Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Amennyiben nem megyek el,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Amennyiben nem megyek el, mint alperes az utolsó tárgyalásra,akkor a névviselésemmel kapcsolatban hozhat döntést a bíróság?

Figyelt kérdés

szeretném továbbra is viselni a férjezett nevemet- bűncselekményt nem követtem el, de a kettőnk viszonya már annyira megromlott, hogy félek vele találkozni is és attól is, nehogy olyan döntés szülessen, amit én nem szeretnék.

eddig nem volt ügyvédem- mostmár nem is akarok, hiszen az anyagiakban megegyeztünk, szétköltöztünk, a kapcsolatot nem tartjuk.


2008. okt. 22. 09:53
 1/6 anonim válasza:
100%
Szerintem a név kérdés külön téma, nem is a bíróságon kell intézni. Ott csak rákérdeznek, de a továbbiakat az önkormányzatnál kell intézni. (Illetve neked nem kell intézni semmit, ha nem akarsz változtatni.)
2008. okt. 22. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
50%
Ha annyira megromlott a viszony, hogy már félsz is tőle, miért ragaszkodsz a nevéhez? Nem kellene.
2008. okt. 22. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Azért ragaszkodom a névhez, mert már a második férjem volt és a munkahelyem, a környeztem így ismer, nagyon nehezen szokták meg az új nevemet és nem akarom ismét a lánykori nevemet használni, hiszen nem akarok új igazolványt- földhivatal... stb

Újra férjhezmenni már úgysem akarok

2008. okt. 22. 20:21
 4/6 anonim ***** válasza:

A neved maradni fog, sot ha meg a targyalasra is elmesz es ott megkerdezik hogy kivanod a jovoben a nevedet hordani, akkor sem kell megvaltoztatnod. Ismerek olyat aki 30 eve elvalt de maradt a ferjezett neve.

Kerdezd meg pontosan egy anyakonyvvezetotol!

2008. okt. 24. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
66%
a férjnek nincs ebbe beleszólása? hogy adja-e a nevét a volt nejének vagy sem? ez felháborító! én biztos visszakövetelném a nevemet a volt feleségemtől! ha elváltunk, milyen jogon használja az én nevemet!?
2008. okt. 26. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
50%

Szerintem értelmetlen ilyen "kényelmi" okok miatt ragaszkodni egy rosszemlékű kapcsolathoz, ez olyan mintha örökre belebélyegeznéd az életedbe a régi sorsod,és azt akitől meg akartál szabadulni.

aki ismer, hdd el sokkal hamarabb megszokná a leánykori neved, mint hinnéd, aki meg nem ismer annak meg jobb, mert megkíméled magad az örökös magyarázkodástól, hogy bár a neved olyan, mégsem vagy férjnél.

2008. okt. 26. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!