Kezdőoldal » Fogyókúrák » 90 napos diéta » Ti mennyit esztek? Jól lakásig...

Ti mennyit esztek? Jól lakásig vagy nem?

Figyelt kérdés
2013. nov. 29. 15:27
 1/8 anonim ***** válasza:

Többnyire amíg úgy nem érzem, hogy már nem vagyok éhes. Vagy amíg jólesik. Néha éhség nélkül is eszem, mert úgy jön ki a lépés, meg kell kóstolni az ételt, vagy csak csokit akarok enni és kész. De ha jóllakott vagyok, akkor automatikusan nem.

Olyan "nem fér belém több" tompa szintig nem megyek el, az nem jó.

2013. nov. 29. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi.:) Én kiteszem az adagomat de nem eszek annyit,hogy azt érezzem fullon vagyok.Csak annyit,hogy n legyek éhes.:)
2013. nov. 29. 15:40
 3/8 anonim ***** válasza:

Addig jó enni, amikor még nem vagyunk jóllakva, sőt akár egy nagyon kicsit még éhesek is maradhatunk.

Ugyanis a jóllakottság nem azt jelzi, hogy megfelelő mennyiségű tápanyag került belénk, hanem hogy a gyomor méretének megfelelő ételt raktunk bele. Ha a gyomor ki van tágulva, akkor hiába eszünk csak éppen jóllakásig, az is sok lesz.

2013. nov. 29. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nálam mit sem számít az étel mérete (azt leszámítva, hogy jólesik mennyiséget enni, nem a gyomrom, hanem az élvezet miatt). Salátából nagyságrendekkel több kell a jóllakásig (pontosabban semennyivel sem lakom jól), mint valami szinte csak zsírból álló cuccból ;) Az utóbbiból elképesztően picurka tud 600 kalória lenni (ami nekem egy étkezésnyi mennyiségnek számít, bár azért nem mindig eszem ilyen keveset egyszerre), mégis igen alaposan jóllakom vele, órák múlva sem jut eszembe enni semmit :)
2013. nov. 29. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nos, én ezen a téren (is) hedonista vagyok, szeretem megpakolni a pocót. Legalábbis ebédkor. Utána aztán persze valami mozgás kell. Némi domborulat rám is keredzkedett már, de 55 évesen bocsánatos bűnnek tartom. :D
2013. dec. 2. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 vaszily katalin válasza:
igazság szerint csak adig kéne eni mig az éségérzet elmulik,de mikor valami anyira finom,telig,s ha még bünözok is kajálás közben akor szinte érzem hogy lassan tágul a gyomrom,és van mikor öszeszükul,bármenyire is éhes vagyok nem birom megeni azt az adagot amit kivánok.hát pufok vagyok kicsit. :)
2013. dec. 2. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

van egy 15perces "késleltetés" ami annyit jelent,hogy ennyivel később éri az agyat az impulzus,hogy jól laktam elég köszi.


amikor még ugy érzed,ennél vagy tudnál még enni-ez ebben a kritikus 15percben amikor még nincs meg a visszajelzés,simán vezethet a degeszre ettem magam"állapothoz.

akik rendelkeznek önfegyelemmel-azok nem eszik túl magukat sosem.(én nem tartozom közéjük sajnos)

2013. dec. 3. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Néha előfordul, hogytöbbet eszem mint "kellene" téhát a nem fér tôbb, de csak akkor ha kiszedtem és olyan, ami csak telít, de fél őra múva újra éhes volnék. Ha olyan mi tényleg kitart, akkor otthagyom , ha egy falat, akkro annyit..addig eszem, amíg jól esik.

Ez néha jól lakás, néha pedig csak az éppen éhes nem vagyok a határ..

Nem szégyellek otthagyni ételt, ha nem én szedem ki, vagy ha. A sajátom, és később elő tudom venni, kidobni gyűlölök ételt.

2013. dec. 3. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!