Kezdőoldal » Fogyókúrák » 90 napos diéta » Elkezdtem ezt a diétát, és...

Elkezdtem ezt a diétát, és egész jól haladok. (1hét) De anyukám szerint reggelire nem lehet enni éhgyomorra gyümölcsöt mert gyomorfekélyt okoz, igaz ez?

Figyelt kérdés
Kicsit megrémisztett mert már kezdem megszokni a délelőtti gyümölcsöket.És beteg se akarok lenni.
2009. márc. 28. 05:48
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Éhgyomorra gyümölcsöt enni, és gyomorfekélyed lesz. Ez nekem új. :)

Biztos, hogy nem lesz semmi bajod, ha te azt reggelizel. Úgyhogy ne aggódj! Viszont általában tartalmasabb étellel szokták a reggelt indítani. De ha neked így esik jól....:)

Azért ne feledd, reggelizz úgy, mint egy király, ebédelj, mint egy polgár, és vacsorázz, mint egy koldus. :)

2009. márc. 28. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
van, akinél sok gyomorsavat okoz ha éhgyomorra gyümölcsöt eszik, szerintem ezért mondta anyukád.
2009. márc. 28. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyél a gyümölcs mellé egy pohár natúr joghurtot és nem lesz gond!
2009. márc. 28. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
53%

Szia!

Ha bármi is történik a gyümölcstől, rosszullét, felfúvódás stb. az csak azt jelenti, hogy a szervezeted méregtelenítése folyik. Mikor kevesebb méreg lesz benned, akkor már semmi problémát nem okoz az éhgyomorra evett gyümölcs. (Nem is beszélve arról, hogy nincs is értelme nem éhgyomorra enni gyümit, mivel 0,5-1,5 órát tartózkodik a gyomorban, így ha valamit már ettél előtte, akkor nem tud a gyümölcs "takarítani" belül.)

2009. márc. 28. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:

Igen, gyümölcsnapra gyümölcsöt. És reggelire is gyümölcsöt.

Ennek a diétának az a lényege, hogy ne terheljük meg az egész emésztőrendszert egyszerre, hanem csak egy-egy szakaszát hozzuk működésbe. A gyümölcs+joghurttal az a baj, hogy a tejtermék fehérje. Emiatt tilos.

2009. márc. 28. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A tested jelezni fog időben! Figyeld magad, és ha bármilyen kellemetlemséget érzel, akkor kezdj el módosítani, különben ránts egyet a válladon :). Én évek óta ettől a diétától függetlenül gyümölcsöt reggelizek, a gyomrom remek állapotban van! Viszont azonnal jelez, ha anyám titokban disznózsírt csempész valamelyik ételbe. A fogaidra biszont vigyázz, főleg a citrusfélék fogyasztásakor! Legjobbakat!
2009. márc. 28. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
én reggelire sosem eszek gyumolcsot. mindig azt eszek,amilyen napom van.
2009. márc. 29. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2009. márc. 29. 13:26
 9/9 anonim válasza:
1oo % hogy nem lesz gyomorfekélyed !!!! Ilyen marhaságokat ne higgyj el senkinek, még ha anuyukád mondja is!!!! Már bocs. De nekem rengeteg ehhez értő ember mondta már, sőt nagyon ajánlotta, hogy éhgyomorra egyek gümölcsöt. NAgyon jó a belek működéséhez, és beindítja az anyagcserét! Kifejezetten jó ha reggel eszel éhgyomorra gyüölcsöt!!!
2012. jan. 6. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!