jóban kell lenni a másik szülővel és nem elégtételt venni rajta, és a világ másik oldalára költözni.

2017. ápr. 20. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:

Értem a negatív véleményeket ezzel kapcsolatban, ld. akkor nevelje egyedül apuka a gyereket, ahol eddig élt... ez nonszensz és fingom nincs, hogy aki ezt írja, hogyan gondolja. Én vagyok az anyja. Velem nőtt fel, én ápolom amikor lázas és én adok neki enni. Mostantól vigyem el fagyizni suli után, mert nekem nincs a nevemen ingatlan?

Azt gondolom, hogy a biztonság nem abból adódik, hogy a gyerek környezete (értsd a LAKÁS, ahol él) konstans 18 éves koráig, hanem, hogy te mennyire tudsz neki olyan érzelmi biztonságot adni, amitől úgy érzi magát.

2017. ápr. 20. 11:47
 14/22 anonim ***** válasza:
31%

Kedves Kérdező!

Magam is elvált anya vagyok és tökéletesen átérzem a helyzetet.

Pokoli nehéz megtalálni a mindnyájatoknak jó megoldást.

Én sem tudtam volna elképzelni annak idején, hogy ne velem legyen a gyerekem 0-24-ig. "Szerencsére" az esetünkben az apuka nem is erősködött érte.

Mi lenne, ha leülnétek hárman és megkérdeznétek a gyereket, hogy ő mit szeretne?

Egy mai 7 éves gyerek már van annyira értelmes, hogy erről el lehessen vele beszélgetni, tárgyilagosan vázolva előtte az összes lehetőséget, annak előnyeivel és hátrányaival.

Aztán azt amit ő választ kipróbálni és ha egy idő után valamiért nem működik, akkor még mindig lehet változtatni.

Végül is a gyerek önhibáján kívül került ebbe a helyzetbe, hadd döntsön most ő!

2017. ápr. 20. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
37%

Magyarországon a jog mögötted áll, szerencsés helyzetben vagy. A gyerek nem a Tiéd, hiába Te szülted, ez bizony 2 emberes buli. Ha elmentél volna a spermabankba és mesterségesen megtermékenyítenek vagy örökbe fogadsz egy csecsemőt(amire egyedül kevés esélyed van), akkor egyedül hozod a döntéseket, de itt nem erről van szó.

Az általad felsorolt érvek jogosnak tűnnek, de mindkét fél részéről, kiskorában valószínűleg többet foglalkoztál a gyerekkel ,mert Te voltál otthon, de közben meg a férjed eltartott, szóval mindketten kivettétek a részeteket a nevelésből. Most hogy különváltok az lenne a normális, hogy mindkét fél külön életet kezd, de nem feledkezik meg azon kötelességéről, hogy a közös gyereket együtt kell becsületesen felnevelni, és nem havi 4 napot engedélyezni a másik félnek. Ő is engedélyezhetne 4 napot Neked, ennyi erővel, az sem tartanám fair ajánlatnak, ez az egész rendszer rossz.

A mostani állapot a férjeddel Neked biztosan nem jó, mert válni akarsz, de jelen esetben a kérdés az, hogy a gyerek mit szeretne? Új szobát? új apukát? Kérdezzétek meg.....

Ha nincsenek jó viszonyban, akkor örülni fog, hogy kiszabadul az "elnyomás" alól és nyugodt szívvel kérheted a kizárólagos felügyeletet. Viszont ha ő jól érzi magát ahol van, akkor bizony ez a kizárólagos-megosztott gyerekelhelyezés Rólad szól, arról hogy nem akarsz kompromisszumot kötni,mert neked ez jár,mert megteheted.

Nem foglak lebeszélni semmiről, én a másik oldalon állok, nagyon sajnálom hogy ebbe az országba házasodtam, de most már késő ezen rágódni. A fiamnak van még 2 éve amit ki kell bírnia az anyjával, utána vissza jön hozzám,mert betölti a 14 életévét. A kislányomat teljesen ellenem nevelte az anyja, alig beszél velem, de büszkén mutatja a barátnőjének az új cipőjét, és ruháját, amit mind én vettem neki (gyt felül), csak anyuka ezt nem köti az orrára. Te ne legyél ilyen, jogod van boldognak lenni, de ez ne egy másik ember kárán keresztül érd el.

2017. ápr. 20. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek.

Teljesen érződik, ki az, aki a másik oldalon van. Hát úgy kezdtem-e ÉN, hogy 2 hetente legyen a gyerek az apukájával? Nem... azt mondtam, hogy szeretném, ha minél többet lenne vele!

De már legalább 3-an vetettétek fel, hogy akkor mivel ott lakott eddig akkor már maradjon apánál, implicite akkor lássam én 2 hetente 4 napot :) Ez nem fair, mint tanács sem, és ráadásul úgy mondjátok, mintha nekem kellene magamat szarul éreznem emiatt. Nem is értem.

2017. ápr. 20. 12:31
 17/22 anonim ***** válasza:

Kedves 15-ös, szerintem te vagy nem olvastad el a Kérdező sorait, vagy félreértetted.

Ő elismeri az apuka érdemeit a gyerek felé, nem vitatja a kapcsolatukat és a jogát az ugyanannyi időre, ami neki is jutna.

Pont ezért született a kérdése a közös gyerekfelügyeletről.

2017. ápr. 20. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
34%
egy 7 évest nem lehet ide oda rángatni nem is szoktak ilyesmit megitélni
2017. ápr. 21. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
70%

"15" vagyok.....

kedves kérdező, nem Téged akartalak minősíteni, hanem azokat a hozzászólókat, akik szerint az a jó ha a gyerek egy helyen van, az anyjánál. Nem állítom hogy nincs olyan eset, ahol ez a helyes döntés, ahol az apja nem törődik a gyerekével, nem képes önállóan ellátni,nincs rá ideje,agresszív, alkoholista és még sorolhatnám.

De az is abszurd, ha munkanélküliként albérletben akar valaki felnevelni 2 gyereket és ezt a bíróság egykedvűen tudomásul veszi....mert a szülők majd biztos segítenek. Amiatt vagyok kiakadva az egész magyar jogrendre, hogy sokan a gyerek érdekeire hivatkozva hoznak olyan döntéseket, ahol mindent figyelembe vesznek, csak az érintett véleményét és érdekeit nem. Lebegtetik a gyerekpszichológusi szakvéleményt, én is lebegtettem anno ellenvéleményt, de semmit nem ért, egy bohócparódia az egész. Egy 10 éves gyerek nem képes eldönteni, hogy neki mi a jó és kivel szeretné tölteni a szabadidejét? ez egy vicc....

Pontosan ezért írtam azt, hogy nagyon méltányolom azt, hogy közös gyerekfelügyelet mellett döntöttél, hogy a gyerekeid sorsát a szíveden viseled, és ennek megfelelően hozol döntéseket. Ha tényleg szeretitek azt a gyereket, akkor meg fogtok abban egyezni, hogy a gyerek hol szeretne aludni és kitaláljátok hogyan tudtok elég időt tölteni a társaságában.

Bocsánat ha ingerült vagyok, de sajnos át kellett élnem ezt az egész procedúrát és úgy éreztem magam mint valami színházi előadáson ülnék, 2 ügyvédnek nevezett bohóc asszisztált a bírónő parancsai szerint, mint valami kutyakomédiában és az előadás végén kézhez kaptad az ítéletet.

A drága ex nejem 40km költözött a gyerekekkel, hogy még véletlenül se tudjunk napi szinten találkozni, ennek ellenére a nagyobbik többször átutazta az egész fővárost,mert vissza akart jönni focizni, teniszezni, és még Én lettem felelősségre vonva, hogy nem vittem vissza. Soha nem fogom visszavinni, ha az anyja akar majd érte jön és elmondja neki személyesen, hogy ez az Ő érdekéből történik. Nagyon rossz a kapcsolatuk, avval fenyegetett, hogy a bírósághoz/gyámhatósághoz fordul, mert nem vagyok együttműködő, de nem érdekel. Ha a fiam velem akar sportolni,tanulni,akkor idejön magától és én nem fogom ezt meggátolni.

2017. ápr. 21. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

19-es! Az én exnejem 300 km-re költözött, a bíróság meg hozott egy olyan ítéletet, hogy kéthetente hétvégére elvihetem a gyereket.

Ez a gyakorlatban úgy néz ki, hogy pénteken el kell mennem érte, majd elhoznom haza. Vasárnap vissza, majd egyedül haza.

Ez 4x300 km, havi kétszer.

Plusz a gyerektartás.

Mert ugye az a gyerrk érdeke, hogy az apja a fizetését a benzinkúton hagyja.


Ennyit a magyar jogrendszerről.

2017. ápr. 21. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!