Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mik a jogai egy magyar apának...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Joker88 kérdése:

Mik a jogai egy magyar apának szlovák anyával szembe?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi, hogy anya visszaköltözött Szlovákiába a 1,5 éves kicsivel. Apa Magyarországon lakik. Mik a tapasztalatok a láthatási és a jogok területén?

2019. febr. 22. 20:31
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
88%
Kétlem hogy a gyerek "visszalopása célravezető lenne. Egyrészt elég sok buktatója van másrészt a bíróság akkor is anyának ítéli majd valószínűleg főleg hogy ennyire pici.
2019. febr. 22. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
70%
Én ezt egyszer megérdeklődtem,mivel szlovák állampolgár vagyok,és szó volt róla,hogy a férjemmel,aki magyar volt,vállalunk gyereket.Nos pont emiatt tettem le róla,mert válás esetén ő kapta volna a gyereket,én külföldiként meg max látogathattam volna.És úgy tudom a gyerek is nálatok magyar állampolgár az apa után.Nem akarok félrebeszélni,de szerintem ebben a helyzetben pont az apának van több joga,noha az se mindegy kettőtök közül kinek van háza,jobb jövedelme és ki az aki a gyerek számára a legjobban tudja hozni az eddig megszokott életszínvonalat.
2019. febr. 22. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Én egyszer jártam Rozsnyavába.Szép hely.Bemásztunk a strandra hogy több zseton maradjon piára.De azóta sem tudom mi az a borovicska.
2019. febr. 22. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

#3. Ugyan az, mint a gin, csak inkább hasonlít az íze a fenyőre, mint a borókára.

32/f

2019. febr. 23. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 Pető László1 válasza:

Magyarországon vásárolhatsz bírói ítéletet de az nagyon sokba kerül lévén te apa vagy! Ez azonban a szlovák állampolgárságú anyára nem vonatkozik, viszont a gyerek

milyen ország állampolgára???

Ha most elkezded akkor mire ítélete lesz a gyerek már 7-8 éves lesz!!!! A javaslatom, az anyával beszéld meg és a gyerek érdekeit mind ketten szem előtt tartva próbáljatok megegyezni a gyerek érdekében hiszen mindketten a szülei vagytok egyformán a gyerek mindkettőtöket szeret egyformán és mindkettőtök hiányzik neki és fordítva a kettőtök kapcsolata ha nem a gyermeknevelési kérdések miatt szakadt meg akkor nem biztos, hogy érdemes tönkretenni még jobban egy gyerek életét azzal, hogy végeláthatatlan harcba kezdesz az anyával! HA az anya nem működik együtt akkor kérheted a láthatás szabályozását, inkább igyekezz jó szülője lenni a gyereknek a háború nem segíti a gyerek fejlődését, te is életed végéig a gyerek szülője leszel ha tetszik, ha nem! Az nem csak jog, kötelesség is!!!!

Ameddig nem lesz nagyobb sokat látogasd és sokat foglalkozz vele a távolság miatti nehézségek ellenére is! inkább erre költsd a pénzed mint háborúra az nem lesz jó a gyereknek! Ha most okos szülő leszel és részt veszel a gyereked életében amennyit csak tudsz akkor lehet, hogy tíz év múlva majd veled akar élni, ha háborúzol akkor könnyen megtörténhet, hogy húsz év múlva találkozol egy számodra ismeretlen fiatallal akivel nem ismeritek egymást pedig te vagy az egyik szülője ő pedig a gyereked! Most ha nem nyertél a lottón akkor a SEMMI esélyed nincs jogilag arra, hogy veled éljen a gyerek! Gondolom a gyerek jelenleg magyar állampolgár majd kettős állampolgár lesz ez nem hátrány

ha jobban belegondolsz! Egyenlőre két hetente egy hétvége a tied a gyerekkel jogilag is. Használd ki de ne tégy a gyerek kárára erővel elszakítani, egyik szülőtől sem használ a gyereknek! Most anyával többet veled kevesebbet lesz a gyerek légy jó apja a gyereknek

abban a kevés időben a gyereknek az sokat számít az összes többi nem fontos számára!!!! Mindegy miért mentetek szét az anyával a gyerek életetek végéig összeköt benneteket már ha fontos számotokra a gyerek!!

2019. febr. 23. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!