Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Válás esetén kié lesz a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Válás esetén kié lesz a lakás? Mi lesz a hitellel?

Figyelt kérdés
Adott egy családi ház. 90%-ban az én nevemen van. Az önerőt bizonyíthatóan ajándékba kaptam. Hitelt vettünk fel, ami a férjem nevén van, de közös bankszámláról vonják, és én vagyok az adóstárs. Ilyen esetben, ki kell fizetnem a 10%-ot neki, ha az önerő végeredményben külön vagyon volt? Át lehet íratni a hitelt a nevemre? Vagy hogyan zajlik ez?
2019. febr. 8. 10:04
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

Szerintem is az 5%-ot kell kifizetned!

Most komolyan másféléve vársz,mert nem tudod lebuktatni?

2019. febr. 8. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
Az ingatlannak vannak fenntartási költségei, számít a kereset, ilyenkor számít minden. Nem ennyire egyszerű ez, ha nem tudtok megegyezni, évekig elhúzódó per lehet belőle.
2019. febr. 8. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
A fenntartási költségek közösek, keresett nem számít a házastársi kozosvagyon miatt.
2019. febr. 8. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 Rockarc ***** válasza:

Mindenkeppen keress egy valoperes ugyvedet. Lehet, hogy egy konzultacio belekerul akar 20-30000 forintba is, de o naprakesz es pontos informaciokat tud adni, par kerdes utan, es elmondhatja, hogy mire szamithatsz, ha belevagsz. Ennyit meg kell, hogy erjen, amikor eleted egyik legnehezebb donteset kell meghoznod.


42F

2019. febr. 8. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

A hitel a vételár 60%-a volt, másfél évvel ezelőtt. Az önerő 40% ami az én különvagyonom.

A tulajdonrész 90-10% arányban van megosztva, az én tulajdonomban van a 90%.


11-es. Igen, tudom, hogy hülye vagyok, de én hittem abban, hogy szeret, és meg tudjuk menteni. De most már kezd elmúlni a szeretet, amikor semmit nem lehet vele megbeszélni. Az, hogy én mit szeretnék változtatni a házasságban, az nem számít, csak amit ő akar stb. stb.

2019. febr. 8. 12:11
 16/22 anonim ***** válasza:
Akkor 70% tied és 30% a férjedé. Ha a hitel törlesztésen kívül történt más egyéb nagyobb volumenű felújítás, hozzáépítés, esetleg bontás, az mind befolyásolhatja a tulajdoni arányt.
2019. febr. 8. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Én is azt gondolom itt hitellel együtt a 70-30 a jogos arány. Viszont nem véletlen, hogy ilyen esetben általában az ingatlan eladása és a vagyon szétosztása a legegyszerűbb út, hiszen nem csak a házról van szó, hanem a benne lévő bútorokról, a belefektetett munkáról is. Az ezirányú elszámolás és a hitelkiváltás, átiratás elég macerás ahhoz, hogy sokan megtorpanjanak tőle.

Ha komolyan gondolod tényleg érdemes lenne akár valamilyen online jogi fórumon ügyvéddel egyeztetni.

2019. febr. 8. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
Utolsó. Ha belemenne a válásba, az ingóságokkal nem lenne gond. De van egy gyerek, akinek elég megrázkódtatás lenne(lesz) a válás is, és nem szeretném elszakítani a megszokott környezetéből. És ezt szerintem a férjem sem szeretné, meg nem is nagyon tudnék hova menni, ha kifizetjük a hitelt, akkor abból nem nagyon ugrálhatok, nem tudok venni mást.
2019. febr. 8. 14:03
 19/22 anonim ***** válasza:
A kereset azért számíthat, ki mennyit tudott az ingatlan állagmegóvására fordítani, de mindenhogy baromi hosszú jogi procedúra, költséges is.
2019. febr. 8. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

#19, èrtsd már meg, hogy házasságban nem számít a kereset mèrtèke. A házasság alatt szerzett vagyon (kivètel különvagyon) 50-50 akkor is, ha az egyik fèlnek mondjuk sose volt bevètele, akkor is. Az egyetlen kivètel, ha van házassági szerződès, ami máskèpp rendelkezik. Amiről te beszèlsz, az èlettársi kapcsolatoknál működik.

Kèrdező, az a helyzet, hogy a fèrjed tènyleg megilleti a 30%. Mindegy mi van a tulajdoni papíron, 60%-ban közös hitelből fedeztètek a vètelt. Mondjuk ha azt nèzzük annak a nagy rèsze mèg hitel, hisz csak 1,5 ève vásároltátok. Úgyhogy jelen pillanatban csak az eddigi törlesztèsek felèvel tartozol neki, amennyiben ki akarnád vásárolni. Na meg persze utána te fizeted tovább a hitelt. Nem tudom erre hogy van mód. Ingatlan jogászt keress fel mindenkèpp.

2019. febr. 8. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!