Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Feleségem bejelentette, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Feleségem bejelentette, hogy "lehet hogy van valaki aki kezd számára fontossá válni". Én nem szeretnék e mellé asszisztálni. Mennyi esélye van a gyerekeknek az apánál történő elhelyezésre?

Figyelt kérdés
A nevelt nagyfiát már elküldte az édesapjához, mert én nem úgy szoltam a hozzá, ahogy ő szerette volna. Nem tettem különbséget a nevelt fiam és a sajátjaim között. Kijelentette, hogy ő saját vagyont akar (jelenleg a közös vagyon 1/2-1/2-a tul.lapon). A gyerekeket is el akarja vinni ( 2 közös 6, és 9 éves). eddíg főállású anyaként működött, a gyerekek egész nap oviban és suliban voltak, ő főiskolára és tanfolyamokra jár. A gyerekeket én vittem reggelente. Velem meg az a baja /mint egy kereső a családban/, hogy keveset vagyok otthon és kevés a pénze. Mindennel elégedetlen ez nincs az nincs. Képtelen belátni, hogy egy keresetből nem lehet többet kihozni. /Én meg néha hulla fáradtan esek haza és nem mindíg tudtam a nyakába borulni. Beadta a válókeresetet, saját jövedelme nincs.
2008. nov. 3. 08:00
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
81%

szió!

masodik valaszadó vagyok. felre ne ertsd, nem iteltelek el,csak probaltam mindent figyelembe venni.


igazabol en nem mondom, hogy maradjatok egyutt, valoszinuleg mar keso, es csak a gyerekek miatt egybetartani a csaladot szerintem a gyerekeknek sem tesz jót.


én a nem forintosithato dolgokra epp azt ertettem, hogy ne unatkozzanak a gyerekek, ne kelljen oket oviban hagyni, elvinni oket ideoda, stb, dehat akkor ezek szerint a feleseged reszerol sem volt meg ez tokeletesen :(

mosni a mosogep mos, neki csak teregni kell, ugyhogy a mosas az rossz kifogas, a takaritas meg a vasalas meg a fozes az mar inkabb .. de ez tenyleg reszletkerdes.. fő, hogy el volt osztva az is, és legalabb kivetted a részed. (de pl boltba is ketten menni kevesse munka, ha erted mire gondolok )


a szuleimtol en semmit nem kaptam, és most sem kapok, sajnos ez van, ez nem lehet kifogas semmire! (pl a parommal 10 eves evfordulonkon osszehazasodtunk (az elso naptol egyutt eltunk), a nászúton megfogant a pici, a "csaladom" elso reakciója az volt, hogy "felcsinaltattam" magam, hogy elvegyen a párom. (mintha nem éltunk volna egyutt tiz evet, es 30 evesen nem szerettunk volna babat).

(ja, es en soha, soha nem ragaszkodtam sajat tulajdonhoz, sot, az aposom noszogatott, hogy mar kozos nevre kene iratni a dolgokat, őszinten szólva nekem mindegy, nem változik attol semmi, ahogy az eskuvo is csak egy papir alairasa, meg egy oklevel)


igazabol gondolom nem vagy már huszonéves, és hirtelen fog rádszakadni az egyedullet, és nem eleg, hogy azzal kell megbirkoznod, meg a gyerekekert is kuzdened kell, de szerintem jobb ez igy neked, mert legalabb eselyed lesz, hogy talalsz egy kedves, megerto not, aki tenyleg szeret, és akivel meg gondolatban sem fajulhat idáig a dolog.


A gyerekek nehezebb kerdes, nem ismerem a csaladsegito altal felvazold szempontokat, de sajnos nem lesz könnyű dolgod. szerintem az, hogy valaki milyen szülő, nemtől független, viszont nem áll rendelkezésedre korlatlan ido, mint neki, és a penz itt nem igazan kerdes, mert az oda megy, ahova itelik.

ha lenne valaki, akit tudnal felhozni, hogy tud segiteni, és nonemu (pl lanytestvered, anyukad), az nagyon sokat nyomna a latba.


viszont tényleg gondold vegig ujra es ujra, hogy mi a legjobb a gyerekeknek. tudom, hogy NEKED az lenne jó, ha veled lennenek, ez termeszetes, szereted oket, de fogj egy papirlapot, valaszd kette fuggolegesen, egyik oldalra a te neved ird fel, a masikra az anyuka nevet, es kezdd el irni, melyikotok mit tud nyujtani a gyerekeknek.

2008. nov. 3. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
94%

"..Az édesanya amint lehetett oviba vitte a gyerekeket és mint a főállású el kellet volna hoznia őket az oviból délben, de soha nem hozta el őket, merthogy otthon unatkoznak a gyerekek..."


Szerintetek tényleg jó anya az ilyen??? Nekem nincs gyerekem, de nem az lenne az első, h oviba meg bölcsibe dugjam őket. És ha már háztartásbeli vagyok, biztos nem akarnék "megszabadulni" a gyerekeimtől, h maradjanak csak bent az oviban, suliban stb. minket öcsémmel anyukám egyedül nevelt fel, apukám 2és fél éves koromban meghalt, anyu 21éves volt 2gyerekkel özvegyen, de soha nem pattintott le minket. Nem jártunk bölcsibe, oviba is egy évet mert inkább ő foglalkozott velünk. Pedig neki százszor nehezebb helyzete volt. Ha én annyira törődöm a gyerekeimmel, akkor az a normális, h alig várom, ha hazahozzam őket és nem úgy állok hozzá h unatkoznának, hanem hogy kitalálok nekik olyan dolgokat, amik lekötik őket. Persze más lenne a helyzet, ha dolgozott volna, de így... Sztem ez a nő csak önmagával van elfoglalva. Hogy neki jó legyen, h ne dolgozzon, de legyen pénz, h ne legyenek otthon a gyerekek, addig sem zavarják őt. Túl nagy volt neki a szabadság... De ha meg dolgoznia kellett volna, az lenne a baja. És most lehet lepontozni, de ez a véleményem.

2008. nov. 3. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:

Szia Második válaszoló!


Hasonlóképp látom a helyzetet. Csak amikor az ember "nekiindul" a családalapításnak akkor a jóban rosszban nem csak egy "üres" mondatként rögzült bennem. De amikor mostanság az ember fejéhez olyan alapvető dolgok meglétét teszik kérdésessé ami annak idején a kapcsolatunk alapját képezték akkor nem teljesen lát az ember tisztán, hogy mi lenne "jó" a gyerekeknek. Az édesanya családja /szülei elváltak/ és a nevelt fiam aki most az édesapjánál lakik szintén ledöbbent ezen ami zajlik nálunk.


De ha belegondolok akkor nem feltétlenül érzem azt hogy az édesanya ezzel a magatartásával és "életfelfogásával" túl sok jót tud mutatni a gyerekeknek. Persze szereti a gyerekeket és a gyerekek is szeretik őt. És velem is ugyan ez a helyzet.

Többször próbálkoztam hogy beszéljük meg a problémáit, -inkat, még a szüleivel is próbálkoztam beszélni, de szinte csak felteszik a kezüket, hogy "ő már nagy lány".

Szerintem ez nem túl pozitív hozzáállás a szülei felől, bár ezt valóban nekünk kell /kellene/ megoldani.


Ezzért próbálok "kiutat" keresni ebből a helyzetből és megtalálni a megfelelő megoldást....

2008. nov. 3. 12:08
 14/22 anonim ***** válasza:
79%

Azt nem ertem, hogy az anya hogy gondolja, mibol fogja eltartani a gyerekeket? Eddig csak foallasu anya volt, tehat 9 evig otthon volt. Hat 9 ev otthonlet utan munkat talalni, olyat amibol a 2 kiskorut el is tudja tartani????!!! Eleg bator es annal felelotlenebb no a feleseged, bar en kivanom talalja meg almai munkahelyet!

Vagy talan ugy gondolja hogy az uj apuka fogja eltartani az o ket csemetejet?!

Nem ertem, de par mondatbol, abbol amit te leirtal nem lehet eldonteni sok mindent, az hogy hogy eltetek, mi az igazsag, azt csak TE es O tudjatok.

Szerintem o a gyerekek elol is menekul, hiszen normalis esetben ha o otthon van, nem hagyja 4 es 5 oraig a gyerekeket az oviban, suliban.

Talan, ha edesanya 3 muszakban dolgozna, a ket gyerekkel foglalkozna es rendezne a haztartast, akkor elfaradna, es nem lenne mar ereje, ideje arra, hogy egy masik ferfi kezdjen a szamara fontossa valni.

A birosag szerintem megkerdezi majd azert azt is, hogy miert valnak el? Es az anya mit fog mondani? Azert mert bepaliztam? Azert valunk el, mert valaki kezd az eletemben fontossa valni, FONTOSABBA MINT A KET GYONYORU GYEREKEM ES AZ EDESAPJUK!

Szerintem anyuka probalja meg csak egyedul nevelni a gyerekeket, valoszinu vissza sirja o meg ezeket az eveket! Es most ki marad a hazban? A gyerekek az anyjukkal, es netalantan jon az uj szereto is? Vagy hogy mukodik ez Magyarorszagon? Azert eleg felhaborito. Mama elmegy felrekefel, es o visz mindent a vegen?

Nem tudok neked mit mondani, talan azt hogy sajnallak (pedig nem vagyok ffi parti, mert szerintem a csaladok 99% -at a ffi-ak teszik tonkre)de tudom ez enyhe vigasz

szamodra.

A gyerekeket nagyon szeresd, es ne felejtsd el, hogy ha nem is most (mert a birosag az anyanak iteli oket), de par ev mulva lehet hogy a gyerekek onkent fognak HOZZAD koltozni(az anya eletmodja miatt).

Lehetne-e hogy te vidd el az egyik gyereket, a masik pedig maradna az anyanal? Nem tudom, sajnos.

Angliaban elek, es itt is rengeteg a valas. De itt nem egyertelmuen kapja meg az anya gyereket, hallottam peldaul olyat, hogy 2 het apanal, 2 het anyanal van a gyerek. Mivel a birosag ugy itelte meg, hogy mindket szulo alkalmas a gyereknevelesre! Es persze a szulok meg tudtak egyezni.

Tobbet mar nem irok, majd esetleg kesobb!

2008. nov. 3. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
80%

Második valaszadó vagyok még mindig.


A szuleinek valóban semmi kozuk, mondjuk nem is lenne kellemes oket is belevonni. Ha válásra kerül a sor, akkor .. bizony, minden rosszat ossze kell gyujtenetek, hogy miert nem jó anya.


A jóban rosszban nagyon fontos kulcsszó, de szerintem eskuvo nelkul is ugyanilyen fontos. Nem tudom lehetseges lenne e "visszaszeretni" valakibe, főleg, hogy o talalt valakit, és igazabol nem tudom akar e.. vagy van e ertelme.


Nehéz ez a helyzet, tényleg, mert az emberben egy világ omlik ossze, szó szerint. Ilyennek nem szabadna megtortennie. Sajnálom, hogy csak jó szavakkal, meg többé kevésbé bíztató szavakkal tudok segíteni.

Nem tudom egyikotoket sem hibaztatni, nem vetted eszre a jeleket idoben, nem mondta el, sok kicsi dolog halmozodott.


Tervezgess, írj össze mindent, ami segíthet, hogy neked ítéljék a gyerekeket (itt jönnek majd a csúnya dolgok mindkét oldalról, ha válásra kerül a sor), gondold el, hogy mi minden fog megvaltozni az "új életedben", hogy mi az, amit eddig nem tehettél meg, és ezután majd megteheted. (A feleséged valoszinuleg ezt csinalja mar egy ideje).


Azért ne légy kicsinyes, ne állj bosszut, ne legyen az, hogyha nekem rossz, legyen neki is az. Mérlegelj.


A férfiak általában nem szeretik kibeszélni a dolgokat nagyon, de menj el meginni egy sort a legjobb barátoddal, es alaposan beszéljétek ki, hidd el, az is segíteni fog.


Ne add fel, és ne hagyd el magad, a valtozasnak nem feltetlen kell rossznak lennie.


Bár a kényelmes megszokott családi élet tud olyan lenni, mint a pizza, hogy akkor is jo, ha nem olyan jó, de ne rettenj meg a valtozasoktól.


és.. gondold át, hogy te hol ronthattad el, de ne hibaztasd magad, mert annak nincs ertelme. (de légy oszinte magadhoz, es ne mondd azt, hogy te egyaltalan nem vagy hibas)


nemtudom, en kivulallo vagyok, de nekem is futkorasznak a gondolataim, nem tudok tokeletesen osszefuggo lenni. nehéz.

2008. nov. 3. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Két magyar jogász nemrég készített egy felmérést, hogy a válásoknál hány százalékban ítélik a gyermeke(ke)t az édesanyának, és hány százalékban az édesapának. A válások 90 (!) %-ánál az apák nem is harcolnak azért, hogy náluk helyezzék el a gyereket, hanem beleegyeznek, hogy az édesanyánál történjen az elhelyezés. A maradék 10 %-nál pedig, amikor perre kerül a dolog, az arány 60%-40% az anya javára, ami még mindig nem egyenlő esély, de jelentős!

Ha úgy gondolod, hogy a gyerekeknek valóban nálad lenne jobban biztosítva a testi, lelki, szellemi fejlődése, akkor harcolj! Ha tényleg szeretnéd őket szépen felnevelni, és nem csak az édesanya elleni bosszú hajt, akkor ne törődj bele, ne gondold, hogy a bíróság úgyis neki ítéli, mert igenis van esélyed.

A két jogász által készített tanulmányról a cikk:

[link]

Olvasd el!

2008. nov. 5. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos mivel te magad mondtad, milyen sokat dolgozol, nem sok esélyt látok arra, hogy a gyerekeket te kaphasd meg :(

A bíróság amúgyis leginkább az anyánál szereti tudni a kicsiket. Tény, hogy ebben a helyzetben nem lenne tiszta és sajnos az ilyen korú gyerekeket nem szokták megkérdezni, kivel szeretnének maradni. Leginkább az anyagi helyzetet és a családi körülményeket nézik (mennyit vagy otthon, mennyit érsz rá törődni a csöppségekkel, stb.), majd ott helyezik el, ahol az említett két tényező jobb. Amennyiben a feleséged nem tudná megfelelően eltartani, nevelni a gyerekeket, nagy az esély, hogy te nevelheted őket. Remélem, tudtam segíteni.

2008. nov. 8. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
95%

Szia, sajnalom ami tortent veled. En lany vagyok de az ilyen embereket mint a te feleseged elitelem, pedig nem vagyok ferfi parti es azt mondom h egy jo kapcsolat megromlasahoz ket fel kell. Igen lehet h tul nagy szabadsagot kapott. azert az megkerdojelezheto h miert is mennek a gyerekek ovodaba egesz nap amikor o otthon van es haztartasbeli??? azert milyen anya az ilyen... azert vagja be oket oviba mert addig sincs gondja, o eli kis eletet vigan meg ki tudja kivel hol es mikor... egy normalis haztartasbeli anyuka otthon van a gyerekeivel es orul h veluk lehet. neha ha tul jo a helyzete az illetonek nem ismeri fel mindaddig ameddig azok a jo korulmenyek megszunnek korulotte. Sajnos a sogornom is ilyen kihasznalos es az ujja korre tekeri a tesomat az a barom meg midnent megtesz erte. amig az ember szerelmes sajnos az ilyen tipusu hasznalokat nem szuri ki mert nem lat a rozsaszin kodtol. mint ahogy a tesom sem veszi eszre. en az ilyeneket leszurom. es az ilyen nagyon simlisen tud am az ujja kore csavarni, letenni semmit nem tud a puszta feneken kivul de igenyei vannak. en ha pasi lennek egy ilyen novel nem kezdenek. mai napig nem ertem h a jo kepu tesom is hogy tudott egy ilyen rusnya libaval osszeallni, mert szepnek sem szep, okosnak sem okos, tehetsegesnek sem mondhato es meg az agyban sem nyujtja amit egy nonek nyujtania kene... azt hiszem ilyen szituban szegeny pasi jatr porul es nem tud sajna nyertesen kikerulni, mert ezek a nok annal fifikansabbak is. pl az en sogornom tesomon keresztul az en vagyonomra is playazik csak peche van mert tesom nincs emgjelolve oroksonekt mielott meg a kicsike az enyemre is tenne a kezet... amig elek ez nem fog neki bejonni!!!

ami a te felesegedet illeti lehet h meg sirva fogja visszasirni azt amit most elront. ezt majd az ido eldonti. Nem biztos h annak az uj valakinek kell masnak a gyerekei. amig minden rozsaszin kod addig ebbe nem gondol bele. nekem is volt olyan ismerosom aki felrugta a hazassagat egy uj joveveny miatt akinek a csaj addig volt jo mig el tudtak menni ide oda edes kettseben de mior a gyerekkel odakoltozott a pasi dobta... akkor boldogan ment volna vissza az ex ferjhez aki elkuldte melegebb videkre es meg a kiscsaj lepodott meg.

na midnegy kotel idegeket es sok sok szerencset kivanok neked!!!

2008. nov. 10. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim válasza:
91%
Gondolom ismered a népi bölcseletet, miszerint "a kutya is jó dolgában vesz meg". Szerintem a te feleségeddel is ez történt. Az én férjem is rengeteget dolgozik, sokat vagyok egyedül a kisbabánkkal, és valóban egyedül, mert a férjem szülei régen meghaltak, az enyémek meg hétszáz kilóméterre laknak innen. De igyekszem nem nyűgölődni rajta, mert értünk dolgozik látástól vakulásig, nem jókedvéből. Én nem merek jóslatokba bocsájtkozni azzal kapcsolatban, hogy hogyan ítél a bíróság, de neked drukkolok! Harcolj értük, hiszen lagalább annyira a tiedek is, mint amennyire az ővéi. Ráadásul veled ellentétben, őt ezek szerint nem nagyon érdekli, hogy a gyermekeknek jó-e amit tesz, önző módon csakis saját magára gondol. Ha menni akar, hát menjen egyedül - hamar rájön, hogy nem sokan vannak azok a férfiak, akik ezt eltűrik neki! Azt gondolom, jót is tenne neki néhány pofon az élettől!
2008. nov. 10. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:

Üdv Mindenkinek!


Köszönöm Mindenkinek a gondolatát és a bíztatást!


Első körben a bíróság elutasította a feleségem igényét, hogy elköltözzön a gyerekekkel, és új iskolába irathassa őket. Ennek a gyerekek is örültek és én is, mert legalább nem lehet őket ide-oda rángatni. Ez egy kis megnyugvást hozott nekünk.

Itt tartunk jelenleg.


Mégegyszer köszönöm a bíztatásokat, sokat segítettek a gondolatok rendezésében és átláthatóságában.


Üdv. Mindenkinek

2008. nov. 27. 12:41
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!