Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mivel bántott meg a párod...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mivel bántott meg a párod exneje úgy, hogy utána szóba sem álltál vele?

Figyelt kérdés
2010. júl. 4. 11:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
62%

Engem egy évig mindenféle b*dösr*bancnak lehordott, és nem találkozhattam a gyerekeikkel sem. Aztán a kisebbik lányuk titokban találkozgatni kezdett velem, és nem sokkal később jött a nagylány is. Még egy évre rá pedig a kislány tinikorba ért, és minden baját velem vitatta meg. Sokat melóztam rajta, hogy jóban legyen az anyjával, és ez aztán megtérült, megbékélt velem az ex is.


Két évbe telt, míg egyáltalán szóba állt velem az ex, de ma már akár fel is mehetek hozzájuk, kávézunk, beszélgetünk.


Egyébként én valahol megértem az önérzetükben sértett exeket. Számukra mi vagyunk a megtestesült gonosz, aki elrabolja az ő párjukat. Még akkor is, ha ez nem így van, hiszen elrabolni csak azt lehet, aki menni akar...

2010. júl. 4. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Nekem is hasonló a problémám,de nem tudom,mire számítsak még.Szeretnénk,ha többet lenne velünk a lány,csak a párom sokat dolgozik.Azért lehet nálunk így is 1 hétig szerinted?Vagy a bíróság sem engedi?

2010. júl. 4. 12:57
 3/13 anonim ***** válasza:
82%
Sosem beszéltem vele, nem is akarok, így is bántott. Én nem forszírozom, hogy minél többet nálunk legyen a fia, annyira ellenünk nevelte, hogy örülök,ha nincs az életünkben.
2010. júl. 5. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Semmivel. Nagyon "jóban vagyunk":)
2010. júl. 5. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Hát, kérdező, nem vagy egyszerű helyzetben. Elvileg nyaralhat nálatok a kislány, és ha semmiképp nem egyezik bele az ex magától, érdemes bíróságra menni, van esély megnyerni a pert. Viszont jobb lenne, ha nem kellene pereskedni, hanem valahogy meg tudnátok egyezni. A párod sokat tehet ez ügyben, ha megpróbálja elmagyarázni az exnek, hogy a kislánynak tesz azzal rosszat, ha tiltja tőle(tek). Hiszen továbbra is ő az apja, és a kicsinek szüksége van rá. Nem büntethető az apa hibáiért (azért, hogy elhagyta az anyját) a gyerek. Hosszú távon nem is érdemes ellenetek nevelni őt, mert minden gyerek életében eljön az az idő, amikor megkérdőjelezi a szülei értékrendjét, és ekkor biztosan hozzátok menekül majd, ha az anyjával gondja lesz.


Nálunk az ex tevékenysége, hogy ellenem hangolja a gyerekeket olyan szinten csődöt mondott, hogy a mai napig nem heverte ki a kisebbik lányával a kapcsolata a dolgot teljesen. A lány ma is hozzám jön, ha baja van, nem hozzá. Pedig én sosem beszéltem neki az anyja ellen, és a párom sem, az anyja viszont rengeteget hangolta ellenünk őt.


A gyerek érdekében javaslom, hogy próbűáljatok kompromisszumot kötni az exszel, és a gyerek érdekeit hangsúlyozzátok ki. Próbáljatok az anyai ösztöneire hatni, hiszen biztosan ő sem akarja rossz anyának érezni magát. Biztassátok arra, hogy engedje, hogy a kislány döntse el, akar-e nálatok nyaralni. Ha ő igent mond, akkor pedig tartsa tiszteletben a döntését. Ha nemet mond, azt is.

2010. júl. 5. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Leiah!

Köszönöm a biztatást,s az elgondolkodtató választ.

A nyaralást egész pontosan úgy gondolnánk,hogy csak este ér haza a párom 7 körül,szabi nincs,így velem töltené a nap nagy részét a leányzó.Szerinted?

KÖSI!!

2010. júl. 5. 23:22
 7/13 anonim ***** válasza:
48%

Mennyi idős a gyerek?

Én nagyon nem örülnék hogyha az exem sokat dolgozna és a nője vigyázna a gyerekemre.Bár ez a viszonyunktól is függhet,de miután neked sok közöd nincs a gyerekhez sztem oldja meg az apja valahogy a láthatást.

2010. júl. 6. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
10 éves.A bíróság megengedné vagy a gyámhivatal szerintetek?
2010. júl. 9. 17:52
 9/13 anonim ***** válasza:
Miért ne engedné? Ha anyuka újraházasodna és új pasi kerülne a házba, akkor ő is a gyerekkel lehet. Nincs miért ne engedje. Főleg ha jóban vagy a kislánnyal. Nem kell utálnia téged csak azért mert a volt férje új párja vagy.
2010. júl. 9. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Mármint az apukája új párja vagy nah :) Természetesen megengedné a bíróság :)
2010. júl. 9. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!