Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Váljak vagy maradjak egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Váljak vagy maradjak egy kihűlt házasságban?

Figyelt kérdés
A problémámra azt hiszem sok embertől azt a tanácsot kapnám, hogy kéne nekem egy jó nagy pofon. Néha én is azt érzem, mégsem nyugtat meg. 13 éve élek házasságban a férjemmel, két gyermekünk van (11 és 9 évesek). Kapcsolatunk nem indult nagy szerelemként, de nagy általánosságban nyugalomban, harmóniában éltük életünket. Más a temperamentumunk, sok dologról másként vélekedünk, ő agresszívabb, türelmetlenebb, extrovertáltabb, de áthidalhatónak tűnt a különbözőség. 2 éve azonban csak csúszom lefele egy lejtőn. Fokozatosan hidegültem el a férjemtől. Mára már ott tartok, hogy nem szeretnék hozzáérni, nem tudom megcsókolni, inkább feszélyez és idegesít a jelenléte. Természetesen beszéltem vele a változó érzéseimről, amire rosszul reagált. Kiabált velem, majd könyörgött, hogy ne hagyjam el, és azóta "tapad". Néha nem is azt érzem, hogy szeret, inkább mintha kapaszkodna csak. Az összes praktikát bevetettem, hátha "fellángol" újra valami: kettesben randi, utazás, vacsora stb. Semmi. Testben ott voltam, lélekben másutt. Most azon a ponton tartok, hogy semmi nem segít visszazökkenni a házasságomba. No és persze a klasszikus: korábban fel sem tűnt, hogy más férfiak is léteznek rajta kívül. Újabban sajnos észreveszem őket. Mit tegyek? Váljak el? Nem alkoholista a férjem, nem csal meg, szeret. Miért nem jó nekem ez így, ahogy van? 38 évesen kezdjek új életet, mert "megbolondultam"? Közben pedig fojtogat az érzés: vele kell maradnom? Egy langyos kapcsolatban?
2019. febr. 19. 19:06
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
Pontosan ebben a helyzetben vagyok én is, a megoldást sajnos nem tudom. Az én férjem ráadásul nem agresszív, nagyon jó apa, de a férfit nagyon régóta nem látom benne, évek óta nem kívánom, ma már ott tartok, hogy egy szájra puszit sem esik jól adni, a csókolózás gondolata egyenesen taszít. Én is sajnos észrevettem mást, de ez csak gondolati szinten van.
2019. febr. 19. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:

Hát ennek már vége szerintem válás lesz vagy kibírod még pár évet ha a gyerekek felnőnek akkor mész.

Ezt csak te tudod eldönteni.

2019. febr. 19. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
Igen, ezek után azért már kicsit másabb a helyzet. Megközelíthetetlen? Agresszívan szól vissza? A munka az nekem is munka például, de akkor meg kellene beszélni előtte. Azért időt adj neki. Mondd el neki, hogy mik zavarnak. Mindent! Hagyd hogy kicsit dolgozzon rajta, magán és majd meglátod hogy változnak-e az érzések.
2019. febr. 19. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
31%

Nalunk hasonlo a helyzet, keptelen vagyok lefekudni vele de o a legjobb baratom es mindennel jobban szeretem, de jelenleg utkeresesben vagyok, probalom megtalalni h mit csinaljak az eletemmel. Nalam az elhagyas nem megoldas mert tudom, h o szamomra alapvetoen tokeletes-de szexualisan abszolut eltavolodtam tole. Masfelol a szex nem minden, pl szeretek hozzabujni, nem tudom nelkule elkepzelni az eletem.


Van szeretom is es ez ad egyfajta balanszot, szoval semmi baj ha megnezel mas pasikat-nalam ez mukodik. Nem hozta rendbe a hazassagomat de ravilagitott a ferjem elonyeire, szexualisan es valahol erzemileg is kielegit es a szeretom mellett “le vagyok nyugodva”. Moralis kerdest nem csinalok belole, ennel sokkal fontosabb dolgokra fokuszalok jelenleg.

2019. febr. 19. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
19%
Szerintem sokan élnek így, többek között én is, így elkezdtem társkeresőzni,bár ott is elég siralmas a helyzet,nem találok igazi férfit,és ez elég lehangoló.
2019. febr. 19. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
Nagyon unalmasak a provokáló beírásaid 66%-os!
2019. febr. 19. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
0%
Miről írkálsz te szerencsétlen 16-os,arról én nem tehetek ha magadra ismertél,hidd el nekem jobban fáj ez mint neked.
2019. febr. 19. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
14,15 nagyon gázok vagytok.
2019. febr. 20. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
29%

Pont mint bátyáméknál. Az asszony kiszeret a férjéből, majd véletlenül talál valakit aki pont megfelelne neki. A bátyám kikészül, mondja, hogy pakoljon és a gyerekek maradnak(13-15 évesek), de az asszony már meginog, mert rájön, hogy van vesztenivalója. Felmerül a nyitott házasság gondolata, mert logikusan átgondolja, hogy az életminősége érezhetően romlana és a gyerekeit sem akarja elhagyni. Olyan érzés minta csapdában lennél, kérdés melyik kezedet akarod leharapni?

Én mindig azt az elvet vallottam, hogy valaki menni akar és felrúgja a házasságot, az pakoljon és hagyjon rendet maga után, ne tegye tönkre a többi ember életét, legyen gerinces és nagyvonalú. Aki a saját egoja miatt elköltözteti a gyerekeit az otthonukból, iskolát kell váltaniuk, elveszítik a barátaikat az nem gondolkodik felelősségteljesen.

40F

2019. febr. 20. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
Hasonló korú vagyok.És hasonló kapcsolatban szenvedtem,ahol már nem tudtunk beszélgetni,szex sem működött,agresszív is volt alapban.Szerencsére ő mondta ki hogy vége.Szenvedtem utána kicsit hogy egyedül maradtam,stb,és most hogy már nem tartjuk a kapcsolatot véglegesen 3 hónapja,azt kell mondjam,ezerszer jobban érzem magam egyedül.Senki nem húz le lelkileg,nem idegesít senki az életteremben,sokkal nyugodtabb vagyok,és már örülök hogy vége lett annak a semminek.Határozottabb is lettem abból a szempontból,hogy olyan kapcsolatba nem megyek bele,ahol már az elején nem stimmel 1-2 dolog.Nem érzem azt hogy idős lennék,majd ha jönni akar valaki jön,ha nem,nekem úgyis jó,a legfontosabb nekem most a nyugalom.Ami nem működik,nem kell erőltetni.
2019. febr. 20. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!