Kezdőoldal » Fogyókúrák » 90 napos diéta » Tudnátok valamilyen receptet...

Tudnátok valamilyen receptet ajánlani keményítő napra, amiben nincs krumpli? Már a könyökömön jön ki!

Figyelt kérdés
2013. aug. 7. 11:09
 1/7 anonim ***** válasza:

Rizs.


Egyébként a keményítő szénhidrát. Meg a gyümiben lévő gyümölcscukor is. Szerinted van értelme? Szerintem nincs.

2013. aug. 7. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Valóban széndhidrát, de a szénhidrátoknak több csoportja létezik, ezért is különbözik a 2. és a 3. nap.

A barnarizs tökéletes, nemcsak egészséges, de nagyon finom is.

2013. aug. 7. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Valóban több csoport létezik, de attól még borzalmasan egysíkú a 90 napos a 3 szénhidrátnappal. A modern ember pont a szénhidrátdús táplálkozással hízik el és él egészségtelenül, s ez az a makrotápanyag, amiből minimális is elég a testnek (bár én inkább a sok zöldséget preferálom :D), az pedig úgyis bekerül, ez szinte teljesen elkerülhetetlen, ha táplálkozik az ember.

Sokkal poénosabb lenne a 90 napos, ha lenne zsírnap is :D A zsíros hús és a tojás még bejuthat a fehérjenapon, gondolom (a tojás még a keményítőnapon is tésztában), de az olajos magvakban a zsír az uralkodó makrotápanyag.

Bár úgyis eszik az ember mindent mindennap, csak az arányokkal lehet játszani, kérdés, érdemes-e.


No de a kérdésre válaszolva:

Sok gabona és álgabona van. Zabpehely, köles, hajdina, quinoa...

A száraz hüvelyesek is elég keményítősek, táplálóak és finomak, azokban legalább több a fehérje, mint a gabonákban, az pedig fontos.

2013. aug. 7. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Valóban, ahogy leírod olyan egyoldalúnak tűnik, de amikor én csináltam, akkor nagyon bevált, jöttek le a kilók rendesen, és jól is éreztem magam. Most azért nem csinálom, mert iszonyat körülményes volt megoldani, hogy magamnak mindig külön legyen kaja, macerás sajnos.
2013. aug. 7. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Első! Nem érdekel, h szerinted van-e értelme vagy sincs. Nem ez volt a kérdés. A rizs is opció, de az is már megtelítette a padlást, szóval olyan receptre gondoltam, ami ezeken kívül keményítőt tartalmaz és ehető. Erre csak olyan tud válaszolni, aki ért hozzá, próbálta és végigcsinálta ezt a diétát. A szkeptikusok és ellenzők véleményét nagy ívben és vastagon. De azért kösz a választ! Ha lehet, a továbbiakban kímélj meg tőle!
2013. aug. 7. 13:44
 6/7 anonim ***** válasza:

[link]


A rizs elkészítési módjai a magyar konyhában igen-igen szegényes, már az én hócipőm is kezdett vele megtelni.


Én a paleot próbálgatom, kenyér helyett kerestem valami mást.


Megtaláltam, hogy a japán-konyha milyen változatosan tudja "kínálni" a rizst.

A felpakolt linkből (ha lentebb görgetsz) a főzési módját tanulhatod meg.

Ha a google-ba beírod: "onigiri-receptek", ill. beírod, hogy: "rizspuding", ezer és ezer változatot találsz, akár főételként, akár köretként, sósan (=kolbásszal, tojással, felvágottal, hallal, és amivel akarod), vagy édesen(= lekvárral, gyümölccsel) uzsonnának, nasinak.

Pl. tegnap vacsira megfőztem sóval, borssal, majd nem gombócokat gyúrtam, hanem (pirosra érett!) zöldpaprikát hosszába elvágtam, magházat ki, a helyébe raktam a rizst, annak a közepébe nyomtam félbe-vágott főtt tojást. Azt is lehet még piros arannyal, vagy mustárral, egyebekkel ízesíteni. Szóval isteni vacsim lett! Pedig ez csak az ezer féle variációból egy!

2013. aug. 8. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

bab, lencse,

kukorica, abban is van keményítő (kukoricakeményítő)


és


[link]


[link]

2013. aug. 12. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!