Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Jogi kérdés, egy hónapja...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jogi kérdés, egy hónapja esküvő előtt otthagyott az exem, a -nem közös- gyerekünkkel, az összeköltözés előtt egy nappal?

Figyelt kérdés
Mi átköltöztünk, de a lakás hármunk nevén van, anyukájáén, az övén és az enyémen. Azonnal meg akarja hirdetni és kulcsot kér a lakáshoz mert ő napközben be akar menni meglátogatni a kisállataimat. Mit csináljak szerintetek, joga biztos van hozzá de én nem szeretnék neki adni, félek tőle, hogy valamit csinál, a bútorok már az enyéim, nagyon sok mindent vettem oda, neki ott semmije sincs.
2018. ápr. 21. 09:57
 1/8 anonim ***** válasza:
64%
Kérhet tőled kulcsot mivel az ő nevén is van a ház. Menj vele ilyenkor és kész. Ha ő hagyott el téged miért akarna bármit is csinálni? Gondolom már nem érdekled.
2018. ápr. 21. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Én ott lakom a gyerekemmel és attól félek, hogy napközben odamegy és pakol vagy megjelenik hétvégén.
2018. ápr. 21. 10:07
 3/8 anonim ***** válasza:
77%
Joga van hozzá. Adjátok el mielőbb a közős ingatlant, vagy fizesd ki mielőbb a részét, ha maradni akarsz.
2018. ápr. 21. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
66%
Hogy el tudja adni,abba neked is bele kell egyezned.Ha nem egyezel bele,nem lesz eladható,de akkor jogot formálhat ő is,meg az anyja is hogy legyen kulcsuk,és be tudjanak menni,mert az övéké is.Ha nem tudod őket kifizetni hogy csak a tiéd legyen,legjobb lenne ha eladnátok,mert meg fogják keseríteni az életedet szerintem ellenkező esetben.
2018. ápr. 21. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
68%

Vásárold ki őket vagy adjátok el. Mi az, hogy a nem közös "gyereketek"? Akkor csak a te gyereked nem? Meg mi az, hogy válás, ha nem voltatok házasok?

31/f

2018. ápr. 21. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
77%
Az lenne a legjobb, ha az anyjával kifizetnék neked a te tulajdoni hányadodat és nagyjából a bútorok árát amit te vettél. Ha nincs erre mód, akkor vagy eladjátok, vagy elviselitek egymást. Jogilag a gyerekhez semmi köze, vele kapcsolatosan nem kötelezhető semmire.
2018. ápr. 21. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
szerintem próbálj kölcsönt fölvenni, hogy ki tudd fizetni az ő részüket. Mivel az egyharmada a lakásnak a tiéd, szerintem kapsz kölcsönt. Még mindig jobb azt fizetni 20 évig, mint utcára kerülni egy gyerekkel.
2018. ápr. 21. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
75%

Joga a lakás egyharmadához van, hogy téged ugráltasson kulcsmásolóhoz, ahhoz nincs. A kisállataidhoz sincs. Oldja meg az anyjával, vagy bárhogy.

És adjátok el mielőbb!

2018. ápr. 21. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!