Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mi a jobb a gyerekeknek?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a jobb a gyerekeknek?

Figyelt kérdés

Adott egy 3 gyerekes család (8 éves a legnagyobb, 4 a legkisebb).


Ha a szülők között rég nincs szeretet, csak közösen megoldandó feladatok, illetve időnként türelmetlen, lekezelőbb hangvétel az apa részéről (gyerekek irányába is - ettől függetlenül ragaszkodnak az apjukhoz), akkor mi a jobb/rosszabb a gyerekeknek?

Ha vàlnak a szülők és maradnak egy nyugodtabb légkörben az anyával?

Vagy marad a család, ahol sokszor hallanak hangos szót, vitàt?


2019. júl. 1. 09:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
62%
Valas.
2019. júl. 1. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
51%
Sajnos egyik sem jó. Ha maradsz, akkor ezt látják, ha meg váltok, akkor jöhet a 7 ínséges esztendő, amit a 4 éves nem nagyon fog érteni, hogy mostantól miért pulcsi van karácsonyra az ájfón és natúrszelet a terülj-terülj asztalkám helyett.
2019. júl. 1. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
77%

Az miért nem opció, hogy rendezitek a kapcsolatot? Nyilván nem lesz olyan, mint az elején, de egy normális hangnem és egy jó együttműködés elérhető.

Az egy tévhit, hogy válás után nyugodt lesz a légkör. Az anyánál állandó lesz a feszültség a nélkülözés miatt, az apánál a gyerektartás miatt, plusz idővel az új partnerek új problémákat hoznak. Ha ti most se vagytok képesek békés együttműködésre, válás után miért menne?

2019. júl. 1. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
54%

Inkább válás...


Gyerekkkroi emlkeim alapján én biztosan inkább válnék ...

2019. júl. 1. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
3-as válaszoló: megpróbáljuk, vagyis én azon vagyok, hogy rendezzük magunkat. Férjem szerint nincs baj, csak fátadtak vagyunk. Vissza tudja fogni magát a hangnemben a kedvemért, amikor szóvá teszem úgyhogy remény azért még van.
2019. júl. 1. 11:50
 6/12 anonim ***** válasza:
44%

először egy hétre kettesben elvonulni, pihenni, egymásra figyelni

s addig a gyerekek nagyszülőknél, ismerősnél, stb.


Ez után van miről beszélni.


Mit segíthetek?


42/F

2019. júl. 1. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
60%

Bocs, de ilyenkor mindig az jut eszembe, hogy az anya tökéletesen türelmes mindig vagy csak az apa szemében látja a szálkát? Az apa szerinte bántalmazó, akitől meg kell védenie a gyerekeket, vagy csak számára idegesítő a stílusa, mert ő jobban tudná? Ha előbbi, akkor váljon mielőbb. Ha utóbbi, akkor ne veszekedjenek a gyerekek előtt, és ne tekintse apát is megnevelendő gyerekének csorbítva ezzel a tekintélyét, hanem várja meg, amíg este kettesben maradnak és akkor beszéljék meg ezeket a problémákat. Nagyon hasznos ilyenkor, ha közös hétvégét tudnak eltölteni gyerekek nélkül (nagyik, tábor, bébiszitter, bevállalós gyerekes ismerősökkel barterezés...). Hidd el, tuti lesz előbb kötelező házimunka, aztán veszekedés, aztán szex, de talán vasárnap már beszélgetni is tudtok :) Ezt olyan kéthavonta meg érdemes ismételni. Ha meg nagyon nem megy a kommunikáció, mert elbeszéltek egymás mellett, akkor érdemes párterápiára elmenni, az pont arra való, hogy legyen egy pártatlan "műsorvezető", aki kizökkent a szokásos forgatókönyvből.

HA pedig mindezt végigzongoráztátok, de nem változik semmi, nem tudtok kompromisszumra jutni, akkor érdemes elgondolkodni hűvösebb fejjel a váláson.

2019. júl. 1. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Nem bántalmazó a férjem! Nem szoktam a gyerekek előtt kritizálni, előbb szól be ő nekem ilyen témában. De igazad van, mert én sem vagyok szent vagy tökéletes feleség, tudom jól. Keresem a megoldást, csak néha félek és bestresszelek, hogy már nem lehet olyan a kapcsolatunk mint régen.
2019. júl. 1. 12:59
 9/12 anonim ***** válasza:
67%
Biztos,hogy nem lesz olyan mint régen. Ha már elmúlt a szerelem,szeretet és tisztelet sincs,akkor ha "rendezitek" is ez már csak kirakat-kapcsolat lesz amit a kényelem és a társfüggőség tart fent. Ami pontosan addig fog tartani amíg valamelyik fél szerelmes nem lesz és akkor borul minden,ugyan úgy mintha békével elváltak volna mikor elromlott,nem továbbszínészkedtek volna évekig érzelmek nélkül.
2019. júl. 1. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nem úgy értettem, hogy veri őket, de szavakkal is lehet nagy károkat okozni, pl. ha folyton kritizál vagy aláz. De ha csak idegesít, mert te másképp csinálnád, az még nem válóok, szerintem.Előbb-utóbb mindenkit idegesít valami a párjában (ahogy a szüleiben vagy gyerekeiben is), ha ez vigasztal :)

Minden házasságban vannak hullámvölgyek. Ha már rég nem értetek rá egymással foglalkozni, mint férfi és nő, apa és anya helyett, mert elborítottak a hétköznapok, az tényleg nagyon fárasztó és lelombozó. Meg kell próbálni szerintem újra izgalmasnak látni a másikat.

Persze, nem lesz ugyanolyan, de ez lehet csak attól is, hogy "felnőttetek", megszoktatátok egymást, sok minden túl vagytok... ez uncsi, de össze is köt. Kezdjetek hát valami izgalmasba, ne egymásra várjatok (hülyeség, de fizesd be magatokat valami élményre vagy játszatok valami szerepjátékot, amiben randevúztok, mint két ismeretlen). Vagy attól is, ha valamelyikőtöknek igazából önmagával van baja (pl. tipikus ha minden alap terv teljesült, hogy "jajj, csak ennyi az élet? most hogyan tovább?") - ez esetben kell valami újat kezdeni, de nem feltétlen új párral, lehet az új munkahely vagy hobbi, sport, tanfolyam, másik közösség... stb.

2019. júl. 1. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!