Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Válás esetén kié lesz a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Válás esetén kié lesz a lakás? Mi lesz a hitellel?

Figyelt kérdés
Adott egy családi ház. 90%-ban az én nevemen van. Az önerőt bizonyíthatóan ajándékba kaptam. Hitelt vettünk fel, ami a férjem nevén van, de közös bankszámláról vonják, és én vagyok az adóstárs. Ilyen esetben, ki kell fizetnem a 10%-ot neki, ha az önerő végeredményben külön vagyon volt? Át lehet íratni a hitelt a nevemre? Vagy hogyan zajlik ez?
2019. febr. 8. 10:04
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Vannak ingyenes jogi oldalak,ahol az ilyen kérdéseket felteheted.
2019. febr. 8. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
69%

A 90 %-ban a te neveden van azt jelenti, hogy 90 % volt az önerő, amit te adtál bele? Mert akkor a tíz százalék felét ki kell fizetned neki.


Ha az önerő jóval kisebb volt, mondjuk 50 %, de 90 %-ban a te nevedre lett iratva a ház, akkor is csak a tíz százalék felét kell kipengetned. Ilyen esetben a férjed volt a balfék, hogy belement ebbe a konstrukcióba.

2019. febr. 8. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Az illeték miatt ment bele ebbe a konstrukcióba. Viszont, ő a balfék, mert nagy a gyanúm, hogy másfél éve szeretője van mellettem. És folyamatosan a szemembe hazudik.
2019. febr. 8. 10:17
 4/22 anonim ***** válasza:

Szóval jól értettem.


Úgy lett volna fair ha az önerő értékéig kerül a te nevedre a lakás, a hitel összegét meg felezitek. Hát most majd megtanulja, hogy házasság ide vagy oda, pénzügyekben ne legyünk balf.szok.

2019. febr. 8. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
35%

Már bocsánat, de óriási tévedésben vagy. Ha az ingatlant már házastársként vettétek, akkor teljesen mindegy kinek a nevén van. A házasság egy vagyonközösség, amit ezalatt szereztek az minden közös, a vagyon is és az adósság is. Amit papírral bizonyíthatóan örököltél vagy ajándékba kaptál az a saját tulajdonod, minden más közös. A hitel is közös, teljesen mindegy kinek a nevén van. Nemrég volt pont egy ilyen vita, az egyik ismerős vett egy autót hitelre míg házastársak voltak és a saját nevén volt, de váláskor a feleség közölte hogy felét fizesse ki mert az ő tulajdonát képezi és fizetnie kellett. Teljesen mindegy a házastárs melyik bankszámlájáról utalsz, mert minden forint közös. A másik ismerősöm már sokkal rutinosabb volt, mert a kocsi törlesztőjét az apja számlájáról fizette és így a feleségnek nincs semmi köze hozzá, mert ajándéknak számít.

A hitelt csak akkor írathatod át a saját nevedre, ha magas fizetésed van, vagy szerzel egy másik kezes társat akit a bank is elfogad.

Ügyvéddel beszélned kéne, mert itt nem babra megy a játék.

2019. febr. 8. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Persze. 14 év házasság után vettünk közösen házat. Van egy 11 éves gyerekünk. Másfél éve szeretője van. Persze tagad, mert tudja, hogy szarul jönne ki. Ráadásul, ha az a szeretője, akire gyanakszom, az nem fog elválni a pénzes férjétől. De ha sikerül lebuktatnom, akkor én biztos nem maradok vele, mert nem tudok bízni benne. Így is már egy éve örlődöm lassan. Hol úgy érzem minden ok, és akkor csinál valamit,ami gyanús. De még egyenlőre csak érdeklődöm, hogy mit tudok csinálni.
2019. febr. 8. 10:55
 7/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm utolsó. Ez sajnos elég gáz, ha így van, mert fizetni nem tudok sajnos. Ő meg tuti nem lesz hajlandó elválni. Nehéz ügy.
2019. febr. 8. 10:57
 8/22 anonim ***** válasza:

Átérzem a helyzetedet és pont ezért javasoltam, hogy mindenképpen beszélj válóperes ügyvéddel, még ha pénzbe is kerül, mert akkor pontosan elmond mindent.

Tudok olyan esetről, amikor a közös hitelt a férj fizette ki teljes egészében a lakásra, a nőnek ha 10 évből 2 évig volt jövedelme, alkalmi munkákból éldegélt és a férj tartotta el, az sem izgatta a bíróságot. az sem számít ki adja be a válókeresetet, sajnos a jog ilyen szinten nem tesz különbséget.

2019. febr. 8. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
A 10% hitel közös. Mivel közös, 5%-ot kell fizetned.
2019. febr. 8. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

"Ha az ingatlant már házastársként vettétek, akkor teljesen mindegy kinek a nevén van. A házasság egy vagyonközösség, amit ezalatt szereztek az minden közös, a "


Nem igaz!

Ha maganvagyonbol vette, és az ajándékozás az, akkor soha nem lesz közös vagyon.

2019. febr. 8. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!