Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mi a jobb a gyerekeknek?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a jobb a gyerekeknek?

Figyelt kérdés

Adott egy 3 gyerekes család (8 éves a legnagyobb, 4 a legkisebb).


Ha a szülők között rég nincs szeretet, csak közösen megoldandó feladatok, illetve időnként türelmetlen, lekezelőbb hangvétel az apa részéről (gyerekek irányába is - ettől függetlenül ragaszkodnak az apjukhoz), akkor mi a jobb/rosszabb a gyerekeknek?

Ha vàlnak a szülők és maradnak egy nyugodtabb légkörben az anyával?

Vagy marad a család, ahol sokszor hallanak hangos szót, vitàt?


2019. júl. 1. 09:59
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%
Egy ismerősöm azt mesélte, hogy a házassqguk borzasztó volt a férjével a 2. gyerek után. Elegük volt egymásból, idegesítették egymást, már szinte utálta a férjét, teljesen elhidegültek, sosem beszélgettek, csak tették a dolgukat az életben. Így éltek 2-3 évig, aztán úgy döntött, változtat, és szép lassan visszahozták a házasságukat oda, hogy újra szerelmesek és boldogok, még egy következő baba után is. Sajna azt nem tudom, hogy csinálták, de nagyon inspiráló volt már maga a tény is, hogy ilyen megtörténhet. Én a helyedben biztosan adnék még esélyt a házasságotoknak. Egyáltalán nem biztos, hogy stresszmentesebb az élet válás után. A saját és a férjem sztakításaiból, válásaiból kiindulva az igazi harc csak akkor kezdődik a gyerekek felett. Na az tényleg kikészíti őket.
2019. júl. 3. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy írtál te is! Jó ilyet olvasni, szinte mintha rólunk írtál volna az első sorokban, tényleg inspiráló történet. Azóta már lenyugodtam, sokszor elképzeltem a napunkat úgy mintha már váltunk volna, és nemcsak hogy nem éreztem hogy egy fokkal jobb lenne bárkinek, de nagy ürességet éreztem, és sok szép év elfoszlását. Ha én ezt érzem csak a puszta gondolattól, el sem tudom képzelni a gyerekek hogy élnék meg.

Én egyáltalán nem vágyok más férfira, vagy a szabadságra, vagy akármire, erről nincs szó.

A napokban már elindítottam egy kis kommunikációt kettőnk között, hogy miért tartunk itt ahol, és kiderült, hogy férjem szerint semmi probléma nincs :D, és nagyon szeret, és fontos neki a családja. Nem kerülte ki a kérdéseket, jót beszélgettünk, ennél jobb alapot most el sem tudok képzelni.


Amire még rájöttem, hogy én is vastagon benne vagyok a dologban. Persze, kőkemény évek és éjszakák vannak mögöttünk (neki a munkája is eleve megterhelő pszichésen és fizikailag is), és szépen belesüppedtem én is az őrlőmalomba. Sokat segít férjem az itthoni dolgokban mindig, amellett hogy sokszor meg nincs itthon pont este vagy munka miatt vagy mert elmegy kikapcsolódni a kollégáival, amit én maximálisan pártolok (kb 2 hetente 1x-2x).

És nem is éreztetem vele tudatosan kiemelve, hogy milyen szupereket segít, milyen jó férj ő, stb.

Vissza fogom hódítani, úgy döntöttem.:)

2019. júl. 4. 08:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!