Kezdőoldal » Fogyókúrák » 90 napos diéta » Igaz, hogy minél több a...

Igaz, hogy minél több a felesleg annál könnyebb fogyni?

Figyelt kérdés

Sokan mondják,hogy mikor több volt rajtuk a felesleg(pl:100 kg körül voltak) sokkal könnyebben és kicsit gyorsabban is kezdtek el fogyni,mint pl 80 kg-san.

Én most kezdem a diétát és 104 kg vagyok..20 kg-t szeretnék leadni mindenképpen(később még 10-t).Nem a gyorsaság a lényeg,csak kiváncsi vagyok.


2011. jan. 1. 15:31
 1/4 anonim ***** válasza:

már csak a számok, arányok miatt is: egy 40 kilós ember például nehezen adhatna le 50 kilót, míg egy 140 kilós megtehetné :)


Persze ez nem azt jelenti hogy 140 kilósan olyan könnyű lenne fogyni, sőt: egy szint felett azt mondják egyre csak hízik az ember, mert nehezen mozog -> még többet hízik.

2011. jan. 1. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Igaz. Egy 63 kgos ember mondjuk 2 hét alatt ad le X zsírt a súlyából amit egy 93 kg-os ember - feltéve, ha ugyanolyan edzéstervet és étkezést követnek, tehát a körülmények megegyeznek.
2011. jan. 1. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
54%
Nem azért van mert több súlyfelesleggel rendelkezőknél több a zsír készletük amit a test elraktározott ha fogalmazhatok így is, mint a jóval kevesebb felesleggel rendelkező embereknél ahol nincs nagyon elraktározódás?! Tudom elég hülyén fogalmaztam meg, de így van ez?
2011. jan. 1. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Igen, minél több a felesleg annál több megy le. A legnehezebb leadni a 2-4 kilós felesleget. Mert a szervezeted tudja, hogy csínján kell bánni vele, mert kevesebb a zsírtartalék.

Pl. ha van egy 110 kilós 160 centis nő, aki életmódot vált és lead egy év alatt 50 kilót, azaz az elején heti 5-6 kilót is akár, aztán heti 2kg....

De amikor közelít az ideális súlyához, azaz 60 kilós lesz, már sokkal nehezebben megy le, de az is lehet hogy stagnálni kezd. Mert a szervezet érzi, hogy a tartalék megcsappant.

2011. jan. 1. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!