Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Tényleg ennyire rossz a helyzet?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tényleg ennyire rossz a helyzet?

Figyelt kérdés

Nemrég volt 25 éves osztálytalálkozónk és sok olyan baráttal sikerült újra találkoznom akiket nagyon régóta nem láttam. 29 fős osztályunk volt, aki életben van mindenki eljött ami nagy szó szerintem. Nagyon sokat beszélgettünk és a társaságból 12 nem házasodtak meg, 1 kivételtől eltekintve persze mind férfi. De ami nagyon elgondolkodtató, hogy 17 voltak már házasok, de abból 13 már elváltak. Ez brutálisan vacak arány, teljesen ledöbbentem.

A férfiak jó része úgy állt a kérdéshez, hogy soha többé nem akarnak házasodni, kipróbálták és köszönik szépen de elég volt. A nők sem voltak túl pozitívak, ők arról beszéltek milyen nehéz a gyerekekkel jó munkahelyet találni.

Nektek mi a véleményetek a sok válásról, csonka családokról?



2018. dec. 6. 22:37
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
100%

#11

És elmondod, milyen jellegű és mennyiségű veszekedésnél kezdődik az "egészségtelenül sok"? Meg hogy úgy egyáltalán hol kell meghúzni a határokat beszélgetés, nézeteltérés és veszekedés között? Kit kell lecsukni: aki előbb felemelte a hangját, vagy akinek a száját elhagyta az első trágár szó? Netán azt a nőt, aki - a szerződésbe foglaltak ellenére - úgy érzi, nem szeretné leszopni heti háromszor az élet(vagy inkább lakó)társát, megfosztva őt az "alap szexuális szükségleteinek" a kielégülésétől? És ha közös a kasszátok, rendben lesz a részedről, ha a te vagyonod is a kárát látja annak, hogy a partnered megszegte a szerződés valamely pontját?

De ami a legfontosabb: mit gondolsz, mennyi esélyed van kifogni valakit, aki majd önként és dalolva mond le a saját személyes szabadságáról egy olyan világban, ahol minden lehetősége megvan az önrendelkezésre?

2018. dec. 7. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
Inkább vagyok egyedül mint kötelességből szopjak vkit.. Na ezért vannak inkább sokan egyedül.
2018. dec. 7. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
Mert egyébként a gyerek lelki fejlődésére biztosan jó hatással van, ha azt látja, hogy a szülei úgy tekintenek a párkapcsolatukra, mint egy cégre... Semmi szerelemt, semmi meghittség. Előírás szerűen kielégítik egymást, kötelesség szerűen csak a családra költik minden forintjukat, senki nem boldog, senki nem szereti a másikat. Hát ez az egészséges lelkű ember receptjének teljes ellentéte. Nem tudom miért nem értik meg sokan, hogy amire a gyereknek szüksége van az nem a tökéletes robotszülők.
2018. dec. 7. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:

"Nem volt választásuk!!! Édesanyám sokáig dolgozott idősek otthonában, elképesztő sztorikat meséltek neki néhányan. Dehogy szerették egymást, dehogy volt jó a kapcsolat. Csak akkor erről nem lehetett beszélni, nem lehetett elválni sem. Tűrni kellet... És pont ez az, amiért ennyi lelkisérült gyerek van. Mert ennek a korosztálynak a gyerkei nem láttak egy épkézláb kapcsolatot sem, így ők sem tudtak normálisat kialakítani."


Ezt nem értettem soha a múltidealizáló elgondolásokban. Hogyan lenne lehetséges, hogy az idilli, jól működő, már-már tökéletes (persze szerintük) párkapcsolati mintákból egy-két generáció alatt eljutottunk egy átlag sokkal pocsékabb valósághoz? Nehezen hihető, hogy ami elvileg annyira jó volt, az ennyire nem képes tartani magát pár évtized társadalmi változásai alatt.

2018. dec. 7. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
75%

Csatlakozom az 1. valaszadóhoz.

És akkor mi van, ha elváltak? Semmi. Mi is váltunk. 12 évig jó volt, van két szuper kölykünk, és nem hiszem, hogy ha tehetném, akkor visszacsinálnám.

Mikor nem ment, akkor elváltunk. Kemény volt, fájt, de túléltük, és ment az èlet tovább. Jobb, mint x évet ráhúzni úgy, hogy a végén egy kanál vízben meg tudnánk egymást fojtani. Nem harcolunk, nem uszítjuk a gyerekeket, emberi hangnemben meg tudjuk beszélni a dolgokat.

Mindkettőnknek van új kapcsolata, én azóta újból házas vagyok. A férjemnek ez fontos volt, nekem meg nem esett nehezemre. Boldogok vagyunk, de legalàbbis elégedettek, és dolgozunk rajta, hogy jó legyen együtt maradni.

Most akasszam fel magam, vagy savanyodjak be válás után? Le kellett volna húzni még 50 évet, ha nem működik?

A válàs is olyan, mint a szakítás, csak több a papírmunka. Hány embert ismersz, aki az első szerelmével van? Mégse sajnálsz mindenkit, aki 5 éves kapcsolat után külön megy.

2018. dec. 7. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!