Kezdőoldal » Fogyókúrák » 90 napos diéta » Miért kell gyümölcsöt reggelizni?

Miért kell gyümölcsöt reggelizni?

Figyelt kérdés
Egyedül ezt nem bírtam a 90 naposban, hogy nem reggelizhettem csak gyümölcsöt. Nem lehet fordítva? Hogy reggelire eszem ami elő van írva és vacsira gyümölcsöt? Szerintetek?
2009. máj. 13. 08:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
56%

Nincs válasz arra, hogy miért.

Meg kéne kérdezni azt aki ezt a diétát kitalálta, csak az a gáz, hogy nem lehet tudni, hogy ki volt...

Egyébként ezt olvasd el, érdekes: [link]

2009. máj. 13. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

A gyümölcsöt azért kell a nap első felében fogyasztani, hogy legyen elegendő ideje a szervezetednek feldolgozni (a gyomor ekkor dolgozik aktívabban). Ha délután/este ennéd (amikor a gyomor "pihen"), akkor különböző erjedési folyamatok indulnának el, amelyek gázképződést és egyéb "nyalánkságokat" okoz(hat)nak. Meg valószínűleg azért is, mert a gyümölcsök általában sok cukrot tartalmaznak (szénhidrát), és lemozogni akkor már úgysem fogod...

Csak egy vélemény, de hátha jön vki, aki tudományosan is alátámasztja...

2009. máj. 13. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
100%
A mi családunkban az a szokás, hogy minden reggel kiadós gyümölcsadagot (főleg alma, emellett a szezonálisok: cseresznye, meggy, mindenféle barack, valamint banán, narancs, kivi, mandarin, ezek egész évben, de nem olyan mennyiségben, mint az alma) eszik mindenki, majd ezután a "rendes" reggeli. Jó esetben eltelik fél vagy egy óra a kettő között. Édesapám vezette be kb. 15..18 éve, már nem ott élek, de egész gyerekkorom így telt. Ő egy könyvben annak idején olvasott is a dologról sok más étkezési tanács mellett, valami olyasmi a magyarázat, amit már korábban is leírt valaki, hogy a gyomornak ezzel kell kezdeni a napot, mert úgy tudjuk legjobban hasznosítani. Egyébként ha rendes mennyiséget eszik az ember, simán elegendő csak gyümölcsöket enni reggelire és akár ebédig is el lehet lenni, max. tízóraira valami gabonából készült kaja kell.
2009. máj. 13. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
71%
Aha... És a fehérje hol marad? látom mindenki orrba-szájba tolja a gyümölcsüt meg a gabonát, de fehérjét sehol nem látok... Pedig az nem hízlal csak az izmokst építi/tartja meg, ellenben az előzőekkel amik egy része energiaként hasznosul a töbi meg megy zsírba...
2009. máj. 13. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
48%
Azért kell reggel enni, hogy jól elsavasítsa a gyomrod, és gyógyszeren kelljen élned utána emiatt. Ez csak erre jó
2009. máj. 13. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
A citrom gyümölcs. Vagy nem? És már mint ilyen, savas. Egészen addig, amíg meg nem iszol reggel éhgyomorra egy pohár citromos vizet, ami a lúgosítókúra egyik alapja... Mivel a gyomorsav sokkal erősebb, így a citrom lúgként fog viselkedni. Szóval nyugi, nem fog senkit szétmarni a gyümölcs. Meg egyébként sem jelenti azt, hogy a nap további részében sem lehet húst, tejterméket, vagy egyebeket enni... De ha valakinek a kolbászos tojásrántotta jön be reggelire gombával, az is nagyon jó, végülis nem vagyunk egyformák, kinek több, kinek kevesebb energia kell a munkavégzéséhez.
2009. máj. 13. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
36%
Tök mindegy, mert reggel így is sok a sava az embernek aztán még éh gyomorra ráeszik mondjuk 2 narancsot megnézheti magát, nekem teljesen tönkre tette a gyomrom és nemtudom hány hónapig nem győztem volna gyógyszert szedni, és sokat szenvedtem vele. Szóval nekem senki nem mondja, hogy reggel éh gyomorra ez normális. Talán a banán igen ami nem savas
2009. máj. 13. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Én évek óta gyümölccsel kezdem a napot, sose okozott gondot. Nyilván nem vagyunk egyformák, nincs is ezzel semmi baj.
2009. máj. 13. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
89%

Hogy miért kell gyümölcsöt enni nem tudom, de az biztos, hogy ugyan nekem mindig égett a gyomrom... és ezért nagyon féltem a dologtól így a harmadik héten elmondhatom nem ég az almától sem és a többi gyümölcstől sem. Nem is kívánok belőle sokat... Meg is van a hatása.

Régi bölcs mondás: naponta egy alma az orvost távol tartja. Gyakran megfeledkezünk erről a gyümölcsről.

2009. máj. 13. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
89%

Testkontroll

Mond ez nektek valamit?

Na ebben le van írva részletesen,hogy miért kell reggelre gyümölcsöt enni.Van szerzője egy orvos házaspár,most nem tudom megmondani a nevüket,de elég alaposan kifejtik miért kell reggelire gyümölcs.

2009. máj. 13. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!