Kezdőoldal » Fogyókúrák » 90 napos diéta » Mit sportoljak? Miket ehetek?

Mit sportoljak? Miket ehetek?

Figyelt kérdés

Sajnos elég kövér vagyok..és a suliban is cikiznek miatta :(

Írnátok pár dolgot hogy mit ehetek reggel,délben,este..pl:délben hal,rizs,uborkaleves stb.

És milyen tornagyakorlatokat csináljak?Sajnos asztmás vagyok és hát hamar kifáradok..

Ha naponta 3szor csinálok 200-300 felülést meg 30fekvőt akkor izmosodni fogok vagy fogyni?

KB.6-7 hónap alatt leadhatnám ezt a 20 kiló felesleget?

Előre is köszi.


2011. okt. 5. 07:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
72%

Kerékpározzál, kocogjál, ússzál, tornázzál. Ezeket kombinálhatod is, vagy válassz közülük egyet, de azt kitartóan csináld, mert a lényeg a rendszeresség.

Este hat után pedig már ne egyél semmit és lehetőleg az édességeket pedig kerüld.

2011. okt. 5. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

aki csúfol, azt egyszerűen csak harapd gigán. kicsit erőszakosnak tűnik, de nem az, nekem elhiheted.


pár100 fekvő-felülés megint csak nem egy nagy edzés, "nekem elhiheted". helyette akkor már küzdősportolj, annál kevés energiaégetőbb edzés van.

miket ehetsz.. ez sok lenne, délután majd linkelhetek mik vannak egy kidolgozott étrendben, de inkább arra figyelj mit ne egyél.

eleve, nyilván nem kell annyit enni, mint amennyit szoktál. finomított - fehér lisztes, fehér cukros - holmikat nem eszünk. mert minek. zsíros dolgokat sem tömünk be, szintén ezért. és végül: minél kevesebb adalékanyagot tartalmazó élelmiszereket fogyasztunk. ugye igazán senkinek sem kell a chipsekben lévő olaj, Na-glutamát stb. tehát ne együnk. kekszekben, ropikban ezekben a sz.arokban is finomított liszt van, hasznos tápanyag szinte semmi, hát ilyeneket egy modern államban miért kell az ember szájába rakni.. éhezők még örülnének neki, de látod mi van, ha normális étel helyett ilyeneket esznek az emberek.

majd normális kajáról és mennyiségről linkelek valamit, edzést úgy veszem, hogy leírtam.

6 után meg nyilván enni fogsz, nem hibernálnak le 18 órakor.

2011. okt. 5. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:

A rendszeres mozgáson kívül semmi nem ér semmit.

A mozgás pedig sokáig kell, hogy tartson, kb. fél óra, mire elkezdi a szervezet a zsírt égetni, ha aerob testmozgást végez az ember, tehát olyan napi egy óra, amitől már lehet sikert várni. A futás jó, vagy a biciklizés, de a lényeg, hogy olyan tempóban, hogy a pulzusod az életkorodnak megfelelő tartományban maradjon. Fiatalon kb. 150-160 körül lenne az ideális. Ha jobban megterheled magad, akkor a cukrot bontja az izmokból, hamar elfáradsz.

Figyelj arra, hogy betartsd a fokozatosságot! Remek ízületi sérüléseket lehet szerezni, ha most hirtelen kimész futni egyet. A [link] oldalon találsz edzésprogramokat, amik segítenek az elindulásban, és a fájdalmak, sérülések sem veszik el a kedvedet a folytatástól.

Ha a futás nem szimpatikus, a biciklizés is jó, viszont ott is ügyelni kell a fokozatosságra, és a jó biciklire, ha pl. rosszul van beállítva az ülés, megfájdul az ember térde.


A fekvőtámasz, felülés is jó az aerob mozgás MELLETT. Önmagában csak az izmokat erősíti, amiket jótékonyan eltakar a zsírréteg. Viszont megfelelő ezdés mellett jó lesz.


Tudom, hogy egyedül nehéz, próbálj meg keresni valakit, akivel együtt járhattok futni, biciklizni. Ha más nem, kutyával. (én így szoktam. :) )

2011. okt. 5. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Egy asztmásnak ne nagyon ajánlgassatok kardiót, főleg, ha túlsúlyos, mert úgysem fogja tudni csinálni, és már az elején feladja.

Az úszás megfelelő, kérdező.

A felülés és a fekvőtámasz nem is izmosít és ne is fogyaszt.

Ekkora felesleget 10 hónap alatt adj le.

Kerüld a finomított lisztet és cukrot, a zsíros/olajos ételeket. Számold ki, hány kalóriára van szükséged, keress kalóriatáblázatot, és oszd be úgy, hogy ne éhezz.

Olyan életmódra állj be, amit azután is tudsz követni, ha már lefogytál, mert ha nem így teszel, visszahízol.

Pl. nem lehet abbahagyni a mozgást, és nem lehet ugyanúgy étkezni, ahogy most teszed.

[link]

2011. okt. 5. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
akkor.. én már nem is keresgetek :)
2011. okt. 5. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

A felülés és a fekvőtámasz nem izmosít. Na ilyen hülyeséget is rég olvastam már. :D Kb 3 éve fekvőtámaszozom és már határozottan nagyobb a mellizmom, mint 3 évvel ezelőtt. :D

29F

2011. okt. 5. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Ne keverjétek már mindig a kardiót az aerobbal.

150-160 pulzus az kadió

130alatt aerob

fogyáshoz aerob kell

a leg egyszerübb sétálni vagy biciklizni

2011. okt. 5. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

29F - 3 év alatt? na ezért mondjuk, hogy nem izmosít :D


aeob - hagyjátok már! kis energiaigényű mozgás sose lesz hatékony zsírégetésre! ez is biokémia. a nagy energiaigényű munkavégzés (kemény edzés) lehet nem zsírsavoxidációval "működik", de energiadeficitet teremt, ezt pótolni kell, zsírból is!

2011. okt. 5. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Nem tudom mennyire közhely a testépítőkkel előhozakodni, de aerob edzéssel érik el amit elérnek.

Logikus amit mondasz, hogy a nagy energiaigényű mozgásnak hatása van a zsíranyagcserére.Valamilyen mértékékig tuti hogy hatással van. De ennek ellenére látni olyat hogy valaki futással próbál sikertelenül lefogyni. Lehet az earob edzés kisebb energia igényű de jóval nagyobb hatása van a zsír anyagcserére.

2011. okt. 5. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget..

Akkor valami olyasmi lesz.hogy bicikli+este torna..

És olyan gyakorlatok vannak amik nem izmosítanak hanem fogyasztanak?(mármint tornagyakorlat).

2011. okt. 5. 15:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!