Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Váljak vagy maradjak egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Váljak vagy maradjak egy kihűlt házasságban?

Figyelt kérdés
A problémámra azt hiszem sok embertől azt a tanácsot kapnám, hogy kéne nekem egy jó nagy pofon. Néha én is azt érzem, mégsem nyugtat meg. 13 éve élek házasságban a férjemmel, két gyermekünk van (11 és 9 évesek). Kapcsolatunk nem indult nagy szerelemként, de nagy általánosságban nyugalomban, harmóniában éltük életünket. Más a temperamentumunk, sok dologról másként vélekedünk, ő agresszívabb, türelmetlenebb, extrovertáltabb, de áthidalhatónak tűnt a különbözőség. 2 éve azonban csak csúszom lefele egy lejtőn. Fokozatosan hidegültem el a férjemtől. Mára már ott tartok, hogy nem szeretnék hozzáérni, nem tudom megcsókolni, inkább feszélyez és idegesít a jelenléte. Természetesen beszéltem vele a változó érzéseimről, amire rosszul reagált. Kiabált velem, majd könyörgött, hogy ne hagyjam el, és azóta "tapad". Néha nem is azt érzem, hogy szeret, inkább mintha kapaszkodna csak. Az összes praktikát bevetettem, hátha "fellángol" újra valami: kettesben randi, utazás, vacsora stb. Semmi. Testben ott voltam, lélekben másutt. Most azon a ponton tartok, hogy semmi nem segít visszazökkenni a házasságomba. No és persze a klasszikus: korábban fel sem tűnt, hogy más férfiak is léteznek rajta kívül. Újabban sajnos észreveszem őket. Mit tegyek? Váljak el? Nem alkoholista a férjem, nem csal meg, szeret. Miért nem jó nekem ez így, ahogy van? 38 évesen kezdjek új életet, mert "megbolondultam"? Közben pedig fojtogat az érzés: vele kell maradnom? Egy langyos kapcsolatban?
2019. febr. 19. 19:06
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
82%

Sajnos ez esélyes 37-38 éves korunk körül....én mar tudom, hogy ket kulonbozo szemelyiseg nemigen birja sokaig egyutt.

En anno megprobaltam ujra az exemmel de ő nonstop más nőkre vágyott igy csak szakitottam...hamarabb kellett volna.

Azert tennek meg egy probat, esetleg parterapi?

2019. febr. 19. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
21%
Kb.én is ugyanezeket írhattam volna,nyugodtan vedd észre a többi férfit is!
2019. febr. 19. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
75%

Okos tipp nagyon kedves előző! Odaadó hűséges férj és te azt tanácsolod, hogy csalja meg.


Van is valaki, aki tetszik? MErt az tud még hasonló érzéseket kiváltani...

2019. febr. 19. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Kedves Utolsó! Valóban, nem szeretném megcsalni a férjemet, de sajnos ráéreztél, pár hónapja tetszik valaki. Ez azonban mindegy a jövőm szempontjából, hiszen pl. ő is nős, családapa...De ha ő nem lenne, a házasságomban akkor sem hiszem, hogy újra jól érezném magam.
2019. febr. 19. 19:47
 5/24 Rockarc ***** válasza:
68%

Kerdezo, ez az emberek tobbsegenel elojon ebben a korban. Olvass utana eletkozepi valsag, hatha ralelsz valami hasznosra, amivel megmentheted a hazassagod.


Sajat pelda, nalunk is elojott, huztuk halasztottuk, de valas lett a vege.


42F

2019. febr. 19. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
Kb.én is ugyanezeket írhattam volna,nyugodtan vedd észre a többi férfit is!
2019. febr. 19. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:

Milyen a férjed? Ápolt? Alkata?


Mi a bajod tulajdonképp?

2019. febr. 19. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem egyáltalán nem a férjeddel van a bajod hanem ez valami életközépi válság lehet, az egész élethelyzeteddel bajod van.


Én is voltam így. Elegem volt. Mindenből és mindenkiből, el akartam menni, untam, hiába volt jó munkám, életem, szeretteim, barátaim, pasik. Aztán egyik napról a másikra jegyet vettem, elutaztam és most távol élek az igazi otthonomtól...


Próbáld egy kicsit körvonalazni hogy mi az amit nem érzel az igazinak a férjedben. Kell hogy legyen valami ami ezt az egészet elindította. És ugye azt leírtad h ő próbál javítani, szerintem itt te vagy a ludas hogy hagyod az egészet és nem próbálkozol.


Igenis harcolj!

2019. febr. 19. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
Milyen a férjem? Vannak napok, amikor jobban törődik magával, máskor kevésbé. Karakteres, markáns férfi, kicsit pocakos lett az évek múlásával...de ezek nem zavarnának. Nem a külsőségek zavarnak. Nem mosolygok mellette, nem kívánom, ha csak egy moziba megyünk el este a gyerekek mellől, akkor sem érzem jól magam. Nem szívesen beszélgetek már vele. A problémáimat sem vele szeretném megosztani. Lakótársként élek mellette. Nem egyik napról a másikra alakult ez ki, évek alatt hidegültem el azt hiszem. Biztosan van oka. A gyerekek körüli teendőket pl nagyrészt egyedül láttam el. Itthon ő kizárólag a gépe előtt ült, mintegy megközelíthetetlenül. Sokszor szól hozzám ingerülten, már már agresszíven. Én meg bizony csak tűrtem. Megbeszéltük, persze, bocsánatot is kért stb., de nem megy. Olyan érzésem van, hogy valami végérvényesen megváltozott.
2019. febr. 19. 20:40
 10/24 A kérdező kommentje:
Harcolok....harcolok. Mást sem teszek, mint lassan 2 éve harcolok. Kedveskedtem, programokat szerveztem, kedvébe próbáltam járni, de semmi. Nemrég azt beszéltük meg, ad nekem időt. tartunk egy kis távolságot, hátha bennem felébred valami. Ebből az lett, hogy két órát nem bírt ki, hívogatott a munkahelyemen, s ha nem vettem fel a telefont, vagy felvettem, de nem reagáltam úgy, ahogy azt elvárta volna (pl. nem mondtam, hogy szeretem, hiányzik stb), akkor begőzölt és egyre jobban kapaszkodott. Így azért nekem se könnyű egyenesbe kerülni az érzéseimmel, mert levegőt sem hagy nekem. De aláírom, biztosan én is hibás vagyok valamiben. Hiszem, hogy sosem egy emberen múlik...
2019. febr. 19. 20:46
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!