Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ha véget ér egy házasság, ti...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha véget ér egy házasság, ti hogyan küzdetek meg ezekkel a gondolatokkal?

Figyelt kérdés

30 évesen, gyerek nélkül vagyok. El akarok válni a férjemtől, de vannak bennem kettős érzések. Nem azzal kapcsolatban, hogy jó döntést hozok -e vagy sem, mert boldogtalan vagyok vele, így nem akarok neki gyereket szülni...


5 éve vagyunk együtt, ebből 1,5 év házasság. Előtte évekig szingli voltam, amivel nem volt gondom, elvoltam, és persze vártam, hogy eljöjjön a nagy Ő...

Voltak kalandjaim, csalódásaim, azt hiszem sok mindent megéltem, megtapasztaltam.

Szóval most sem az egyedülléttől félek, inkább csak attól, hogy "öreg" vagyok...:( ha évekig nem jön senki, akkor le kell mondanom a gyerekvállalásról pl...ennek a gondolata pedig hiába is tagadom, megvisel...továbbá már nem járok bulizni, nem igazán lesz lehetőségem hol ismerkedni, egyedül is szeretnék lenni egy darabig, míg lelkileg azt nem érzem, hogy okés a dolog...

Szóval én vergődöm majd egy jó darabig, az idő meg csak telni fog...


Aki hasonló helyzetben volt, hogyan vészelte túl a "kezdést" illetve ezeket a dilemmákat?


N



2018. dec. 11. 01:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
81%
Gyerek nélkül nem kell ezen sokat gondolkozni, ugyanolyan dolog mint egy kapcsolatot lezárni. Ha nem haragban váltok el akkor bementek együtt aláírni a papírokat és elköszöntök egymástól. Ha nincs gyerek akkor nem szerencsés tovább tartani a kapcsolatot, lezárjátok azt a fejezetet az életetekben. A legtöbb probléma az anyagi osztozkodás miatt alakul ki, muszáj némi kompromisszumot kötni ahhoz, hogy sértődések nélkül le lehessen bonyolítani.Nálunk is a párom kezdeményezte a válást, szerinte volt alapja, szerintem kevés, de elfogadtam. úgy 2 hónap különélés után felhívott, hogy megbánta a dolgot és nagyon magányos mire annyit feleltem, hogy vegyen egy háziállatot és megoldódik a problémája. Ha hozol egy döntést akkor annak vállald fel a következményeit még ha azok számodra nem kedvezően alakulnak.
2018. dec. 11. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
64%

Nézd, az már eleve rossz hozzáállás ha úgy gondolod csak "bulikban" lehet párt találni. Nekem a személyes tapasztalatim azt mutatták, hogy az ilyen szórakozóhelyeken pont nem a hosszú párkapcsolatra alkalmas jelölteket lehet találni.

33F

2018. dec. 11. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

A bulit nem úgy értettem, hogy partikba járok, de kevés a szabadidőm, sokat dolgozom, már nem úgy van, mint "régen", hogy mindenfelé eljárkálok...


A netes ismerkedéstől pedig borsódzik a hátam...nem nekem való, mondjuk így. :)

2018. dec. 11. 02:20
 4/11 anonim ***** válasza:

Ha gyerek kell, vannak erre más módszerek is, nem kell feltétlen pasi hozzá. Eleve rossz ez a hozzáállás, hogy sürget az idő mert kell a gyerek és akkor pasit kell fogni. Aki szeretne gyereket az is jobb esetben megismer valakit, egymásba szeretnek, kialakul egy kapcsolat, egyre jobban és jobban megismerik egymást, közös jövő tervezgetése, akiknél van rá igény eljegyzés, házasság. X idővel a kapcsolat kezdete után felmerül az, hogy gyereket szeretnének-e egymástól, egymással, közösen.

Ne azért kelljen már pasi, hogy gyerek legyen. Általában az ilyen hozzáállású nők mellől dobbantanak igen hamar a pasik az utód megszületése után, aztán nevelhetik fel egyedül...mert mindenük a gyerek és a párjukkal már nem foglalkoznak, mert soha nem volt nekik igazán fontos, csak kvázi spermabank. Nem egy ilyen nőt ismerek. Akik persze sírnak, hogy milyen nehéz egyedülálló anyaként, az exüket szidják mint a bokrot, de eszükbe sem jut, hogy a saját hibáikat észrevegyék, hogy miért is maradtak egyedül...

Nyilván én téged nem ismerlek, ez a te életed, a te döntésed, és te tudod csak igazán milyen érzések kavarognak benned, és valójában mik a szándékaid, de ahogy feltetted a kérdést, és amiket leírtál, nekem ezek a női ismerőseim ugrottak be, és ez a hozzáállás.

Hidd el nem akarok rosszat. De egyszerűen szerintem az a normális, ha előbb kialakul egy valamire való kapcsolatod ami mondjuk azért tartósabb mint 5 év, és aztán kezdesz gyereken agyalni. Ne azért vadássz pasira, hogy minél hamarabb szülhess mert ketyeg a biológiai óra. Annak a gyereknek nem ártana, ha nem csonka családban nőne majd fel, mert apu lelépett mert az asszony akinek csak a gyerek kellett igazán, semmibe vette miután megtette a "dolgát", és csinált neki egy babucit. Csak jó tanács. A te életed, a te döntésed. És persze később majd a gyerekedé-akinek a legjobbat szeretnéd gondolom.

2018. dec. 11. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

3-as!


Ha minden áron gyereket szeretnék, akkor az lenne az "egyszerűbb", ha a férjemnek szülnék...hisz ő szeretne. De én őt már nem szeretem, és azt érzem, hogy neki, nem szeretnék szülni! Itt arról a félelemről van szó, hogy mi van, ha nem találom meg Azt a férfit, akinél azt érzem, hogy na neki igen! Akarok! Az idő pedig csak telik...


Nekem pont az a lényeg, hogy nem mindegy kinek...érted? Emiatt viszont félek attól, hogy lemaradok az anyaságról...

2018. dec. 11. 05:23
 6/11 anonim ***** válasza:
89%

én is gyerek nélkül váltam, 33 évesen (az ex megcsalt, kénytelen voltam).


igazából olyan volt, mint egy hosszú járás, hivatalos lezárással.


2 év múlva újra házas voltam, és akkor született meg a kisfiam:)

2018. dec. 11. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Rossz kapcsolatban szenvedni rosszabb, mint egyedül lenni. És ha egyedül maradsz, akkor mi van? Jobb, mint gyereket szülni valakinek aki mellett boldogtalan vagy. A helyzet az, hogy nem tudod, mit hoz az élet. Ha így maradsz, akkor a biztos boldogtalanságot és társas magányt. Ha változtatsz, akkor.....nem tudhatod. De rosszabb nem lesz, csak jobb. Válj el nyugodtan, dolgozz magadon, ne görcsölj rá a társkeresésre, először magaddal gyere rendbe.


Ami a gyerek témát illeti: nagyon fontos hogy ne szülj olyan kapcsolatba ami eleve halálra van ítélve. Én gyerekkel váltam el 37 évesen, nem jó az, hidd el. (Mondjuk így is jó döntés volt, de azért egy gyerekkel nem jó ezt megtenni. Csak nekünk a lányom születése után kezdett igazán mélyrepülésbe a kapcsolat)

2018. dec. 11. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ne parázz így rá! Sokan szülnek később.

Még 35 évesen sem futsz ki az időből ha csak akkor alakul úgy az életed!

2018. dec. 11. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Kb itt tartok én is.30 vagyok és válok a férjemtől.Nekem is megfordultak a fejemben ezek a gondolatok.Egyedül szerettem volna még lenni miután szétmentem a férjemtől,de sokkal hamarább lett új párom,mint ahogy azt gondoltam volna.A gyerek téma meg: úgy vagyok vele,hogy lehet gyereket örökbe is fogadni.Engem nagyon nem zavar,hogy nem az én vérem lesz.
2018. dec. 11. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ha harminc évesen, pár év házasság és gyerek nélkül úgy érzed, már nem szereted, és biztosan nem vele akarsz élni válj el! Maradj egyedül egy ideig, és gondold át, te mit rontottál el, mi az, amiket a következő kapcsolatodban nem szeretnél elkövetni. Fiatal vagy még, szülhetsz, nem kell elsietni semmit. De családot csak erős, szeretetteljes házasságra lehet építeni, mert különben kártyavárként dől össze pár éven belül...
2018. dec. 11. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!