Kezdőoldal » Fogyókúrák » 90 napos diéta » Igaz, hogy ha futunk akkor...

Igaz, hogy ha futunk akkor csak 30-40 perc után kezd el égni a zsír?

Figyelt kérdés
Nemrég kezdtem el a 90 napos diétát és kocogok majdnem minden nap 20 percet,de sokan mondták,hogy nem megyek vele semmire és hogy többet kéne kocognom,hogy ez jó is legyen valamire!
2008. febr. 24. 16:17
 1/7 anonim ***** válasza:
94%
Attól függ... Mivel a tested futás közben először az energiádat csökkenti, így -ha abból sok van- nem fogysz, csak elfáradsz. Viszont ha futás előtt nincs benned étel, stb., ami energiát tartalmaz, akkor a zsírréteg csökken.
2008. febr. 24. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
100%
hát...amikor futsz,kocogsz, akkor a testedben először a szénhidrátok bomlanak le, és amikor ezek kiürültek, csak akkor nyúl a tested a zsírokhoz, és ekkor kezdenek ezek bomlani...Ehhez kb. 20-30 perc kell, ezért ajánlatos 30-40 percet folyamatosan mozogni. Remélem tudtam segíteni! sok szerencsét! :)
2008. febr. 24. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Futás közben (és bármilyen sportolás közben) csak nagyon minimális a zsírból történő kalória- leadás. Mivel a zsír nem csak úgy elég, elpárolog a semmibe, hanem egy hosszú folyamat amig távozik a szervezetből (gondolom sejtitek hogy távozik)

Futás közben egy deka zsírt nem veszítessz, csak vizet. Viszont a futás megnöveli a zsír- metabolizmust, tehát az eredmény csak később folyamatosan jelentkezik. Ezért van, hogy a sportolók nyugalmi állapotban, még alvás közben is több kalóriát égetnek. Ez minden sportra igaz, különböző mértékben. A legjobb például a teljes testre végzett súlyzós edzés, ami 3-4 napig tartja emelt szinten a zsírlebontó folyamatokat. Ha ezt futással kombinálják, az eredmény drasztikus fogyás (lásd TV2 NagyFogyás). Persze az étkezés legalább ilyen fontos, de ez más téma.

2008. febr. 26. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
igaz...
2008. márc. 3. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
azért nne legyél már elkeseredve!!! a semminél mindenképpen jobb!!! vagy told meg gyors gyaloglással 1ó-ra húzd ki. szerintem..
2008. márc. 16. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
én úgy tudom, hogy 20 perc múlva indul be a zsírégetés! én úgy szoktam, hogy futás előtt tornázok,és úgy futok 20 percet...és az is hat.nem kell feltétlen 30-40 percet futni...
2008. márc. 24. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
ha diétázol mellette,akkor a szervezet gyorsabban reagál,ugyanez igaz fordítva is,a másik dolog szelektáld a véleményeket és csak azt tartsd meg ami előre segít téged a sikerhez,legyél elszánt és kitartó HAJRÁ!!!
2008. ápr. 5. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!