Kezdőoldal » Fogyókúrák » 90 napos diéta » Lehet, hogy az edzés miatt...

Lehet, hogy az edzés miatt kilóban alig látszik a fogyás?

Figyelt kérdés
a 49. napnál tartok, kenyeret még véletlenül sem eszem, amikor lehetne sem, betartok mindent, 2-3 liter folyadékot iszom naponta, nem csalok semmiben. a barátom ezidő alatt 10 kg-t fogyott (98-ból 88 kgra), én 4-et (56,5-ből 52,5 kg). tudom, más az arány, akin kevés van, lassabban megy le, de rajtam 9 kg súlyfelesleg volt, az azért nem kevés. amíg neki napról napra potyogtak a kilók, én heteket vártam 1-1-re. ez normális? vele ellentétben járok edzeni, hetente kétszer, kardió gépezem, futok, lehet, hogy ezért kilóban nehezebben jelenik meg a változás, vagy most, a második felétől ne is várjak már semmit?
2008. febr. 22. 16:11
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha edzel, lehet, hogy építettél magadra némi izmot, ami előtte nem volt ott. És az izom nehezebb, mint a zsír. Ha így fogytál, az a legjobb! Érdemes lett volna megmérni a testzsírszázalékotokat az elején, akkor most azt is összehasonlíthatnátok, valószínűleg abban Te állnál jobban!
2008. febr. 22. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
köszi. és van remény a folytatásra? vagy törvényszerűen a diéta második felében már kevesebb megy le?:)
2008. febr. 22. 16:24
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
szerintem ne kilóban mérd magad, hanem centikben, sokkal többet ér
2008. febr. 22. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem a 90napos diétát csinálnád, akkor azt javasolnám, hogy verd át egy kicsit a szervezetedet, tarts egy "bűnözős" napot. Ezzel felgyorsítod az anyagcserédet, a szervezeted "azt hiszi", hogy ismét sok van, ezért kevésbé ragaszkodik a tartalékaihoz.

Így viszont én is azt mondom, amit a második hozzászóló: érdemesebb a centiot mérni! Esetleg hajts fel valahonnan egy testzsírmérőt és mérj azzal, mert a kilók csalókák lehetnek! Keress a neten egy testzsíráblázatot, abból látod, neked mennyi a jó, azt célozd meg, ne a kilót, mert az lehet, hogy kilóban ideális valakinek a súlya, de ettől még csupa zsír, mert a drasztikus fogyókúra leszedett egy csomó izmot!

Kitartás, türelem és ne ragaszkodj a kilóban fogyáshoz!

első válaszoló

2008. febr. 23. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon elmés teóriának tartom a szervezet becsapását, ám vitatom! De ez olyasmi lehet, mint a dohányzás, - a csak egy szál cigi a leszokást követően, vagy a - csak egy szem bonbonmeggy az alkohol elvonó kúrát követően. Egy olyan pszichózis alakulhat ki, hogy az ember nagyon könnyen visszaszokik az (evés)függőségre. Vissza kell gondolni, hogy a fogyókúrát megelőzően milyen pszichikai állapot volt az, ami örömforrásnak hozta az evést magát. Oda kell visszanyúlni. Lásd még: Bánatháj. Én azt mondom tehát, ne csapd be a szervezeted, és egyél mindent, és megfelelő hidratáció szint mellett mozogj amennyit csak tudsz. És a lelki békéd legyen meg. Erre ügyelj! Alakítsd ki a mindennapos mozgásfüggőséget, azaz mindennap ugyanabban az időben székelj, mindennap ugyanabban időben egyél, aludj, kelj, és mindennap ugyanabban az időben m o z o g j ! És ebben ne adj kompromisszumot a szervezetednek! Meg fogja hálálni a rendszerességet! Nyugodj meg, a sok kilogramm még nem jelent automatikusan kövérséget. Ne ágálj magad ellen, és ne büntesd magad. Fogadd el a tested, mert különben Te sosem fogsz szót érteni a testeddel, önmagaddal. Következetesen beszélgess a testeddel!
2008. febr. 23. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nagy hibát követtél el, kétszerest! 1: egy nálad majdnem kétszeres testtömegű emberrel versenyzel a fogyásban. Mivel neki relatíve több a feleslege, biztosan gyorsabban fogy! 2: férfival versenyzel??? A hormonális háztartás és a genetika miatt a pasik eleve könnyebben és többet tudnak fogyni mint a nők. Ha veszel egy egyforma adatokkal rendelkező nőt és pasit (testsúly, magasság, életkor) teljesen egyforma diéta és testmozgás mellett a pasi kilókkal fog többet fogyni- amerikai dokik laboratóriumi körülmények között kimutatták.


Úgy hogy hagyd a fenébe a barátod fogyását és csak a magad eredményét vizsgáld. 52,5 kg vagy. Az csodaszép eredmény. Nem tudom, milyen magas vagy és mennyi testsúlyt szeretnél elérni, de a kúra felénél tartassz még csak! Még mehet le legalább a fele, akkor már csak 50 leszel. Felnőtt nőnek az már egyáltalán nem lehet sok, ha csak nem 140 cm magas vagy.

2008. febr. 24. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Teljesen egyetértek az utolsó kommenttel.. Kár pasihoz vagy éppen máshoz hasonlítanod magadat. Mindenki másként működik, más tartalékai vannak, és máshogy reagál egy-egy diétára..

Ha még csak a felénél vagy, 4 kiló is nagyon szép eredmény..

ne add fel...és hid el, mozgással elért fogyás sokkal hatásosabb, mint csak a diéta..

ÉS MÉRJ CENTIT. most se késő elkezdeni!!!

2008. febr. 24. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm mindenki hozzászólását,de eléggé el vagyok keseredve. hogy reagáljak is: a testzsírindexben is a pasim nyert, az enyém több a normálnál, bár a súlyom pedig az alsó határon áll a gép szerint. nem nagyon értem. egy hónap van még hátra, és egy dekát sem mozdultam mostanában.161 cm vagyok:), de a lényeg, hogy 48 kg (volt)a versenysúlyom:(
2008. márc. 1. 20:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!